CAMPIONATUL MONDIAL DE FOTBAL REZULTATE EVALUARE NATIONALA 2018

Horoscop

Ultimele cautari

Cele mai recente stiri

Cele mai citite stiri - 24h

Articole

Stiri locale



Ultimele Stiri « Pag. ant. 1 2 3 4 Pag. urm. »

Castigatoarea Bravo, ai stil! all stars 2018 este Silvia Popescu. Povestea unei nonconformiste care va ajunge in juriul emisiunii

publicat 2018-06-17 09:45:14 (Romania-TV)
Castigatoarea Bravo, ai stil! all stars 2018 este Silvia Popescu. Povestea unei nonconformiste care va ajunge in juriul emisiunii Castigatoarea primei editii "Bravo, ai stil" de la Kanal D are 35 de ani si este din Targu-Jiu. Silvia Oana Popescu e in zodia Fecioarei si a absolvit facultatea de Limbi si Literaturi Straine - Spiru Haret.  "Eu ma vad mare de cand eream mica, insa anul trecut am mai citit eu cate ceva si mi-am propus sa-mi dau un termen limita pentru tot ce vroiam sa mi se intample. Si mi-am spus ca o sa fiu celebra si bogata si o sa-mi cumpar o geanta Channel si un Fiat 500. Si pot spune ca mi le-am luat,... ...continuare.

S-a aflat numele noului AMBASADOR al Marii Britanii la Bucuresti

publicat 2018-06-14 21:30:17 (Puterea)
S-a aflat numele noului AMBASADOR al Marii Britanii la Bucuresti Noul ambasador al Marii Britanii in Romania, incepand din luna august, va fi Andrew James Noble, care il va inlocui pe Paul Brummell, actualul sef al misiunii diplomatice a UK la Bucuresti, al carui mandat se incheie dupa 4 ani. Viitorul ambasador britanic Andrew Noble, care inca nu si-a prezentat scrisorile de acreditare presedintelui Iohannis, este diplomat de cariera, iar ultimul sau post detinut a fost cel de ambasador al Regatului Unit in Algeria, pe care l-a ocupat incepand cu anul... ...continuare.

Inchisorile CIA din Romania. Reportaj cu camera ascunsa la buncarele de langa Cismigiu VIDEO

publicat 2018-06-01 16:00:14 (Romania-TV)
Inchisorile CIA din Romania. Reportaj cu camera ascunsa la buncarele de langa Cismigiu VIDEO De cativa ani, fosta fortareata a trecut din proprietatea Servicului de Informatii Externe la ministerul Educatiei, ajungand intre timp o ruina. Cladirea care ar fi tinut loc in urma cu 15 ani de inchisoare CIA este situata pe strada Spiru Haret, la numarul 11. Localnicii sustin si ei teoria conspiratiei. Povestea e sustinuta chiar de vecinul de peste drum. Imobilul cu pricina este pazit acum de bodyguarzii unei firme private. Ei spun, insa, ca in trecut aici paza era foarte stricta, fiind... ...continuare.

Dancila, dupa scandalul CCR-Kovesi: "Ieri am pus in functiune o statie de pompare cu domnul Daea"

publicat 2018-05-31 14:00:16 (Realitatea-TV)
Dancila, dupa scandalul CCR-Kovesi: "Ieri am pus in functiune o statie de pompare cu domnul Daea" Viorica Dancila a vorbit joi, in deschiderea sedintei de Guvern, dar nu a mentionat nimic despre decizia CCR. In schimb, a mentionat ca ieri a inaugurat o statie de pompare, in Vrancea, cu Petre Daea. "Ieri am pus in functiune o statie de pompare cu domnul Daea", a spus Viorica Dancila, inainte de deschiderea sedintei de Guvern.Miercuri, ministrul agriculturii Petre Dea a declarat, miercuri, la inaugurarea statiei de pompare a apei SRP5 Haret din canalul Siret-Baragan ca investitiile facute... ...continuare.

Ministrul Agriculturii Daea: Pentru sistemul de irigatii s-au cheltuit doar 70 de milioane de euro din 1 miliard alocat

publicat 2018-05-30 17:15:31 (Ziarul-Financiar)
Ministrul Agriculturii Daea: Pentru sistemul de irigatii s-au cheltuit doar 70 de milioane de euro din 1 miliard alocat Ministrul Agriculturii, Petre Daea, a precizat miercuri, la evenimentul de inaugurare a statiei de irigare SRP Haret, ca pentru refacerea sistemului de irigatii pana in 2020 ministerul dispune de peste 1 miliard de euro, din care a cheltuit pana in prezent doar 70 de milioane. ...continuare.

Continua transferurile pe ruta PSD-Pro Romania. Ponta: Vor mai veni sigur inca trei

publicat 2018-05-30 13:30:26 (Puterea)
Continua transferurile pe ruta PSD-Pro Romania. Ponta: Vor mai veni sigur inca trei Victor Ponta a afirmat ca partidul sau, Pro Romania, va coopta "sigur" inca trei parlamentari de la PSD, fapt ce va permite constituirea unui grup parlamentar. Fostul premier mai sustine ca a "primit o veste buna" de la Ion Mocioalca, presedintele comisiei de statut, ca deocamdata nu isi poate face grup parlamentar pentru ca nu are 10 deputati care au candidat pe listele aceluiasi partid, precizand ca in prezent sunt 7, dar ca vor mai veni trei de la PSD "sigur". Pe de alta parte, Ponta a... ...continuare.

Daea: Investitia la statia de la Haret este de un milion de lei

publicat 2018-05-30 12:00:04 (Capital)
Daea: Investitia la statia de la Haret este de un milion de lei Investitia realizata pana in prezent pentru punerea in functiune a statiei de pompare din comuna Haret (Vrancea), care va iriga culturile din Canalul Siret - Baragan, se ridica la un milion de lei, a declarat Petre Daea, precizand ca aceasta statie nu a functionat niciodata. ...continuare.

Imaginea zilei! Daea este Dancila premier :)

publicat 2018-05-30 11:45:12 (Realitatea-TV)
Imaginea zilei! Daea este Dancila premier :) Viorica Dancila a fost prezenta astazi la Statia de Pompare a Apei de la Haret.Premierul Romaniei a sosit cu elicopterul si a fost intampinat de seful CJ Vrancea, Marian Oprisan. De asemenea, Viorica Dancila a fost insotita de ministrul Agriculturii, Petre Daea.Dancila a participat la punerea in functiune a Statiei de Pompare si Repompare 5 Haret (SRP5) din Amenajarea complexa Ruginesti-Pufesti-Panciu, care va iriga culturile cu apa din canalul Siret-Baragan.Lucrarile pentru constructia... ...continuare.

« Pag. anterioara 1 2 3 4 Pag. urmatoare »

Cumparaturi online - Emag.ro