Simona Halep, CALIFICARE muncita in sferturi la Dubai

publicat 2020-02-19 20:17:54 (Puterea)

Simona Halep, CALIFICARE muncita in sferturi la Dubai Simona Halep s-a calificat in sferturile de finala de la Dubai dupa o victorie superba reusita in meciul cu Ons Jabeur (45 WTA). Sportiva noastra s-a impus in trei seturi, scor 1-6, 6-2, 7-6 (7), avand o revenire fantastica. Romanca a avut o evolutie foarte stearsa la inceputul meciului si a pierdut primul set clar, cu 6-1, in doar 25 de minute. Simona a fost extrem de pasiva, a reusit doar doua lovituri castigatoare in primul set si i-a permis lui Jabeur sa-si faca jocul. Lucrurile s-au schimbat insa din setul secund, cand Simona a fost mult mai determinata, a avut un ritm mai bun, a adoptat o tactica ofensiva si a trimis meciul in set decisiv.