Medicii rezidenti, inclusi obligatoriu in liniile de garda, cu plata

publicat 2026-04-15 00:00:06 (Bursa)

Ministrul Sanatatii, Alexandru Rogobete, a anuntat ca a fost pus in transparenta decizionala un proiect de modificare a Ordinului ministrului Sanatatii nr. 870, care prevede includerea obligatorie a medicilor rezidenti in liniile de garda ale unitatilor sanitare unde isi desfasoara pregatirea.

Alte stiri de la Bursa:

Volumul marfurilor transportate in porturi a scazut usor in primul trimestru
Simona Bucura-Oprescu a fost aleasa presedinte al Organizatiei de Femei a PSD, cu 443 de voturi
Efe: Zelenski confirma utilizarea rachetelor Flamingo impotriva unei fabrici militare rusesti din Volgograd
AFP: Coreea de Sud a desfasurat avioane de vanatoare dupa intrarea a peste zece avioane chinezesti si rusesti in zona sa de aparare aeriana
ANPC a aplicat amenzi de peste 3,8 milioane de lei pentru nereguli in comercializarea produselor alimentare si prestarea serviciilor
Times of India: Marco Rubio anunta ca presedintele Donald Trump va vizita India la inceputul anului viitor
Reuters: Iranul declara ca a lovit tinte asociate fortelor americane, ca raspuns la atacurile SUA
Presedintele Israelului, Isaac Herzog, vizita oficiala in Romania luni
Kyiv Independent: Ministrul polonez de Externe critica decizia lui Nawrocki de a-i retrage lui Zelenski cel mai inalt ordin de stat
ARICE scoate la concurs 32 de posturi de diplomati economici in marile centre ale lumii
Bazele militare americane, dotate cu instalatii de procesare a pamanturilor rare
Chipul lui Trump pe noul pasaport american
OpenAI amana lansarea publica a GPT-5.6 la cererea guvernului SUA
CNN: Un sul de papirus carbonizat de Vezuviu, descifrat integral cu ajutorul IA dupa aproape doua milenii
27 iunie - Ziua Internationala a IMM-urilor: a zecea editie, cu tema and #8222;Generatia viitoare de antreprenori'
EMAG


© Copyright 2000-2026 iStorm. Toate drepturile rezervate.