publicat 2024-04-23 23:00:08 (Jurnalul-National)
In urmatorii 10 ani, cateva zodii vor avea parte de schimbari extraordinare. ...continuare.

Ce trebuie sa stii despre pietrele la fiere. Factori de risc, simptome si tratamente

Litiaza biliara este o afectiune de care sufera multi oameni, mai ales dupa 40 de ani. Aceasta provoaca simptome doar atunci cand calculii blocheaza caile biliare. ...continuare.

Stroe: Burduja are toate atuurile pentru a duce la bun sfarsit aceasta candidatura la Primaria Capitalei

Purtatorul de cuvant al PNL, Ionut Stroe, a afirmat, marti, ca nu este niciun fel de dificultate ca PNL si PSD sa prezinte candidati separati pentru functia de primar al Capitalei, mentionand ca aceste candidaturi separate maximizeaza scorurile politice ale celor doua partide si ca decizia a fost luata pentru ca "s-a impus o schimbare de strategie". ...continuare.

10 rase de caini perfecte pentru viata in apartament

Viata intr-un apartament nu inseamna ca trebuie sa renunti la bucuriile de a avea un prieten blanos. Desi nu toate rasele de caini sunt potrivite pentru spatii de locuit mai mici, exista unelecare se adapteaza bine in spatii mici datorita dimensiunii lor, temperamentului si nivelului de energie. ...continuare.

FC Botosani urca trei locuri in clasament, cu o victorie obtinuta in minutul 90 impotriva lui Dinamo

Dinamo si-a marcat autogol, a ratat un penalty si a jucat o repriza in 10 oameni, in meciul pierdut dincolo de minutul 90, in deplasare la FC Botosani. Al doilea meci al etapei cu numarul 6 din Superliga s-a incheiat cu scorul de 2-1, cu "cainii rosii" trimisi pe penultima pozitie in clasament. ...continuare.

Romanii pe ultimele locuri in UE la achizitionarea de carti online

In 2023, la nivelul Uniunii Europene, 13,4% din rezidenti au cumparat online carti, reviste sau ziare tiparite si doar 7,2% din rezidentii UE au facut achizitii online de carti electronice, in ambele cazuri Romania fiind la coada clasamentului, arata datele publicate marti de Eurostat. ...continuare.

Alerta imediata meteo in trei judete: Vine viscolul

Vreme produce surprize in Romania. Dupa zilele extrem de calduroase, ANM atrage atentia asupra unui nou val de ninsori! ...continuare.

Ana Bogdan a fost eliminata de la Madrid Open, dupa o partida in care a avut minge de meci

De 33 de ori a servit Ana Bogdan intr-un game de 20 de minute ce a inregistrat 12 egalitati, in primul set al confruntarii de marti cu chineza Xiyu Wang, in primul tur de la turneul de tenis de la Madrid. A fost momentul critic al unui meci pierdut in cele din urma de romanca in peste 3 ore de joc. ...continuare.

Iohannis, despre achizitii in domeniul naval: Procedurile vor trebui repetate

Presedintele Klaus Iohannis spune ca procedurile privind achizitiile in domeniul naval vor trebui repetate "cat de repede posibil", dupa ce acestea "nu au fost finalizate cu succes". ...continuare.

Constanta e campioana in premiera la baschet feminin » A spulberat echipa Aradului chiar la ea acasa

publicat 2024-04-23 23:00:06 (Gazeta-Sporturilor)
CSM CSU Constanta a cucerit la Arad primul titlu de campioana la baschet feminin din istorie. De numai trei meciuri au avut nevoie fetele pregatite de Alexandru Olteanu pentru a-si adjudeca finala Campionatului National, care s-a jucat dupa sistemul 3 din 5. +1 FOTOVIDEO. ... ...continuare.

« Pag. anterioara 1 2 3 4 5 ... 11509 11510 Pag. urmatoare »

© Copyright 2000-2021 iStorm. Toate drepturile rezervate.