Declaratii tari ale unui fotbalist al croatilor dupa golul cu Rusia: "Glorie Ucrainei!" » Va fi susendat?

publicat 2018-07-08 15:00:08 (Gazeta Sporturilor)

Declaratii tari ale unui fotbalist al croatilor dupa golul cu Rusia: Glorie Ucrainei! » Va fi susendat? Dupa calificarea în semifinale, croatul Domagoj Vida (Besiktas, ex-Dinamo Kiev) a fost filmat cântând "Glorie Ucrainei". Era o reactie împotriva Rusiei, pe care tocmai o eliminase, pentru anexarea Crimeei si sustinerea conflictului din regiunea Donbas. Vida nu era singur. Îl avea alaturi pe Ognjen Vukojevici, fost international croat (55 de selectii), actual scouter la Dinamo Kiev. ...

FCSB - DUNAREA CALARAȘI 2-0 // Fotbalistii lui Dica au tras concluzia: "E bine la Voluntari! Spectatori putini erau si pe Arena Nationala"
Florin Tanase nu simte lipsa Arenei Nationale si explica de ce se simte bine la Voluntari: "E acelasi lucru"
Cristiano Ronaldo, inca un gol pentru Juventus in Serie A, la 4 zile dupa eliminarea cu Valencia din Liga
Dica isi cearta atacantii dupa 2-0 cu Dunarea: "Imi doresc sa marcam mai mult" + De ce a fost schimbat Florin Tanase la pauza
Dan Alexa: "I-am pus probleme Stelei, dar am facut greseli nepermise"
FCSB - Dunarea Calarasi 2-0 // Ce i-a strigat Becali lui Alexa in minutul 80 al meciului de la Voluntari
Dan Alexa, multumit de jocul Dunarii: "I-am pus probleme Stelei"
Ce i-a strigat Becali lui Alexa in minutul 80 al meciului » Patronul FCSB a ras de antrenorul Dunarii
BARCELONA - GIRONA // FOTO + VIDEO Pique egaleaza in minutul 63 » Catalanii joaca in inferioritate
Spectacol total! Ludogoret rastoarna tabela, cu Moti si Mahlangu printre marcatori » Sud-africanul a impresionat la debut
Spectacol total! Revenire de senzatie a lui Ludogoret, cu Moti si Mahlangu printre marcatori » Sud-africanul a impresionat la debut
Ovidiu Ionescu, dupa cucerirea argintului la Europene: "Nu credeam ca asa ceva mi se poate intampla mie"
Primele reactii ale lui Ovidiu Ionescu dupa cucerirea argintului la Europene: "Nu credeam ca asa ceva mi se poate intampla mie"
EXCLUSIV Dezvaluiri incendiare din culisele negocierilor Niculescu - Negoita: "Sa nu mai aud de Danciulescu in viata mea!"
Primele declaratii ale lui Claudiu Niculescu ca antrenor al lui Dinamo: "In privinta lui Nistor voi vorbi si cu Bratu"