CAMPIONATUL MONDIAL DE FOTBAL BACALAUREAT

CM 2018: Danemarca si Australia, meci EGAL in Grupa C. REZUMAT video

publicat 2018-06-21 18:00:26 (Puterea)

CM 2018: Danemarca si Australia, meci EGAL in Grupa C. REZUMAT video Danemarca si Australia au remizat, scor 1-1, intr-o partida destul de placuta de la Cupa Mondiala. Este un rezultat care ii avantajeaza pe nordici, acestia avand sanse mari de calificare in optimi. Partida a inceput foarte bine pentru danezi, care au deschis scorul inca din minutul 7, prin superstarul Christian Eriksen.Australienii au incercat sa dea o replica, insa atacurile lor au fost cumva lipsite de consistenta, fiind anihilate relativ usor.Asta pana in minutul 36, atunci cand, ajutat de tehnologia video, arbitrul a acordat corect un penalti pentru "canguri", iar Jedinak a transformat fara probleme.

Alte stiri de la Puterea:

Formula 1. Scuderia Mercedes si-a blindat pilotii
Transfer IMPORTANT facut de Gica Hagi
Vreme instabila la MARE si la MUNTE in acest week-end
ATAC cu cutitul intr-un autobuz din Germania: 14 persoane au fost ranite
DICA se asteapta sa fie DAT AFARA repede. Vezi tot ce a declarat antrenorul lui FCSB inainte de STARTUL sezonului
De acum inainte, PAȘAPOARTELE simple electronice vor avea VALABILITATE 10 ani. Modificari RADICALE la eliberarea pasapoartelor TEMPORARE
Joe SATRIANI la Bucuresti: PROGRAMUL concertului si reguli de acces
Mihai Gotiu, plangere penala impotriva Romsilva! Acuza modul dezastruos in care este administrat Parcul National Semenic
Ivascu, despre actorii care strang semnaturi in cadrul campaniei #Fara Penali: Traim intr-o tara democratica
Inspectia Judiciara CONTROLEAZA toate instantele privind dosarele de mare coruptie si redactarea motivarilor
Surpriza! Fiscul condus de Ionut Misa a realizat incasari mai mari in 2018 comparativ cu aceeasi perioada din 2017
Mugur Isarescu, incaseaza lunar SALARIU de la BNR si o pensie de 9.300 de lei de la stat - DOCUMENT