Burnley, premiera dupa 47 de ani » Ce performanta au izbutit dupa ce au incheiat seria incredibila a trupei lui Jurgen Klopp

publicat 2021-01-22 09:15:31 (Gazeta Sporturilor)

Burnley, premiera dupa 47 de ani » Ce performanta au izbutit dupa ce au incheiat seria incredibila a trupei lui Jurgen Klopp Burnley a invins Liverpool, scor 1-0, in runda #18 din Premier League, iar formatia antrenata de Sean Dyche obtine prima victorie pe Anfield Stadium dupa 47 de ani de pauza. Ashley Barnes a inscris din penalty in minutul 83, iar Burnley a castigat pe Anfield Stadium pentru prima data dupa 47 de ani si a oprit seria magnifica a celor de la Liverpool, care erau neinvinsi pe teren propriu, in Premier League, din aprilie 2017. ...

Gigi Becali, ironic in direct: "A fost aranjament cu Iftime. I-am dat 50.000 de euro lui Șeroni"
De ce a iesit Harut la pauza? Gigi Becali s-a amuzat copios: "Nu v-a spus antrenorul"
EXCLUSIV Valeriu Iftime si-a distrus un fotbalist, dupa esecul cu FCSB: "Face multa figuratie! Nu mai e al meu"
FOTO Mircea Lucescu a luat un avans important in lupta pentru titlu! Surpriza uriasa in Ucraina
Duckadam a tresarit cand a vazut echipa de start a celor de la FCSB: "E pedepsit, nu mai prinde echipa"
EXCLUSIV Marian Rada, "principal" in Liga 1 » Schimbare de antrenor cu mai putin de 24 de ore inaintea meciului
VIDEO Ce o fi vazut Birsan?! Penalty scandalos in Hermannstadt - Sepsi!
VIDEO Nicolae Stanciu, "dubla" pentru Slavia Praga! Executie magistrala din lovitura libera
Cristi Dulca vine la GSP LIVE » Urmareste emisiunea AICI
AS Roma - AC Milan: Derby cu pretentii de Liga Campionilor in Serie A! Trei PONTURI pentru super duelul de pe Olimpico
Editie speciala GSP LIVE » Urmareste emisiunea AICI
VIDEO Cristi Ganea, gol senzational in Grecia! A "rupt plasa" cu un sut de la 25 de metri
Leo Messi si Cristiano Ronaldo pot juca la aceeasi echipa! Planul colosal a fost dezvaluit: "Avem o mare putere de a atrage acest gen de jucatori"
Olimpiu Morutan, observat de un adversar din Liga 1: "Nu facea in trecut ce face acum"
Planurile lui Koeman si timpul cumparat » Andrei Niculescu, despre schimbarea de sistem de la Barcelona si impasul in care se afla Juventus cu Pirlo pe banca