Adversarele lui Miki BUZARNESCU cad ca spicele. Romanca e in OPTIMI la Roma

publicat 2019-05-16 14:17:12 (Puterea)

Adversarele lui Miki BUZARNESCU cad ca spicele. Romanca e in OPTIMI la Roma Mihaela Buzarnescu s-a calificat in optimile de finala ale turneului de la Roma. Romanca a beneficiat, ca si in primul tur, de retragerea adversarei. De tata aceasta a fost vorba de nemtoaica Julia Goerges, locul 18 WTA. Abandonul a avut loc la scorul de 6-4, 3-6, 4-4, dupa doua ore si 35 de minute de joc. In primul tur, Miki a castigat primul set cu scorul de 6-2 si conducea cu 5-4 si 15-0 in setul doi, moment in care letona Jelena Ostapenko a abandonat. Buzarnescu a jucat bine in primul set cu Goerges, pe care l-a castigat cu 6-4, dupa ce a reusit doua break-uri, la 1-1 si la 3-3.

Alte stiri de la Puterea:

HOROSCOP 22 MAI: Surprizele se tin lant
PROTESTE masive la Praga impotriva noului ministru al Justitiei
CTP arunca BOMBA: Cine va fi CANDIDATUL PSD la prezidentiale
Ministrul Razvan Cuc - intalnire cu primarul general Gabriela Firea. Infrastructura Capitalei - principalul subiect de discutii
Tariceanu l-a gasit VINOVAT pe Iohannis pentru invrajbire: "Pestele de la cap se IMPUTE"
IMAGINILE ZILEI: Sediu PSD, vandalizat cu mesaje INDECENTE
Victor Ponta, mesaj inainte de alegeri: "Daca stati acasa, il ajutati pe Dragnea"
Premierul Dancila, o noua gafa! Unde a crezut ca a ajuns
CSM Bucuresti a dat LOVITURA! Cristina Neagu si-a PRELUNGIT contractul
Nicolae Badalau, filmat cu camera ascunsa: "Eu unul la referendum nu as vota referendumul..."
Ministrul Muncii, ultimele VEȘTI despre Legea PENSIILOR
Presedintele Iohannis, ATAC nemilos: "PSD indoaie legile justitiei pentru a-si scapa liderul de PUȘCARIE"
Basescu, indemn pentru REFERENDUM: "Riscul e enorm daca nu se valideaza"
Preot cercetat de DIICOT pentru pornografie infantila. Ce a facut preotul din Constanta
DECIZIE CCR: Ce se intampla cu ALEGEREA primarilor in doua tururi