CAMPIONATUL MONDIAL DE FOTBAL BACALAUREAT

Horoscop

Ultimele cautari

Cele mai recente stiri

Cele mai citite stiri - 24h

Articole

Stiri locale




Meteorologii avertizeza! Cod galben de fenomene periculoase in mai multe judete din Romania

publicat 2018-05-13 16:15:01 (Antena3)
Meteorologii avertizeza! Cod galben de fenomene periculoase in mai multe judete din Romania Administratia Nationala de Meteorologie (ANM) a emis, duminica, o atentionare nowcasting Cod galben de grindina si descarcari electrice pentru judetele Mehedinti, Valcea si Gorj, valabila pana la ora... ...continuare.

Imagini incredibile pe o sosea din Mehedinti! O tanara jurnalista a fost ucisa de un sofer recidivist, care gonea fara permis

publicat 2018-05-13 13:15:02 (Antena3)
Imagini incredibile pe o sosea din Mehedinti! O tanara jurnalista a fost ucisa de un sofer recidivist, care gonea fara permis Soferul recidivist care a ucis o jurnalista pe o sosea din Mehedinti a fost trimis in arest la domiciliu. Chiar daca nu avea permis si a fugit de la locul accidentului. La trei zile de la tragedie, Politia a dat... ...continuare.

Maria Ghiorghiu, o noua previziune ingrijotratoare despre Romania. "Autoritatile ar trebui sa ia masuri acum"

publicat 2018-05-11 22:30:17 (Romania-TV)
Maria Ghiorghiu, o noua previziune ingrijotratoare despre Romania. "Autoritatile ar trebui sa ia masuri acum" Intr-un interviu acordat in direct in cadrul emisiunii "Star Matinal", Maria Ghiorghiu a sustinut ca tara noastra ar urma sa se confrunte cu ploi, furtuni, apoi inundatii. Clarvazatoarea sfatuieste autoritatile sa ia masura inca de acum.   "Romania se va confrunta cu tornade, furtuni, ploi, inundatii. As spune despre Mehedinti, vor fi inundatii atat de grave incat oamenii vor trebui salvati cu barca, si nu o barca doua. Mi s-a spus clar: inundatii in Mehedinti. (...) Autoritatile ar trebui... ...continuare.

Un barbat de 50 de ani din Mehedinti a disparut in Dunare

publicat 2018-05-06 08:30:17 (ProTV)
Un barbat din Mehedinti, în vârsta de aproximativ 50 de ani, este de negasit dupa ce ieri a intrat în apele Dunarii pentru a se racori. ...continuare.

Au fost prinsi si ceilalti doi tineri care au evadat din centrul educativ din Timis

publicat 2018-05-02 19:30:13 (Mediafax)
Au fost prinsi si ceilalti doi tineri care au evadat din centrul educativ din Timis Ceilalti doi tineri care au evadat din Centrul Educativ Buzias, din judetul Timis, au fost prinsi, miercuri, in judetul Mehedinti, la fel ca si primul dintre cei care s-au sustras masurii preventive educative privative de libertate, transmite corespondentul MEDIAFAX. ...continuare.

Alerta: Trei detinuti au evadat din Penitenciarul Timisoara

publicat 2018-05-02 19:15:04 (Evenimentul-Zilei)
Alerta: Trei detinuti au evadat din Penitenciarul Timisoara Doi hoti si un talhar condamnati si inchisi la Penitenciarul Timisoara au reusit sa evadeze in cursul zilei de astazi. Unul dintre ei a fost prins in localitatea Izvoarele, judetul Mehedinti, de echipe mixte formate din angajatii Centrului Educativ Buzias si ai Penitenciarului Drobeta Turnu Severin, se arata intr-un comunicat al Centrul Educativ Buzias. Ceilalti doi sunt inca in libertate. Autoritatile sunt in alerta. ...continuare.

ALERTA Autoritatile intervin in forta: Doua elicoptere si forte suplimentate pentru stingerea incendiului din Parcul National Domogled

publicat 2018-04-28 14:15:02 (Click)
ALERTA Autoritatile intervin in forta: Doua elicoptere si forte suplimentate pentru stingerea incendiului din Parcul National Domogled Aproximativ 50 de pompieri din judetele Timis, Mehedinti si Gorj au sosit sambata dimineata in zona Parcului National Domogled pentru a-i ajuta pe colegii lor din judetul Caras-Severin la stingerea incendiului de padure izbucnit in Parcul National Domogled. Citeste mai departe... ...continuare.

Aproape 40.000 de locuri de munca vacante la nivel national

publicat 2018-04-26 10:15:03 (Bursa)
Aproape 40.000 de locuri de munca vacante la nivel national Aproape 40.000 de locuri de munca sunt vacante la nivel national, cele mai multe fiind in Capitala si in judetele Prahova, Dolj, Arad si Sibiu, in timp ce in Mehedinti, Giurgiu si Bacau sunt cele mai putine locuri de munca libere, se arata intr-un comunicat al Agentiei Nationale pentru Ocuparea Fortei de Munca (ANOFM), dat astazi publicitatii. ...continuare.

40.000 de locuri de munca vacante la nivel national! Acum e ocazia sa iti schimbi jobul sau sa iti gasesti ceva ce meriti!

publicat 2018-04-26 08:15:02 (Antena-1)
40.000 de locuri de munca vacante la nivel national! Acum e ocazia sa iti schimbi jobul sau sa iti gasesti ceva ce meriti! Aproape 40.000 de locuri de munca sunt vacante la nivel national, cele mai multe fiind in Capitala si in judetele Prahova, Dolj, Arad si Sibiu, in timp ce in Mehedinti, Giurgiu si Bacau sunt cele mai putine locuri de munca libere, potrivit Agentiei Nationale pentru Ocuparea Fortei de Munca (ANOFM). ...continuare.

Jandarmii din Mehedinti au prins un sarpe, aflat intr-un aparat de incarcat freon. Cum s-au pozat cu reptila

publicat 2018-04-23 12:15:03 (CanCan)
Jandarmii din Mehedinti au intervenit, zilele trecute, pentru capturarea unui… sarpe.  Lucratorii din cadrul Detasamentului Mobil au fost alertati printr-un apel prin Sistemul National Unic pentru Apeluri de Urgenta 112. Reptila, care masura aproximativ un metru, se afla intr-un aparat de incarcat freon, din vestiarul angajatilor unei statii I.T.P. din orasul Drobeta Turnu Severin, au precizat reprezentantii Jandarmeriei. […] The post Jandarmii din Mehedinti au prins un sarpe,... ...continuare.

Cumparaturi online - Emag.ro