CAMPIONATUL MONDIAL DE FOTBAL BACALAUREAT

Horoscop

Ultimele cautari

Cele mai recente stiri

Cele mai citite stiri - 24h

Articole

Stiri locale




(P) Eveniment-reper pentru lumea medicala din Europa, la Iasi: a 23-a editie a Congresului Societatii Balcanice de Stomatologie (BaSS)

publicat 2018-04-27 12:15:09 (Libertatea)
(P) Eveniment-reper pentru lumea medicala din Europa, la Iasi: a 23-a editie a Congresului Societatii Balcanice de Stomatologie (BaSS) In perioada 10-12 mai, la Iasi, la Palas Congres Hall si Teatrul National "Vasile Alecsandri", se va desfasura cea de-a 23-a editie a Congresului Societatii Balcanice de Stomatologie (BaSS), unul dintre principalele evenimente ale anului in Europa, abordand tematica "medicinei dentare a tanarului in raport cu cea a pacientului varstnic". Presedintele celei de-a 23-a editii […] Post-ul (P) Eveniment-reper pentru lumea medicala din Europa, la Iasi: a 23-a editie a Congresului Societatii... ...continuare.

VIDEO Gafa incredibila a portarului de la Poli Iasi! Se inscrie pe lista celor mai mari erori din acest sezon

publicat 2018-04-26 21:30:11 (Gazeta-Sporturilor)
VIDEO Gafa incredibila a portarului de la Poli Iasi! Se inscrie pe lista celor mai mari erori din acest sezon Astra s-a distrat pe terenul celor de la CSM Poli Iasi, unde a câstigat categoric, scor 3-0. VEZI AICI VIDEO DE LA MECI! Reusita care a închis tabela a venit dupa o gafa incredibila a portarului Rusu, care a scapat o centrare venita din corner. Mingea oricum s-ar fi dus în plasa, însa Seto a tinut sa fie pe lista marcatorilor si a punctat pentru a doua etapa consecutiva. ... ...continuare.

VIDEO Gafa incredibila a portarului celor de la CSM Poli Iasi! Se inscrie in lista celor mai mari erori din acest sezon

publicat 2018-04-26 21:15:13 (Gazeta-Sporturilor)
VIDEO Gafa incredibila a portarului celor de la CSM Poli Iasi! Se inscrie in lista celor mai mari erori din acest sezon Astra s-a distrat pe terenul celor de la CSM Poli Iasi, unde a câstigat categoric, scor 3-0. VEZI AICI VIDEO Reusita care a închis tabela a venit dupa o gafa incredibila a portarului Rusu, care a scapat o centrare venita din corner. Mingea oricum s-ar fi dus în plasa, însa Seto a tinut sa fie pe lista marcatorilor si a punctat pentru a doua etapa consecutiva. ... ...continuare.

Victorie categorica obtinuta de Astra la Iasi. Se ascute lupta pentru locul trei

publicat 2018-04-26 21:00:13 (OnlineSport)
Victorie categorica obtinuta de Astra la Iasi. Se ascute lupta pentru locul trei Astra Giurgiu a castigat, cu 3-0, restanta din playoff cu CSM Poli Iasi, un rezultat care lasa echipa din Copou fara victorie dupa sase etape. Doar cinci puncte le despart in clasament pe CSU Craiova (locul 3), Viitorul si Astra cu patru etape inaintea finalului de sezon. ...continuare.

Ministerul Sanatatii va incasa dividende Antibiotice Iasi

publicat 2018-04-26 17:30:02 (Bursa)
Ministerul Sanatatii va incasa dividende Antibiotice Iasi Antibiotice Iasi (simbol bursier ATB), unul din cei mai importanti producatori romani de medicamente generice, va distribui dividende de 9,45 milioane lei actionarului sau majoritar, Ministerul Sanatatii, din profitul net realizat anul trecut, potrivit unei decizii aprobata astazi de actionarii companiei si publicata pe site-ul Bursei de Valori Bucuresti (BVB). ...continuare.

Antibiotice Iasi aproba dividende de 17,8 milioane lei, echivalentul unui randament de 5%

publicat 2018-04-26 16:30:28 (Ziarul-Financiar)
Antibiotice Iasi aproba dividende de 17,8 milioane lei, echivalentul unui randament de 5% Producatorul de medicamente Antibiotice Iasi (ATB), controlat de Ministerul Sanatatii in proportie de 53%, a aprobat un dividend brut per actiune de 0,0265 lei, echivalentul unui randament de aproximativ 5%. Astfel, suma totala ce este indreptata catre dividende este de 17,8 milioane lei, iar 9,45 milioane lei sunt cuveniti statului roman. Astfel, la un profit net in 2017 de 33,5 milioane lei, rata de distributie a dividendului Antibiotice Iasi (ATB) este de 52,8%.Anul trecut, producatorul de... ...continuare.

Ala micu n-a mai avut rabdare. O MINORA din Iasi a NASCUT in ambulanta care o ducea la spital

publicat 2018-04-26 16:00:17 (Puterea)
Ala micu n-a mai avut rabdare. O MINORA din Iasi a NASCUT in ambulanta care o ducea la spital O copila in varsta de 17 ani din satul Focuri (Iasi), a nascut, joi, in ambulanta care o preluase ca sa o duca la spital, scrie Mediafax. Gravida in 39 de saptamani, adolescent a chemat ambulanta pentru a ajunge la Maternitatea "Cuza Voda" din Iasi. Eaa fost preluata de un echipaj al Serviciului Judetean de Ambulanta in dreptul localitatii Vladeni, iar copilul n-a mai avut rabdare, iar nasterea s-a produs in drumul catre maternitate. "Pacienta a nascut un baietel cu greutatea de 3.400 de... ...continuare.

O minora din Iasi a nascut in ambulanta solicitata sa o preia

publicat 2018-04-26 15:30:22 (Romania-TV)
O minora din Iasi a nascut in ambulanta solicitata sa o preia Tanara de 17 ani din localitatea Focuri, gravida in 39 de saptamani, a chemat, joi, ambulanta, pentru a ajunge la Maternitatea "Cuza Voda" din Iasi, informeaza MEDIAFAX. Citeste si Un barbat a fost condamnat la 3 ani si opt luni de inchisoare dupa ce a infectat cu HIV o fata de 13 ani Tanara a fost preluata de un echipaj al Serviciului Judetean de Ambulanta in dreptul localitatii Vladeni, iar aceasta a nascut in drumul catre maternitate. "Pacienta a nascut un baietel cu greutatea de 3.400 de... ...continuare.

liveTEXT de la 19:00 Poli Iasi joaca azi restanta cu Astra din etapa a doua a play-off-ului! Peste 4 zile se intalnesc din nou

publicat 2018-04-26 15:15:12 (Gazeta-Sporturilor)
liveTEXT de la 19:00 Poli Iasi joaca azi restanta cu Astra din etapa a doua a play-off-ului! Peste 4 zile se intalnesc din nou CSM Poli Iasi si Astra Giurgiu vor avea doua dispute într-un interval de 4 zile. Ambele sunt în Liga 1. Prima este azi si este reastanta din etapa a doua a play-off-ului campionatului.   VEZI AICI LIVETEXT PARTIDA! Cele doua formatii n-au putut juca în martie din cauza ninsorii, asa ca meciul a fost reprogramat pentru azi, ora 19:00, în direct la TV Digi Sport, Telekom Sport, LookTV si liveTEXT pe GSP.RO. ... ...continuare.

Cumparaturi online - Emag.ro