CAMPIONATUL MONDIAL DE FOTBAL BACALAUREAT

Horoscop

Ultimele cautari

Cele mai recente stiri

Cele mai citite stiri - 24h

Articole

Stiri locale




Clopotele bisericilor greco-catolice din Cluj vor fi trase in memoria Doinei Cornea, pana pe 7 mai. Programul ceremoniilor de inmormantare

publicat 2018-05-05 15:15:22 (Mediafax)
Clopotele bisericilor greco-catolice din Cluj vor fi trase in memoria Doinei Cornea, pana pe 7 mai. Programul ceremoniilor de inmormantare In bisericile greco-catolice din Eparhia de Cluj-Gherla vor fi trase clopotele, din 5 pana in 7 mai, la ora 12.00, in memoria Doinei Cornea, iar trupul neinsufletit al fostei disidente va fi depus duminica in aula "Cardinal Iuliu Hossu" a Catedralei greco-catolice din Cluj-Napoca. ...continuare.

Pariati pe CFR Cluj - CSU Craiova

publicat 2018-05-05 14:15:24 (OnlineSport)
Pariati pe CFR Cluj - CSU Craiova CFR Cluj nu-si permite pasi gresiti in lupta pentru titlu si n-are decat varianta unui unu solist in meciul cu CSU Craiova. Vedeti aici cotele oferite de Fortuna pentru acest meci. ...continuare.

Liga 1 la fotbal, play-out, CFR Cluj – CSU Craiova (ora 20.45, Digi Sport, Telekomsport, Look). Un pas gresit inseamna ratarea titlului pentru ardeleni

publicat 2018-05-05 12:15:27 (Libertatea)
Liga 1 la fotbal, play-out, CFR Cluj – CSU Craiova (ora 20.45, Digi Sport, Telekomsport, Look). Un pas gresit inseamna ratarea titlului pentru ardeleni Liga 1 la fotbal, play-out, CFR Cluj – CSU Craiova (ora 20.45, Digi Sport, Telekomsport, Look). Un pas gresit inseamna ratarea titlului pentru ardeleni. 6 mai 2017, CFR Cluj – Dinamo 0-3: a fost ultima infrangere suferita de ardeleni pe teren propriu in Liga 1. Au urmat 11 victorii si cinci rezultate de egalitate. Doar […] Post-ul Liga 1 la fotbal, play-out, CFR Cluj – CSU Craiova (ora 20.45, Digi Sport, Telekomsport, Look). Un pas gresit inseamna ratarea titlului... ...continuare.

Doina Cornea va fi inmormantata, luni, la Cluj

publicat 2018-05-04 18:45:02 (Antena3)
Doina Cornea va fi inmormantata, luni, la Cluj Reprezentantii Episcopiei de Cluj-Gherla au transmis, vineri, un omagiu Doinei Cornea, care s-a implicat personal si decisiv pentru a obtine, in momentele tulburi si tensionate din decembrie 1989, abrogarea... ...continuare.

Doina Cornea va fi inmormantata, luni, la Cluj. Slujba va fi oficiata de episcopul greco-catolic Florentin Crihalmeanu

publicat 2018-05-04 18:30:14 (Libertatea)
Doina Cornea va fi inmormantata, luni, la Cluj. Slujba va fi oficiata de episcopul greco-catolic Florentin Crihalmeanu Doina Cornea va fi inmormantata, luni, la Cluj. Familia indoliata a anuntat ca trupul neinsufletit al disidentei anticomuniste va fi depus in foaierul Casei Universitarilor, unde i se va putea aduce un ultim omagiu. Ceremonia de inmormantare va fi oficiata la Cluj-Napoca, luni, de la ora 12,30, in foaierul Casei Universitarilor, de catre Episcopul eparhial […] Post-ul Doina Cornea va fi inmormantata, luni, la Cluj. Slujba va fi oficiata de episcopul greco-catolic Florentin Crihalmeanu... ...continuare.

OFICIAL. S-a aflat cat este intarzierea medie a curselor TAROM pe ruta Bucuresti - Cluj

publicat 2018-05-04 15:45:31 (Puterea)
OFICIAL. S-a aflat cat este intarzierea medie a curselor TAROM pe ruta Bucuresti - Cluj Deputatul PMP de Bistrita, Ionut Simonca, a solicitat, printr-o interpelare parlamentara, ministrului Transporturilor, Lucian Șova, sa i se puna la dispozitie o statistica a intarzierilor inregistrate de aeronavele TAROM pe ruta Bucuresti-Cluj si retur. Raspunsul Ministerului Transporturilor, furnizat de catre secretarul de stat Ion Iordachescu, evidentiaza o realitate trista si alarmanta in acelasi timp. "Pe ruta Bucuresti-Cluj-Bucuresti, in intervalul 1 martie - 9 aprilie 2018, a rezultat... ...continuare.

Boc: O strada din municipiul Cluj-Napoca va purta numele Doinei Cornea

publicat 2018-05-04 15:15:29 (Mediafax)
Boc: O strada din municipiul Cluj-Napoca va purta numele Doinei Cornea Primarul Emil Boc a anuntat ca va propune ca o strada din municipiul Cluj-Napoca sa poarte numele Doinei Cornea, ca un omagiu si o recunoastere de catre clujeni a luptei sale impotriva regimului totalitar comunist, transmite corespondentul MEDIAFAX. ...continuare.

Voluntarul care a gasit baietelul disparut de acasa, la sfarstiul lunii aprilie, premiat la Cluj: Am vazut pe un deal o umbra, statea ca un bat

publicat 2018-05-04 14:15:12 (Mediafax)
Voluntarul care a gasit baietelul disparut de acasa, la sfarstiul lunii aprilie, premiat la Cluj: Am vazut pe un deal o umbra, statea ca un bat Voluntarul care, la sfarsitul lunii trecute, a gasit un baietel de 2 ani si 8 luni disparut de acasa, in Cluj, a primit, vineri, diploma "Onoare pentru Cluj". El a povestit cum, cautand copilul, a observat "pe un deal o umbra". "Statea in loc ca un bat", a spus voluntarul Gabriel Buzdugan. ...continuare.

Gigi Becali a sarit din nou la gatul celor de la CFR Cluj: "Sa fie exclusi! Suntem prea prosti"

publicat 2018-05-04 14:00:12 (Libertatea)
Gigi Becali a sarit din nou la gatul celor de la CFR Cluj: Sa fie exclusi! Suntem prea prosti Gigi Becali a sarit din nou la gatul celor de la CFR Cluj: "Sa fie exclusi! Suntem prea prosti". Gigi Becali, patronul "retras" al celor de la FCSB, a dat de pamant cu rivala din Ardeal. "Exista un articol in reuglament, l-am gasit. Daca persoana care a dat declaratiile se retrage, asa cum am facut […] Post-ul Gigi Becali a sarit din nou la gatul celor de la CFR Cluj: "Sa fie exclusi! Suntem prea prosti" apare prima data in Libertatea.ro. ...continuare.

Individ de 45 de ani, arestat dupa ce a vrut sa violeze un spaniol! S-a intamplat in Cluj

publicat 2018-05-04 13:15:10 (Libertatea)
Individ de 45 de ani, arestat dupa ce a vrut sa violeze un spaniol! S-a intamplat in Cluj Un individ in varsta de 45 de ani a fost incatusat de politistii unei comune din Cluj, pentru ca a incercat sa violeze un alt barbat, luat la ocazie. Victima tentativei de viol este un cetatean spaniol in varsta de 27 de ani, care a reusit sa scape. Individul a fost retinut si apoi arestat! […] Post-ul Individ de 45 de ani, arestat dupa ce a vrut sa violeze un spaniol! S-a intamplat in Cluj apare prima data in Libertatea.ro. ...continuare.

Cumparaturi online - Emag.ro