CAMPIONATUL MONDIAL DE FOTBAL BACALAUREAT

Horoscop

Ultimele cautari

Cele mai recente stiri

Cele mai citite stiri - 24h

Articole

Stiri locale




Doina Cornea a fost inmormantata la Cluj cu onoruri militare. La funeralii a fost prezent si fostul presedinte Emil Constantinescu

publicat 2018-05-07 16:45:15 (Libertatea)
Doina Cornea a fost inmormantata la Cluj cu onoruri militare. La funeralii a fost prezent si fostul presedinte Emil Constantinescu Doina Cornea a fost inmormantata, luni, la Cluj, cu onoruri militare. Peste 400 de persoane, intre care fostul presedinte al Romaniei Emil Constantinescu si poeta Ana Blandiana, au participat la slujba de inmormantare a foste disidente anticomuniste, care a avut loc in foaierul Casei Universitarilor, din apriopierea Universitatii Babes-Bolyai, unde aceasta a predat cu ani […] Post-ul Doina Cornea a fost inmormantata la Cluj cu onoruri militare. La funeralii a fost prezent si fostul... ...continuare.

Doina Cornea, condusa pe ultimul drum

publicat 2018-05-07 13:00:21 (Romania-TV)
Doina Cornea, condusa pe ultimul drum Zeci de persoane au trecut deja prin fata sicriului cu trupul neinsufletit al Doinei Cornea, depus in foaierul Colegiului Academic al Universitatii "Babes-Bolyai" (UBB) din Cluj-Napoca, pentru a-i aduce acesteia un ultim omagiu si a-si lua ramas bun. La catafalc este asigurata o garda de onoare alcatuita din patru militari ai Diviziei 4 Infanterie "Gemina". Slujba religioasa de inmormantare este oficiata de un grup de preoti in frunte cu episcopul Eparhiei Greco-Catolice de Cluj-Gherla, PS... ...continuare.

U Cluj a promovat matematic in Liga 2

publicat 2018-05-07 12:45:18 (OnlineSport)
U Cluj a promovat matematic in Liga 2 Echipa Universitatea Cluj este prima formatie din al treilea esalon care a obtinut matematic promovarea in liga secunda a Romaniei. ...continuare.

Sicriul cu trupul neinsufletit al Doinei Cornea, depus la Colegiul Academic al UBB Cluj

publicat 2018-05-07 12:00:16 (Mediafax)
Sicriul cu trupul neinsufletit al Doinei Cornea, depus la Colegiul Academic al UBB Cluj Sicriul cu trupul neinsufletit al Doinei Cornea a fost depus, luni, in foaierul Colegiului Academic al Universitatii "Babes-Bolyai" (UBB) din Cluj-Napoca, pentru cei care doresc sa isi poata lua ramas bun de la fosta disidenta, transmite corespondentul MEDIAFAX. ...continuare.

VIDEO+FOTO Sarbatoare nebuna dupa promovarea lui U Cluj + Ardelenii au facut primele transferuri pentru Liga 2

publicat 2018-05-07 11:00:08 (Gazeta-Sporturilor)
VIDEO+FOTO Sarbatoare nebuna dupa promovarea lui U Cluj + Ardelenii au facut primele transferuri pentru Liga 2 6.000 de fani au sarbatorit, ieri, la Cluj, promovarea matematica a Universitatii dupa un meci fara emotii în fata echipei secunde din Medias, 7-0. Cluj Arena e un furnicar! Mii de suporteri s-au strâns în curtea stadionului cu steaguri si esarfe si cânta pentru Universitatea. E meciul care le poate aduce clujenilor promovarea matematica în Liga 2, iar adversarul nu-i sperie deloc, Gaz Metan II. Gazdele au marcat înca din minutul 8. ... ...continuare.

EXCLUSIV Cornel Dinu propune un jucator din Liga a 3-a la Dinamo: "E in primii 5 din Romania"

publicat 2018-05-06 19:15:11 (Gazeta-Sporturilor)
EXCLUSIV Cornel Dinu propune un jucator din Liga a 3-a la Dinamo: E in primii 5 din Romania Cornel Dinu a antrenat-o pe Universitatea Cluj în 1989 si saluta promovarea în liga a secunda a ”sepcilor rosii”. ”Ma bucur foarte mult ca U Cluj a promovat, chiar si în Divizia B. Respect si iubesc traditia acestei echipe, intrata si ea din pacate în ultimii ani într-un program de distrugere pus în scena de milionarii de carton. ... ...continuare.

Ramas bun, Doina Cornea! Clujenii ii aduc un ultim omagiu la Catedrala Greco-Catolica

publicat 2018-05-06 16:15:14 (Mediafax)
Ramas bun, Doina Cornea! Clujenii ii aduc un ultim omagiu la Catedrala Greco-Catolica Clujenii aduc, duminica, un ultim omagiu Doinei Cornea, la sicriul cu trupul neinsufletit depus in Catedrala Greco-Catolica din Cluj-Napoca, unde episcopul de Cluj-Gherla, PS Florentin Crihalmeanu, impreuna cu un sobor de preoti, va oficia un parastas de pomenire, transmite corespondentul MEDIAFAX. ...continuare.

Clujenii isi iau ramas bun de la Doina Cornea, la Catedrala Greco-Catolica

publicat 2018-05-06 16:00:12 (Mediafax)
Clujenii isi iau ramas bun de la Doina Cornea, la Catedrala Greco-Catolica Clujenii aduc, duminica, un ultim omagiu Doinei Cornea, la sicriul cu trupul neinsufletit depus in Catedrala Greco-Catolica din Cluj-Napoca, unde episcopul de Cluj-Gherla, PS Florentin Crihalmeanu, impreuna cu un sobor de preoti, va oficia un parastas de pomenire, transmite corespondentul MEDIAFAX. ...continuare.

Dan Petrescu tot mai aproape sa plece de la CFR Cluj! Chinezii dezvaluie ca va incasa un salariu ametitor

publicat 2018-05-06 12:15:11 (Gazeta-Sporturilor)
Dan Petrescu tot mai aproape sa plece de la CFR Cluj! Chinezii dezvaluie ca va incasa un salariu ametitor Desi neaga ca va pleca de la CFR Cluj la finalul sezonului, dupa doar un an, chinezii sunt siguri ca Dan Petrescu va antrena în China, la Guizhou Hengfeng. Presa din Asia, potrivit ziare.com, sustine ca Dan Petrescu s-a înteles cu noua sa echipa si va semna în scurt timp. Antrenorul de 50 de ani urmeaza sa aiba un salariu de 800.000 de euro pe sezon, plus bonusuri de performanta. ... ...continuare.

Fara mila! Dan Petrescu, mesaj categoric catre jucatorii lui CFR Cluj

publicat 2018-05-06 11:00:10 (Gazeta-Sporturilor)
Fara mila! Dan Petrescu, mesaj categoric catre jucatorii lui CFR Cluj CFR Cluj a câstigat cu emotii meciul cu U Craiova, 1-0, dupa ce oltenii au ratat un penalty în ultimul minut. Dupa meciul care i-a dus pe clujeni pe locul 1, peste FCSB, care are un meci în minus, fundasul Cristi Manea a dezvaluit mesajul dur pe care Dan Petrescu l-a transmis dupa egalul cu rivala ros-albastra. ... ...continuare.

Cumparaturi online - Emag.ro