CAMPIONATUL MONDIAL DE FOTBAL REZULTATE EVALUARE NATIONALA 2018

Horoscop

Ultimele cautari

Cele mai recente stiri

Cele mai citite stiri - 24h

Articole

Stiri locale




S-a lasat de antrenorat! Anuntul de ultima ora facut de un fost coleg al lui Cristi Chivu: "Nu-mi mai trebuie"

publicat 2018-06-04 10:45:10 (Gazeta-Sporturilor)
S-a lasat de antrenorat! Anuntul de ultima ora facut de un fost coleg al lui Cristi Chivu: Nu-mi mai trebuie A jucat 15 sezoane în Serie A, dintre care noua la Inter, cu care a cucerit Tripla în 2010. S-a lasat în 2013 si a încercat sa se faca antrenor, însa Dejan Stankovici a înteles ca nu a ales drumul bun. ... ...continuare.

Un cunoscut profesor de drept administrativ da verdictul: 'Decizia CCR nu are nimic nenatural in ea'

publicat 2018-06-02 10:00:03 (Click)
Un cunoscut profesor de drept administrativ da verdictul: 'Decizia CCR nu are nimic nenatural in ea' Conferentiar universitar si sef al Departamentului de Drept Public, cunoscut ca unul dintre cei mai exigenti profesori ai Facultatii de Drept din Timisoara, acolo unde Laura Codruta Kovesi si-a sustinut teza de doctorat, avocatul Cristian Clipa sustine ca decizia CCR care il Citeste mai departe... ...continuare.

Tariceanu: Sunt 248.000 de persoane ascultate

publicat 2018-06-02 09:30:15 (Money.ro)
Liderul ALDE a spus, la emisiunea 24/7 de la Digi24, ca acest numar ridicat ar demonstra ca in Romania nu functioneaza statul de drept.   "Citeam un mic raport cu ascultarile telefonice din 2005 pana in 2014. Sunt 248.000 de persoane ascultate. In 2005, am plecat de 6.370 mandate si in 2014 sunt 44.760. Adica de 7 ori. In total, 248.000 de mandate. Vi se pare ca e o tara in care functioneaza statul de drept?", a spus Calin Popescu Tariceanu, presedintele Senatului.   ...continuare.

BREAKING NEWS: 500 de procurori, scrisoare dupa decizia CCR: Competentele ministrului nu valideaza implicarea politicului in instrumentarea dosarelor

publicat 2018-05-31 19:30:15 (Romania-TV)
BREAKING NEWS: 500 de procurori, scrisoare dupa decizia CCR: Competentele ministrului nu valideaza implicarea politicului in instrumentarea dosarelor "Subsemnatii, procurori in cadrul Ministerului Public, cu respectarea principiului separatiilor puterilor in stat si a obligatiei de rezerva, luand act de discutiile publice privind atributiile si activitatea procurorilor precum si de aspectele inserate in minuta Deciziei Curtii Constitutionale a Romaniei din data de 30 mai 2018, Avand in vedere Principiile de la Bangalore care permit magistratilor sa isi exprime liber opiniile atunci cand le este afectata independenta sau cand exista riscul... ...continuare.

Procurorii ieseni cer politicienilor incetarea imediata a atacurilor la adresa statului de drept

publicat 2018-05-31 14:30:09 (Mediafax)
Procurorii ieseni cer politicienilor incetarea imediata a atacurilor la adresa statului de drept Procurorii ieseni solicita autoritatilor sa apere Justitia si pe magistrati, iar politicienilor "incetarea imediata a atacurilor la adresa statului de drept". Romania nu trebuie sa fie un teritoriu al coruptiei si faradelegii, spun procurorii. ...continuare.

Povestea unei mame care s-a casatorit un barbat inchis pe viata pentru crima. "Am fost in pericol pentru ca..."

publicat 2018-05-30 22:30:02 (Antena3)
Povestea unei mame care s-a casatorit un barbat inchis pe viata pentru crima. Am fost in pericol pentru ca... Kacey Rush, in varsta de 43 de ani, din Los Angeles, Califonia, este un fost model si mama a unui copil.  Ea inceput sa ii scrie unui gangster pe nume Tranvis Berry in 2010, el fiind in inchisoare la... ...continuare.

Ionel Danca despre decizia CCR in cazul Kovesi: Este un atentat la ordinea de drept constitutionala

publicat 2018-05-30 19:15:16 (Romania-TV)
Ionel Danca despre decizia CCR in cazul Kovesi: Este un atentat la ordinea de drept constitutionala "Decizia CCR de astazi privitoare la conflictul constitutional sesizat de ministrul Justitiei in privinta propunerii de revocare a procurorului sef al DNA este, pentru PNL, un atentat la ordinea de drept constitutionala, o lovitura data ordinii de drept constitutionale din Romania, pentru ca reprezinta un atac la atributiile presedintelui Romaniei, la cea mai inalta functie in stat, cu cea mai mare si mai puternica legitimitate populara. Decizia CCR este contradictorie cu propria... ...continuare.

Procesul Dragnea. De partea cui e statul de drept?

publicat 2018-05-27 21:30:03 (Cotidianul)
Procesul Dragnea. De partea cui e statul de drept? S-ar putea crede, dupa agitatia generala si frenezia lui Victor Ponta, ca odata cu sentinta lui Liviu Dragnea in procesul "Bombonica" va avea loc o eliberare istorica a PSD [...] The post Procesul Dragnea. De partea cui e statul de drept? appeared first on Cotidianul RO. ...continuare.

Secretara a Facultatii de Drept din Craiova prinsa in flagrant primind mita. Femeia promisese sprijin pentru promovarea unor examene

publicat 2018-05-25 19:15:10 (Libertatea)
Secretara a Facultatii de Drept din Craiova prinsa in flagrant primind mita. Femeia promisese sprijin pentru promovarea unor examene O secretara a Facultatii de Drept din Craiova a fost prinsa in flagrant, vineri dupa-amiaza, in timp ce primea mita. Cristina Lupescu a primit 1.300 lei de la un craiovean caruia ii spusese ca il va ajuta pe fratele acestuia sa promoveze examenele. Cristina Lupescu, secretara sectiei “Frecventa redusa” a Facultatii de Drept "Nicolae Titulescu", […] Post-ul Secretara a Facultatii de Drept din Craiova prinsa in flagrant primind mita. Femeia promisese sprijin pentru promovarea... ...continuare.

Universitatea Bucuresti pune la dispozitie peste 7.400 de locuri bugetate la licenta, master si doctorat

publicat 2018-05-25 15:30:31 (Ziarul-Financiar)
Universitatea Bucuresti pune la dispozitie peste 7.400 de locuri bugetate la licenta, master si doctorat Universitatea Bucuresti pune la dispozitie peste 7.400 de locuri bugetate la licenta, master si doctorat. Pentru programele de licenta si master, inscrierile se desfasoara in perioada 6 - 26 iulie, iar data limita de afisare a rezultatelor este 29 iulie, potrivit institutiei.Pentru programele de doctorat, perioada de inscriere este cuprinsa intre 3 si 20 septembrie 2018."Fiecare facultate are propriul calendar, cuprins in perioada mai sus-mentionata. Datele pot fi consultate de toti cei... ...continuare.

Cumparaturi online - Emag.ro