CAMPIONATUL MONDIAL DE FOTBAL REZULTATE EVALUARE NATIONALA 2018

Horoscop

Ultimele cautari

Cele mai recente stiri

Cele mai citite stiri - 24h

Articole

Stiri locale




Tanar de 18, audiat in cazul sticlelor incendiare gasite langa sediul PSD Timisoara

publicat 2018-06-01 14:30:14 (Romania-TV)
Tanar de 18, audiat in cazul sticlelor incendiare gasite langa sediul PSD Timisoara Purtatorul de cuvant al IPJ Timis, Aurora Voicila, a declarat, pentru MEDIAFAX, ca principalul suspect ca a asezat joi cocktailuri Molotov langa sediul PSD Timisoara a fost prins. "In ceea ce priveste amenintarea de la sediul PSD din Timisoara, in urma cercetarilor efectuate a fost identificat un tanar de 18 ani, banuit de comiterea faptei, acesta fiind cercetat in libertate. A fost condus la audieri", a spus Aurora Voicila. Reprezentantii PSD Timis solicita sa fie luate masuri, astfel incat... ...continuare.

Un tanar de 18 ani, suspect in cazul sticlelor incendiare de la sediul PSD Timis

publicat 2018-06-01 14:00:16 (Libertatea)
Un tanar de 18 ani, suspect in cazul sticlelor incendiare de la sediul PSD Timis Politistii din Timis suspecteaza ca un tanar de 18 ani este autorul incidentului petrecut joi la sediul PSD Timis, cand mai multe sticle incendiare au explodat in fata cladirii de pe malul Begai din Timisoara. Tanarul este cercetat de politisti in stare de libertate. Oamenii legii spun ca au analizat probele, dar si imagini de […] Post-ul Un tanar de 18 ani, suspect in cazul sticlelor incendiare de la sediul PSD Timis apare prima data in Libertatea.ro. ...continuare.

Soti santajati de fostul amant al femeii

publicat 2018-05-31 16:45:08 (Evenimentul-Zilei)
Soti santajati de fostul amant al femeii Un barbat, de 30 de ani, a fost arestat preventiv pe o perioada de 30 de zile, fiind banuit de santaj. Cel in cauza a fost introdus in Centrul de Retinere si Arestare Preventiva din cadrul I.P.J. Timis. ...continuare.

Sticle incendiare in fata sediului PSD Timis: “Am sesizat Politia"

publicat 2018-05-31 15:15:17 (Money.ro)
"Am sesizat Politia, sunt trei sticle puse vizavi, pe trotuar, doua sau trei sunt sparte in fata sediului si cu una s-a dat in sediu. Este de condamnat o astfel de atitudine, intr-un oras ca Timisoara care va fi capitala culturala europeana si intr-un oras in care cu totii sustinem convietuirea indiferent de etnie sau culoare politica", a declarat pentru News.ro Calin Dobra, presedintele PSD Timis.   In momentul in care sticlele au fost aprinse, in cladire nu se afla nimeni.... ...continuare.

Dosar penal pentru amenintare dupa ce in fata sediului PSD Timis au fost gasite mai multe sticle arse

publicat 2018-05-31 14:30:12 (Romania-TV)
Dosar penal pentru amenintare dupa ce in fata sediului PSD Timis au fost gasite mai multe sticle arse Mai multe sticle au fost incendiate, joi dimineata, pe trotuarul de vizavi de sediul PSD Timis de pe splaiul Tudor Vladimirescu, iar unele au explodat chiar in fata sediului partidului. Un timisorean care trecea prin zona a anuntat Politia. Politistii au inceput cercetarile si vor viziona si imaginile surprinse de camerele de supraveghere care sunt instalate pe imobilul ce adaposteste sediul filialei judetene a PSD. "Politistii s-au sesizat din oficiu cu privire la savarsirea infractiunii de... ...continuare.

Sticle incendiare in fata sediului PSD Timis: "Am sesizat Politia"

publicat 2018-05-31 14:30:11 (ProTV)
Mai multe sticle în care se afla cel mai probabil gaz lampant, potrivit News.ro, au fost aprinse de persoane necunoscute în fata sediului PSD Timis, iar Politia a deschis dosar penal pentru amenintare. ...continuare.

Cocktailuri Molotov langa sediul PSD Timisoara, Politia a inceput verificarile

publicat 2018-05-31 14:15:14 (Mediafax)
Cocktailuri Molotov langa sediul PSD Timisoara, Politia a inceput verificarile Politistii din Timis au inceput joi o ancheta, dupa ce persoane necunoscute au asezat mai multe sticle incendiare in apropierea sediului PSD Timisoara. Doua dintre acestea s-au spart din cauza caldurii, transmite corespondentul MEDIAFAX. ...continuare.

Cocktailuri Molotov in fata sediului PSD din Timisoara

publicat 2018-05-31 13:15:11 (Realitatea-TV)
Cocktailuri Molotov in fata sediului PSD din Timisoara Mai multe sticle au fost incendiate, joi dimineata, pe trotuarul de vizavi de sediul PSD Timis, iar unele au explodat chiar in fata sediului partidului aflat la guvernare. Trei sticle au fost puse chiar pe trotuarul aflat peste drum de sediul PSD Timis si ardeau la ora 9:15, iar altele erau explodate chiar in fata sediului. La ora 10, un martor ocular a sunat la Politia Locala."Eu am trecut initial pe pista la ora 9:15 si fitilul de la una din sticlele de pe pista ardea. Nu stiu ce este in... ...continuare.

Un tanar din Timis a murit electrocutat, dupa ce si-a prins mana intr-un tocator de cereale

publicat 2018-05-30 16:15:11 (Libertatea)
Un tanar din Timis a murit electrocutat, dupa ce si-a prins mana intr-un tocator de cereale Tragedie intr-o localitate din judetul Timis, dupa ce un tanar de 23 de ani si-a prins mana intr-un tocator de cereale. La accident a intervenit si elicopterul SMURD, insa medicii nu au mai avut ce face pentru a-i salva viata. S-a intamplat in localitatea Petroasa Mare, din Timis, miercuri dimineata. Pompierii au fost informati printr-un […] Post-ul Un tanar din Timis a murit electrocutat, dupa ce si-a prins mana intr-un tocator de cereale apare prima data in Libertatea.ro. ...continuare.

Cumparaturi online - Emag.ro