CAMPIONATUL MONDIAL DE FOTBAL REZULTATE EVALUARE NATIONALA 2018

Horoscop

Ultimele cautari

Cele mai recente stiri

Cele mai citite stiri - 24h

Articole

Stiri locale




Cod Galben de inundatii, pana dupa-masa

publicat 2018-05-22 09:30:23 (Realitatea-TV)
Cod Galben de inundatii, pana dupa-masa Cod Galben de inundatii pe rauri mici din judetele Mehedinti si Gorj, pana marti dupa-amiaza la ora 15:00, anunta hidrologii. Cod Galben. Potrivit Institutului National de Hidrologie si Gospodarire a Apelor (INHGA), ca urmare a precipitatiilor inregistrate in ultimele ore, a celor prognozate si propagarii, se pot produce scurgeri importante pe versanti, torenti, paraie, viituri rapide pe raurile mici cu posibile efecte de inundatii locale si cresteri de debite si niveluri cu posibile... ...continuare.

Mercur gasit pe o strada din Drobeta Turnu Severin

publicat 2018-05-21 20:30:11 (Mediafax)
Mercur gasit pe o strada din Drobeta Turnu Severin Aproximativ 250 de grame de mercur au fost descoperite, luni, pe o strada din Drobeta Turnu Severin, judetul Mehedinti. O femeie a observat substanta toxica pe trotuar si a decis sa alerteze autoritatile, transmite corespondentul MEDIAFAX. ...continuare.

Teleorman, epicentrul somajului si in 2018. In ce judete sunt cele mai mici salarii

publicat 2018-05-21 08:00:29 (Realitatea-TV)
Teleorman, epicentrul somajului si in 2018. In ce judete sunt cele mai mici salarii La sfarsitul anului, Vasluiul va avea cea mai ridicata rata a somajului, de 10%. Va fi urmat de Teleorman si de Mehedinti. Vorbim despre judete care sunt conduse chiar de cei de la PSD. In Vaslui, Teleorman si Mehedinti, pana la sfarsitul anului, va fi cea mai mare rata de somaj: Vaslui 10%, Teleorman - 9,8%, Mehedinti - 9%.Mai exact, cei mai multi someri se vor inregistra, la sfarsitul lui 2018, in regiunile Nord-Est, aproximativ 65.000 persoane, Sud-Vest Oltenia 60.000 persoane si Sud... ...continuare.

Alerta ANM de ultima ora. Mai multe judete, vizate de avertizari meteo

publicat 2018-05-19 15:00:02 (Antena3)
Alerta ANM de ultima ora. Mai multe judete, vizate de avertizari meteo Mai multe judete se afla sub cod galben de ploi si descarcari electrice. Astfel, judetele vizate sunt: Teleorman, Arad, Caras-Severin, Arges, Harghita, Brasov, Alba, Hunedoara, Timis, Mehedinti,... ...continuare.

Vremea. Cod galben de furtuna pentru mai multe judete ale tarii

publicat 2018-05-19 13:45:02 (Antena3)
Vremea. Cod galben de furtuna pentru mai multe judete ale tarii Administratia Nationala de Meteorologie a emis sambata avertizari nowcasting cod galben de ploi si descarcari electrice pentru zece judete, pana la ora 15:00. Vor fi afectate judetele Mehedinti,... ...continuare.

Mehedinti: Un barbat a fost ucis de fiul sau, pe care urma sa il interneze la Psihiatrie

publicat 2018-05-14 16:30:31 (Mediafax)
Mehedinti: Un barbat a fost ucis de fiul sau, pe care urma sa il interneze la Psihiatrie Un barbat de 54 de ani, din Drobeta Turnu Severin, a fost omorat, luni, de fiul sau, cunoscut cu probleme psihice. Acesta a fost internat la Psihiatrie, dar reusise sa plece in Danemarca, de unde a fost adus de parinti, duminica, pentru a-si continua tratamentul, transmite corespondentul MEDIAFAX. ...continuare.

PLOUA cu "PIETRE" in judetul Mehedinti. GRINDINA a facut PRAPAD in gradinile oamenilor - FOTO

publicat 2018-05-14 01:00:19 (Evenimentul-Zilei)
PLOUA cu PIETRE in judetul Mehedinti. GRINDINA a facut PRAPAD in gradinile oamenilor - FOTO Dupa prapadul lasat in urma de zapada din luna martie, asupra unei parti din zona de ce centru a judetului Mehedinti s-a abatut o alta nenorocire: PIATRA. ...continuare.

Grindina de dimensiunea oului de porumbel, in Mehedinti

publicat 2018-05-13 21:30:30 (Mediafax)
Precipitatiile abundente, insotite de grindina, cazute duminica, au afectat mai multe localitati din judetul Mehedinti. In unele zone, bucatile de gheata au fost de marimea unui ou de porumbel, transmite corespondentul MEDIAFAX. ...continuare.

Culturi distruse de grindina, in judetul Mehedinti

publicat 2018-05-13 19:30:32 (Romania-TV)
Culturi distruse de grindina, in judetul Mehedinti Potrivit reprezentantilor Inspectoratului pentru Situatii de Urgenta Mehedinti, au fost afectate localitatile Cerneti, Piatra Alba, Simian si Halanga. Aceste localitati se afla in apropierea municipiului Drobeta Turnu Severin si sunt recunoscute pentru culturile de legume. In 10-15 minute, cat a durat caderea de grindina, gradinile oamenilor, dar si pomii fructiferi au fost distruse. Judetul Mehedinti s-a aflat sub cod galben de furtuna, duminica, in intervalul orar 16.30-17.30, cand au fost... ...continuare.

Meteorologii avertizeza! Cod galben de fenomene periculoase in mai multe judete din Romania

publicat 2018-05-13 16:15:01 (Antena3)
Meteorologii avertizeza! Cod galben de fenomene periculoase in mai multe judete din Romania Administratia Nationala de Meteorologie (ANM) a emis, duminica, o atentionare nowcasting Cod galben de grindina si descarcari electrice pentru judetele Mehedinti, Valcea si Gorj, valabila pana la ora... ...continuare.

Cumparaturi online - Emag.ro