CAMPIONATUL MONDIAL DE FOTBAL BACALAUREAT

Horoscop

Ultimele cautari

Cele mai recente stiri

Cele mai citite stiri - 24h

Articole

Stiri locale




Directoarea unei scoli din Iasi zugraveste singura institutia. Nu are bani de renovare |VIDEO

publicat 2018-07-12 15:45:17 (Libertatea)
Directoarea unei scoli din Iasi zugraveste singura institutia. Nu are bani de renovare |VIDEO Directoarea unei scoli din Iasi zugraveste singura institutia de invatamant. Profesoara si director al scolii Gimnaziale Șipote din Iasi, Mariana Paraleste se ocupa singura de renovarea scolii, pentru a fi gata sa-si primeasca elevii la toamna. Situatia este revoltatatoare, considera un alt profesor, pentru ca lipsa fondurilor a pus-o in situatia sa efectueze o munca […] Post-ul Directoarea unei scoli din Iasi zugraveste singura institutia. Nu are bani de renovare |VIDEO apare prima... ...continuare.

Un copil de doi ani din Iasi a cazut intr-o groapa cu apa de ploaie. Tatal l-a salvat, dar baietelul este in coma profunda

publicat 2018-07-12 15:15:12 (Libertatea)
Un copil de doi ani din Iasi a cazut intr-o groapa cu apa de ploaie. Tatal l-a salvat, dar baietelul este in coma profunda Un copil de doi ani din Iasi a cazut intr-o groapa de doi metri cu apa de ploaie, sapata in curte. Baietelul a ajuns cu un elicopter SMURD la spital, dar medicii nu sunt deloc optimisti in privinta evolutiei acestuia. Copilul este in coma, pentru ca a stat mult in soc hipotermic inainte de a […] Post-ul Un copil de doi ani din Iasi a cazut intr-o groapa cu apa de ploaie. Tatal l-a salvat, dar baietelul este in coma profunda apare prima data in Libertatea.ro. ...continuare.

Un barbat din Iasi si sotia lui, condamnati la inchisoare pentru ca au batut o colega de-a femeii

publicat 2018-07-12 14:30:11 (Libertatea)
Un barbat din Iasi si sotia lui, condamnati la inchisoare pentru ca au batut o colega de-a femeii Un barbat din Iasi si sotia lui au fost condamnati la inchisoare cu suspendare pentru ca au batut o colega de serviciu a femeii. Agresorii au fost obligati de judecatori si la plata unor daune victimei, in valoare de 15.000 de lei. Decizia Curtii de Apel Iasi este definitiva, astfel ca cele doua persoane vor […] Post-ul Un barbat din Iasi si sotia lui, condamnati la inchisoare pentru ca au batut o colega de-a femeii apare prima data in Libertatea.ro. ...continuare.

Corespondenta GSP din Olanda » El e Pirlo de la FCSB! Cine este noul creier al echipei lui Dica

publicat 2018-07-12 14:30:10 (Gazeta-Sporturilor)
Corespondenta GSP din Olanda » El e Pirlo de la FCSB! Cine este noul creier al echipei lui Dica Mijlocasul Kamer Qaka, adus ca închizator de la Poli Iasi, nu e tocmai un mijlocas defensiv, e mai degraba un jucator de constructie, firav si tehnic. Kamer Qaka, un mijlocas defensiv de la Poli Iasi, a devenit un fotbalist de atac la FCSB. Pentru ca s-a schimbat sistemul, albanezul nu mai evolueaza în fata apararii, ci inter în 4-3-3, pe un post care necesita calitati pentru ambele faze, mai degraba pentru atac. ... ...continuare.

Pasagerii unui microbuz au vazut moartea cu ochii in drumul spre Iasi. S-au rasturnat dar microbuzul a revenit pe roti

publicat 2018-07-12 13:45:10 (Libertatea)
Pasagerii unui microbuz au vazut moartea cu ochii in drumul spre Iasi. S-au rasturnat dar microbuzul a revenit pe roti Pasagerii unui microbuz au vazut moartea cu ochii in drumul spre Iasi. Microbuzul s-a rasturnat dar a revenit pe roti si toti cei sapte pasageri au scapat cu viata. Doar trei persoane au fost ranite, inclusiv soferul, pentru ca nu purtau centura de siguranta. Pasagerii microbuzului care au vazut moartea cu ochii joi dimineata veneau […] Post-ul Pasagerii unui microbuz au vazut moartea cu ochii in drumul spre Iasi. S-au rasturnat dar microbuzul a revenit pe roti apare prima data in... ...continuare.

Baiat de noua ani, dat disparut in Iasi, a fost gasit de autoritati

publicat 2018-07-12 09:45:04 (Antena3)
Baiat de noua ani, dat disparut in Iasi, a fost gasit de autoritati Baiatul de 9 ani din Iasi, dat disparut in urma cu o zi, a fost gasit dupa o mobilizare fara precedent. Dupa ore intregi de cautari disperate, doi tineri l-au vazut pe copil in celalalt capat al... ...continuare.

Un copil din Iasi si-a pierdut viata din cauza manelelor. Parintii sunt singurii vinovati! Cum a fost posibil asa ceva

publicat 2018-07-11 23:15:01 (Antena3)
Un copil din Iasi si-a pierdut viata din cauza manelelor. Parintii sunt singurii vinovati! Cum a fost posibil asa ceva Mihaita, un copilas din Iasi, si-a pierdut viata dupa ce s-a electrocutat la un aparat de radio. Tatal sau, Constantin Victor Dragomir, in varsta de 40 de ani, a modificat aparatul printr-o improvizatie, astfel incat sa... ...continuare.

Ministrul Sanatatii discuta la Iasi cu reprezentantii Bancii Europene de Investitii proiectul Spitalului Regional de Urgenta

publicat 2018-07-11 20:15:13 (Romania-TV)
Ministrul Sanatatii discuta la Iasi cu reprezentantii Bancii Europene de Investitii proiectul Spitalului Regional de Urgenta Potrivit purtatorului de cuvant al Primariei Iasi, Sebastian Buraga, la intalnire vor participa primarul municipiului Iasi, Mihai Chirica, Simon Barnes, director Advisory Services la Banca Europeana de Investitii (BEI) si Martin Schriever, Senior Advisor la European Investment Advisory Hub in cadrul BEI. "Designul spitalului si alte componente ale proiectului vor fi prezentate de Raymond Bertrand si George Boulton, experti in echipa de consultanti. Simon Barnes, director Advisory Services la... ...continuare.

E clar, unii se uita la prea multe filme! A furat o masina, a baut, a condus fara permis si a provocat un accident. O tanara din Iasi s-a PREFACUT MOARTA pentru a scapa de POLITIE

publicat 2018-07-11 20:00:02 (Antena-1)
E clar, unii se uita la prea multe filme! A furat o masina, a baut, a condus fara permis si a provocat un accident. O tanara din Iasi s-a PREFACUT MOARTA pentru a scapa de POLITIE O tanara din Iasi s-a prefacut moarta dupa ce a provocat un accident. Politistii au aflat insa ca Ancuta s-a urcat bauta la volan, furase masina si nici nu avea permis de conducere. ...continuare.

Politehnica Iasi oficial revine in Liga 1

publicat 2018-07-11 19:15:13 (OnlineSport)
Politehnica Iasi oficial revine in Liga 1 Sub titlul "ne-am recapatat identitatea", oficialii clubului CSM Poli Iasi anunta ca detin dreptul legal de folosire a numelui FC Politehnica Iasi. ...continuare.

Cumparaturi online - Emag.ro