CAMPIONATUL MONDIAL DE FOTBAL BACALAUREAT

Horoscop

Ultimele cautari

Cele mai recente stiri

Cele mai citite stiri - 24h

Articole

Stiri locale




Iulia Vantur si Salman Khan, dati de gol intr-o fotografie incitanta

publicat 2018-04-30 16:15:16 (Realitatea-TV)
Iulia Vantur si Salman Khan, dati de gol intr-o fotografie incitanta Fosta prezentatoare de televiziune Iulia Vantur si starul bollywoodian Salman Khan formeaza cel mai bizar cuplu. Ba sunt impreuna, ba sunt doar amici. Ce-i drept, presa i-a cuplat si i-a despartit de-atatea ori, incat nici nu stim ce sa mai credem. Și pentru ca frumoasa Iulia Vantur nu a confirmat niciodata relatia cu actorul indian, fanii tanjesc dupa orice indiciu care sa-i dea de gol. Elli Avram, o actrita suedeza stabilita la Mumbai, a facut publica prima imagine in care Iulia si Salman... ...continuare.

BNR a lansat o moneda de aur cu tema "Mihai Viteazul, precursor al Marii Uniri"

publicat 2018-04-30 15:00:32 (Ziarul-Financiar)
BNR a lansat o moneda de aur cu tema Mihai Viteazul, precursor al Marii Uniri Banca Nationala a Romaniei (BNR) a lansat luni in circuitul numismatic o moneda din aur cu tema "Mihai Viteazul, precursor al Marii Uniri" cu o valoare nominala de 100 de lei, arata un comunicat al bancii.Pretul de vanzare pentru moneda din aur, inclusiv brosura de prezentare este de 1.695,00 lei, iar potrivit BNR, aversul monedei reda scena intrarii lui Mihai Viteazul in Alba Iulia, inscriptia in arc de cerc "ROMANIA", valoarea nominala "100 lei", stema Romaniei si anul de emisiune "2018".... ...continuare.

Nneka Onyejekwe, despre Final 4 Liga Campionilor la volei feminin: "Pentru noi, fetele de la Volei Alba Blaj, este o mare provocare!”

publicat 2018-04-30 13:15:12 (Libertatea)
Nneka Onyejekwe, despre Final 4 Liga Campionilor la volei feminin: Pentru noi, fetele de la Volei Alba Blaj, este o mare provocare!” Nneka Onyejekwe, despre Final 4 Liga Campionilor la volei feminin. Cea mai buna voleibalista din Romania in 2017, Nneka Onyejekwe (CSM Volei Alba Blaj) prefateaza turneul Ligii Campionilor de la Bucuresti din acest weekend. Dupa un sezon excelent in Liga Campionilor, CSM Volei Alba Blaj va juca sambata (5 mai, ora 19.00, Sala Polivalenta din […] Post-ul Nneka Onyejekwe, despre Final 4 Liga Campionilor la volei feminin: "Pentru noi, fetele de la Volei Alba Blaj, este o mare... ...continuare.

EXCLUSIV Superinterviu cu Selime İlyasoğlu » Voleibalista de la Alba Blaj vorbeste despre victorii, experiente inedite si orasul de 20.000 de locuitori: "In cautarea timpului pierdut"

publicat 2018-04-30 10:15:12 (Gazeta-Sporturilor)
EXCLUSIV Superinterviu cu Selime İlyasoğlu » Voleibalista de la Alba Blaj vorbeste despre victorii, experiente inedite si orasul de 20.000 de locuitori: In cautarea timpului pierdut Turcoaica Selime İlyasoğlu vorbeste despre parcursului echipei sale, Volei Alba Blaj, în Liga Campionilor, dar si despre experienta din orasul de 20.000 de locuitori, unde a gasit vreme pentru citit, pentru meditat si pentru a trai într-un ritm pe care nu-l putea avea acasa, în Istanbul Selime İlyasoğlu joaca volei de 17 ani, dar pâna anul trecut a evoluat doar la echipe din Turcia: Eczacıbası, Galatasaray, Besiktas sau Bursa. ... ...continuare.

SERIAL Generatia Marii Uniri, episodul 7. Iosif Jumanca, fruntas PSD-ist si unionist, executat de comunisti

publicat 2018-04-30 09:00:01 (Adevarul)
SERIAL Generatia Marii Uniri, episodul 7. Iosif Jumanca, fruntas PSD-ist si unionist, executat de comunisti Iosif Jumanca, politician social-democrat din Transilvania, a avut un rol hotarator in succesul Adunarii Nationale de la Alba Iulia din 1 decembrie 1918, tinand un discurs militant pentru infaptuirea Marii Uniri. Membru al Consiliului Dirigent, senator in Parlamentul Romaniei si fidel al conceptiei sale politice, respingand colaborarea cu PCR, Jumanca a platit pentru atitudinea sa, fiind arestat si sfarsindu-si viata in temnitele comuniste. ...continuare.

Steaua a castigat campionatul national 2018 la polo feminin

publicat 2018-04-30 07:30:13 (Libertatea)
Steaua a castigat campionatul national 2018 la polo feminin Steaua a castigat campionatul national 2018 la polo feminin. In ultimul turneu, de la Alba Iulia, Steaua a invins in eternul derby cu Dinamo, 12-6. CSA Steaua a umilit-o pe rivala Dinamo si la polo. "Militarele" au facut instructie cu "politistele" | GALERIE FOTO Rapid a terminat pe locul secund (18-6 cu Dinamo). Poloistele de […] Post-ul Steaua a castigat campionatul national 2018 la polo feminin apare prima data in Libertatea.ro. ...continuare.

Donald Trump, ridiculizat in absenta la Dineul Asociatiei Corespondentilor de la Casa Alba

publicat 2018-04-29 17:00:17 (Romania-TV)
Donald Trump, ridiculizat in absenta la Dineul Asociatiei Corespondentilor de la Casa Alba Trump, al carui dispret fata de jurnalisti este binecunoscut, devine primul presedinte al SUA care pentru a doua oara consecutiv refuza sa participe la evenimentul anual al jurnalistilor acreditati la Casa Alba, in cadrul caruia presedintele in functie este in general tinta satirelor. "De ce as vrea sa fiu blocat intr-o camera cu o multime de liberali ce scriu stiri false si care ma urasc?", si-a motivat decizia presedintele american. Gazda evenimentului de sambata seara, Michelle Wolf, l-a... ...continuare.

Trump: "Dineul Corespondentilor de la Casa Alba a fost plictistor"

publicat 2018-04-29 16:30:12 (Libertatea)
Trump: Dineul Corespondentilor de la Casa Alba a fost plictistor Donald Trump a raspuns, duminica, glumelor la adresa sa, lansate la Dineul Corespondentilor de la Casa Alba de catre actrita Michelle Wolf, spunand ca evenimentul a fost "plictistitor". "In timpul evenimentului de la Washington, la Michigan s-a inregistrat un succes mare. Cel de la Washington D.C. nu a fost la fel. Toata lumea vorbeste despre […] Post-ul Trump: "Dineul Corespondentilor de la Casa Alba a fost plictistor" apare prima data in Libertatea.ro. ...continuare.

Donald Trump, ridiculizat in absenta la Dineul Asociatiei Corespondentilor de la Casa Alba

publicat 2018-04-29 16:15:18 (Mediafax)
Donald Trump, ridiculizat in absenta la Dineul Asociatiei Corespondentilor de la Casa Alba Presedintele american Donald Trump a refuzat pentru a doua oara sa participe la Dineul Asociatiei Corespondentilor de la Casa Alba, preferand in schimb sa participe la un miting pro-Trump din orasul Washington din statul Michigan, informeaza presa internationala. ...continuare.

MISTERUL de la Casa Alba! Unde a DISPARUT STEJARUL prieteniei franco-americane, plantat de Macron si Trump. Exista DOVEZILE momentului!

publicat 2018-04-29 16:00:04 (Evenimentul-Zilei)
Uite copacul, nu e copacul! Și, din nou, mister la Casa Alba! Mai exact, stejarul plantat de Emmanuel Macron si Donald Trump a disparut de pe peluza sudica a Casei Albe. Stejarul a fost adus de Emmanuel Macron de peste ocean ca un omagiu pentru prietenia franco-americana. El a fost extras dintr-o padure din nordul Frantei, unde au murit cateva mii de soldati americani in timpul primului Razboi Mondial. ...continuare.

Cumparaturi online - Emag.ro