Cele mai recente stiri

Cele mai citite stiri - 24h

Articole

Stiri locale

Gaz Metan - Concordia Chiajna 3-1 in ultimul meci din PLa OUT LIGA 1. Vezi CLASAMENTUL FINAL

publicat 2019-06-02 23:45:14 (Romania-TV)
Gaz Metan - Concordia Chiajna 3-1 in ultimul meci din  PLa OUT LIGA 1. Vezi CLASAMENTUL FINAL Gaz Metan Medias s-a impus prin golurile marcate de Rondon, in minutele 1 si 5 si Yazalde, in minutul 36, in timp ce pentru Concordia a punctat Gorobsov, in minutul 45. In minutul 30, portarul Concordiei, Georgian Misu, a aparat o lovitura de la 11 metri executata de Caiado. GAZ METAN - CONCORDIA 3-1 (3-1) ...continuare.

ROLAND GARROS // FOTO Simona Halep si Sloane Stephens pot reedita finala din 2018 » Au ramas cel mai bine clasate jucatoare din turneu

publicat 2019-06-02 23:30:06 (Gazeta-Sporturilor)
ROLAND GARROS // FOTO Simona Halep si Sloane Stephens pot reedita finala din 2018 » Au ramas cel mai bine clasate jucatoare din turneu Americanca Slone Stephens (7 WTA) a trecut de Garbine Muguruza (19 WTA), scor 6-4, 6-3, si s-a calificat în sferturile de finala de la Roland Garros. Simona Halep - Iga Swiatek se joaca luni, dupa 18:30, în ultimul meci al zilei de pe arena centrala de la Roland Garros. Finalista de anul trecut de pe zgura pariziana ramâne cea mai bine clasata jucatoare ramasa în competitie, dupa Simona Halep (3 WTA). ... ...continuare.

Declaratie-soc a lui Marius Lacatus dupa esecul urias cu Steaua

publicat 2019-06-02 20:45:23 (Realitatea-TV)
Declaratie-soc a lui Marius Lacatus dupa esecul urias cu Steaua Echipa Carmen Bucuresti a realizat marea surpriza in liga a 4 de fotbal si o invinge pe CSA Steaua in finala play-off-ului de promovare. Echipa Armatei rateza promovarea pentru a doua oara la rand ...continuare.

Marius Lacatus, ANUNT-BOMBA dupa ce a ratat din nou promovarea in Liga 3 cu CSA Steaua. Ce se intampla cu proiectul ARMATEI

publicat 2019-06-02 20:15:11 (Romania-TV)
Marius Lacatus, ANUNT-BOMBA dupa ce a ratat din nou promovarea in Liga 3 cu CSA Steaua. Ce se intampla cu proiectul ARMATEI CSA Steaua a pierdut meciul decisiv cu Carmen, 0-1, desi avea nevoie de un egal pentru a juca barajul de promovare in Liga 3. "Eu cred ca am reusit sa dominam cat de cat jocul, dar din pacate nu ne-am creat faze de a marca. Nu am mai putut intoarce rezultatul, desi cred ca am avut situatii destul de bune. Sunt dezamagiti, e al doilea an la rand... Suporterii au fost langa noi, au investit in aceasta echipa. Eu imi asum aceasta responsabilitate, dar pentru mine este important ca aceasta echipa... ...continuare.

CSA Steaua a ratat BARAJUL de promovare in LIGA 3. Fanii au intrat pe teren si s-au batut cu jandarmii: s-au folost gaze lacrimogene

publicat 2019-06-02 18:30:15 (Romania-TV)
CSA Steaua a ratat BARAJUL de promovare in LIGA 3. Fanii au intrat pe teren si s-au batut cu jandarmii: s-au folost gaze lacrimogene Steaua avea nevoie de o remiza pentru a merge la baraj, dar autogolul lui Alin Robu a trimiks-o pe Carmen sa joace meciul decisiv pentru Liga 3. Carmen a dominat prima repriza, dar s-a retras in defensiva dupa 1-0. Steaua a fortat egalarea, dar fara a reusi sa aiba macar o ocazie mare. La finalul meciului, suporterii furiosi ai Steleio au intrat pe teren. Oamenii de ordine au intervenit imediat, insa au fost depasiti numeric. In acel moment au intrat pe teren jandarmii, care i-au trimis pe... ...continuare.

Steaua, la un pas de promovarea in Liga a 3-a de fotbal

publicat 2019-06-02 09:00:13 (Realitatea-TV)
Steaua, la un pas de promovarea in Liga a 3-a de fotbal CSA Steaua este la un pas de promovarea in Liga a III-a: "ros-albastrii" lui Marius Lacatus vor intalni gruparea Carmen in ultimul meci din sezon, inainte de barajul de calificare. ...continuare.

Ministrul Sportului face misto de Dinamo: 'Vor avea un nou stadion cand vor juca in Champions League'

publicat 2019-06-02 05:00:03 (Click)
Ministrul Sportului face misto de Dinamo: 'Vor avea un nou stadion cand vor juca in Champions League' Bogdan Matei, ministrul Tineretului si Sportului, a surprins pe toata lumea cand a fost intrebat cand crede ca va merge pe un stadion civilizat la Dinamo?"In momentul in care va juca in Champions League",a spus Bogdan Mateirazand. Citeste mai departe... ...continuare.

Liverpool este noua regina a Europei: A batut-o cu 2-0 pe Tottenham, in finala Ligii Campionilor - VIDEO

Liverpool este noua regina a Europei: A batut-o cu 2-0 pe Tottenham, in finala Ligii Campionilor - VIDEO Liverpool este noua regina a Europei, dupa ce s-a impus cu 2-10 in finala Ligii Campionilor! Salah si Origi au marcat golurile victoriei cu Tottenham.Salah a deschis scorul, in minutul 2, dintr-un penalti acordat pentru un hent comis de Sissoko. Citeste mai departe... ...continuare.

Finala UEFA Champions League. Liverpool a castigat Liga Campionilor in finala cu Tottenham

publicat 2019-06-02 00:15:39 (ProTV)
Finala UEFA Champions League. Liverpool a castigat Liga Campionilor in finala cu Tottenham Liverpool a câstigat pentru a sasea oara în istoria sa Liga Campionilor la fotbal, dupa ce a învins cu scorul de 2-0 (1-0) o alta echipa engleza, Tottenham Hotspur, în finala ce a avut loc sâmbata seara pe stadionul Wanda Metropolitano din Madrid. ...continuare.

SIMONA HALEP - LESIA TSURENKO, LIVE de la 12:00! Lupta pentru optimi la Roland Garros

publicat 2019-06-01 00:15:07 (Gazeta-Sporturilor)
SIMONA HALEP - LESIA TSURENKO, LIVE de la 12:00! Lupta pentru optimi la Roland Garros Simona Halep si Lesia Tsurenko lupta azi pentru optimi la Roland Garros, LIVE de la 12:00 pe GSP.RO. Pe Tsurenko, Halep a învins-o de sapte ori din 2009 si pâna acum. SIMONA HALEP - LESIA TSURENKO, LIVE 12:00 Turneul de la Roland Garros curge lin spre fazele finale. Pentru Simona Halep azi va fi a treia zi în care va juca pe zgura de la Paris, iar pentru adversara sa a patra. ... ...continuare.