CAMPIONATUL MONDIAL DE FOTBAL BACALAUREAT

Horoscop

Ultimele cautari

Cele mai recente stiri

Cele mai citite stiri - 24h

Articole

Stiri locale




SURPRIZA. HC Dobrogea Sud are un nou ANTRENOR

publicat 2018-05-03 17:15:18 (Puterea)
SURPRIZA. HC Dobrogea Sud are un nou ANTRENOR HC Dobrogea Sud Constanta a ratat calificarea in semifinalele Ligii Nationale la handbal masculin, fiind invinsa de Dinamo Bucuresti. Esecul i-a fost fatal antrenorului Sandu Iacob, care a fost convins sa-si rezilieze contractul. Noul antrenor este in fond un vechi antrenor, cu care s-au reusit cele mai mari performante la Constanta. Zvonko Sundovski, 50 de ani, a semnat contractul si revine astfel pe Litoral dupa trei ani. ''Este antrenorul cu care HCM a reusit cel mai bun sezon din istorie:... ...continuare.

Zvonko Sundovski se intoarce la Constanta!

publicat 2018-05-03 17:00:21 (Gazeta-Sporturilor)
Zvonko Sundovski se intoarce la Constanta! Macedoneanul a mai antrenat în România si pe CSM Bucuresti. Cu HCM Constanta a ajuns pâna în Final Four-ul Cupei EHF. Dupa despartirea de Sandu Iacob, HC Dobrogea Sud Constanta a anuntat joi numele noului antrenor al echipei. Este un tehnician care a mai activat trei ani la Constanta, între 2012 si 2015, dar la HCM Constanta. Sundovski a trecut de la Constanta la CSM Bucuresti atunci când echipa de pe Litoral s-a desfiintat. ... ...continuare.

Accident grav pe Autostrada Soarelui. Traficul este oprit

publicat 2018-05-03 15:45:29 (Romania-TV)
Accident grav pe Autostrada Soarelui. Traficul este oprit Inspectoratul General al Politiei Romane informeaza, prin Centrul Infotrafic, ca traficul rutier este oprit pe a doua banda a A2, pe sensul de mers dinspre Bucuresti spre Constanta, la kilometrul 180 din cauza unui autoturism care s-a rasturnat pe partea carosabila. In urma incidentului, o persoana a fost ranita grav, fiind solicitata interventia unui elicopter pentru a fi transportata la spital. La ora transmiterii stirii, se circula pe prima banda si pe cea de urgenta a sensului de mers... ...continuare.

O noua editie a targului national Expoagroutil la Constanta

publicat 2018-05-03 14:45:06 (Capital)
O noua editie a targului national Expoagroutil la Constanta Camera de Comert, Industrie, Navigatie si Agricultura Constanta, in parteneriat cu Directia pentru Agricultura a Judetului Constanta, organizeaza in perioada 3-6 mai, in spatiul exterior al centrului VIVO Constanta, cea de-a XXVI-a editie a Targului Expoagroutil. ...continuare.

O noua editie a targului national Expoagroutil, deschisa la Constanta

publicat 2018-05-03 14:30:03 (Capital)
O noua editie a targului national Expoagroutil, deschisa la Constanta Camera de Comert, Industrie, Navigatie si Agricultura Constanta, in parteneriat cu Directia pentru Agricultura a Judetului Constanta, organizeaza in perioada 3-6 mai, in spatiul exterior al centrului VIVO Constanta, cea de-a XXVI-a editie a Targului Expoagroutil. ...continuare.

Grupare specializata in traficul de droguri care actiona in Mamaia, anihilata de politisti

publicat 2018-05-02 15:15:16 (Romania-TV)
Grupare specializata in traficul de droguri care actiona in Mamaia, anihilata de politisti Potrivit unui comunicat al DIICOT, Philippe Bichara, cetatean italian, a comercializat in statiunea Mamaia, in incinta unuia dintre corturile amenajate cu ocazia unui festival, contra sumei de 700 de lei, 10 comprimate de culoare roz, (MDMA), drog de mare risc. Ulterior, procurorii DIICOT Constanta impreuna cu ofiteri de politie judiciara din cadrul Brigazii de Combatere a Criminalitatii Organizate Constanta, au efectuat o perchezitie intr-un complex din statiunea Mamaia, la o locuinta... ...continuare.

Peste 2.000 de pacienti au ajuns in minivacanta la Urgenta in Constanta. 44 s-au drogat

publicat 2018-05-02 15:00:14 (Mediafax)
Peste 2.000 de pacienti au ajuns in minivacanta la Urgenta in Constanta. 44 s-au drogat Numarul pacientilor care au ajuns, in minivacanta de 1 Mai, la Unitatea Primiri Urgente din Spitalul Clinic Judetean de Urgenta Constanta, este cu mult mai mare decat cel de anul trecut. Dintre cei care au cerut ajutorul medicilor, 44 de persoane s-au drogat. ...continuare.

Imagini incredibile surprinse cu Podul Constanta. Cum au fost surprinsi muncitorii de la CFR

publicat 2018-05-02 09:45:02 (Antena3)
Imagini incredibile surprinse cu Podul Constanta. Cum au fost surprinsi muncitorii de la CFR Reparatii de mantuiala la podul Constanta din Capitala, dupa ce imaginile cu pilonii podului distrusi pana la armatura din fier au devenit virale pe internet.  CFR a acoperit pilonii degradati ai... ...continuare.

Circulatia pe autostrazile Bucuresti-Constanta si Ovidiu-Agigea, ingreunata din cauza cetii

publicat 2018-05-02 08:15:13 (Romania-TV)
Circulatia pe autostrazile Bucuresti-Constanta si Ovidiu-Agigea, ingreunata din cauza cetii Conform Infotrafic, pe Autostrada A2 Bucuresti-Constanta circulatia este ingreunata din cauza cetii pe tronsoanele kilometrice 12 - 64 si 193 - 212 si pe A4 Ovidiu-Agigea. Politistii le recomanda soderilor sa adapteze viteza de deplasare, sa mareasca distanta de siguranta fata de vehiculele din fata si sa nu bruscheze comenzile masinii. Infotrafic mai informeaza ca la aceasta ora nu sunt inregistrate evenimente rutiere care sa impuna oprirea circulatiei pe drumurile nationale sau pe... ...continuare.

Cadavrul unui pescar, gasit pe fundul unui lac, in apropiere de Constanta

publicat 2018-05-01 16:00:15 (Realitatea-TV)
Cadavrul unui pescar, gasit pe fundul unui lac, in apropiere de Constanta Scafandrii militari din cadrul Inspectoratului Judetean pentru Situatii de Urgenta (IJSU) Dobrogea au recuperat, dupa aproape 13 ore de cautari, trupul neinsufletit al unui barbat care plecase luni la pescuit pe lacul Oltina, situat in sud-vestul judetului Constanta, informeaza un comunicat de presa al IJSU, potrivit Agerpres. Potrivit sursei citate, trupul neinsufletit al pescarului a fost gasit la o adancime de 3 - 4 metri, pe fundul mlastinos al lacului Oltina, in aceeasi zona unde se... ...continuare.

Cumparaturi online - Emag.ro