Pilonul II Exatlon Evaluarea Nationala

Horoscop

Ultimele cautari

Cele mai recente stiri

Cele mai citite stiri - 24h

Stiri locale




Bucurestiul, pe locul 30 in lume ca ritm de crestere economica si al pietei imobiliare

publicat 2018-04-18 00:15:33 (Ziarul-Financiar)
Bucurestiul, pe locul 30 in lume ca ritm de crestere economica si al pietei imobiliare Citeste si: Apetitul investitorilor in imobiliare se vede si in alte sectoare. Piata de arhitectura a crescut cu 30% in trei ani Anda Rojanschi, partener al D&B David si Baias: Valoarea tranzactiilor in imobiliare in anul 2017 a depasit 1 miliard de euro Macaralele au pus stapanire pe Piata Unirii si fac din centrul Capitalei un teritoriu al proiectelor imobiliare noi Bucurestiul se claseaza pe locul 30 din 131 de orase din toata lumea in ceea ce priveste rapiditatea cresterii economice si a... ...continuare.

HOROSCOP 18 APRILIE. O zodie se apuca de afaceri imobiliare

publicat 2018-04-18 00:15:01 (Antena3)
HOROSCOP 18 APRILIE. O zodie se apuca de afaceri imobiliare HOROSCOP 18 APRILIE Berbec: Este posibil sa primesti o suma neasteptata de bani - fie un cadou, fie un imprumut restituit inainte de termen. Esti tentat sa o faci lata si sa-i chestuiesti pe toti. Nu... ...continuare.

'Au fost gandite facilitati de plata personalizate pentru a achizitiona de locuinte noi'

publicat 2018-04-16 12:15:02 (Bursa)
'Au fost gandite facilitati de plata personalizate pentru a  achizitiona  de locuinte noi' Conform comunicatului de presa remis catre Redactie, dezvoltatorii care vor fi prezenti in cadrul tIMOn - Targul Imobiliar National au gandit pentru clientii lor facilitati de plata care sa inlesneasca achizitiile imobiliare. ...continuare.

DEZVALUIRI-BOMBA despre mafiotul italian care spala banii MAFIEI la Pitesti. Numele lui apare si intr-un dosar de PROSTITUȚIE

publicat 2018-04-16 09:00:04 (Evenimentul-Zilei)
DEZVALUIRI-BOMBA despre mafiotul italian care spala banii MAFIEI la Pitesti. Numele lui apare si intr-un dosar de PROSTITUȚIE Italianul Nicola Inquieto a fost retinut, joi seara, in baza unui mandat emis de parchetul din Napoli, Directia Generala Antimafia. El este acuzat ca spala banii mafiei, la Pitesti, unde se mutase din 2004 si avea cateva afaceri imobiliare. ...continuare.

Pietele imobiliare globale sunt sincronizate, iar o cadere a preturilor va fi contagioasa

publicat 2018-04-13 00:15:02 (Bursa)
Pietele imobiliare globale sunt sincronizate, iar o cadere a preturilor va fi contagioasa Dupa ce a sustinut fara rezerve politica monetara ultrarelaxata a marilor banci centrale, Fondul Monetar International a lansat recent un avertisment cu privire la riscul de contagiune pe pietele imobiliare la nivel global. ...continuare.

REGELE afacerilor IMOBILIARE din Arges SPALA BANI pentru MAFIA ITALIANA | VIDEO

publicat 2018-04-12 18:00:09 (Evenimentul-Zilei)
REGELE afacerilor IMOBILIARE din Arges SPALA BANI pentru MAFIA ITALIANA | VIDEO Mafia itlaiana a primit o lovitura puternica dupa o ancheta comuna a DIICOT si a autoritatilor italiene. Nicola Inquieto, un celebru afacerist din Pitesti care a infiintat si a dezvoltat proiecte imobiliare si firme in domeniul comunicatiilor a fost retinut in baza unui mandate European de arestare emis de Directia Generala Antimafia Napoli. El are legatura cu clanul Casalesi, parte a Camorra, organizatia mafiota care activeaza in Campania. Șeful clanului este cunoscutul mafiot Michele... ...continuare.

A venit randul Iasiului pe piata IT? Urmariti ZF Live joi 12 aprilie ora 12:30 cu Dan Zaharia, consultant de imobiliare si proiecte de investitii pentru Iasi

publicat 2018-04-11 19:30:32 (Ziarul-Financiar)
A venit randul Iasiului pe piata IT? Urmariti ZF Live joi 12 aprilie ora 12:30 cu Dan Zaharia, consultant de imobiliare si proiecte de investitii pentru Iasi A venit randul Iasiului pe piata IT? Urmariti ZF Live joi 12 aprilie ora 12:30 cu Dan Zaharia, consultant de imobiliare si proiecte de investitii pentru Iasi. Urmariti emisiunea ZF Live aici de la ora 12.30 ...continuare.

'Companiile se reintorc in oras'

publicat 2018-04-11 13:45:03 (Bursa)
'Companiile se reintorc in oras' Potrivit unui raport calitativ de evaluare a dezvoltarii imobiliare, elaborat de compania de cercetare de piata Unlock Research Market pentru AFI Europe Romania, se remarca o noua tendinta prin care companiile isi indreapta atentia, din nou, catre oras, se arata intr-un comunicat remis Redactiei. ...continuare.

Lovitura dura incasata de Andreea Esca: Celebra vedeta, constransa in a lua o decizie RADICALA

publicat 2018-04-11 02:15:03 (Click)
Lovitura dura incasata de Andreea Esca: Celebra vedeta, constransa in a lua o decizie RADICALA Andreea Esca a crescut odata cu Pro TV-ul si asa cum postul a devenit lider de audienta si ea a devenit o femeie foarte bogata. Pe langa investitiile importante in imobiliare, prezentatoarea si-a deschis si alte afaceri, scrie Bugetul.ro. Citeste mai departe... ...continuare.

Schimbari uriase in Bucuresti. Centrul orasului se transforma sub ochii nostri

publicat 2018-04-07 18:00:13 (Realitatea-TV)
Schimbari uriase in Bucuresti. Centrul orasului se transforma sub ochii nostri Patru proiecte imobiliare sunt in plina desfasurare in zona Pietei Unirii din Bucuresti si vor fi livrate pana peste cel mult doi ani. Valoarea cumulata a acestor proiecte este de peste 60 de milioane de euro, potrivit ZF. ...continuare.

Cumparaturi online - Emag.ro