CAMPIONATUL MONDIAL DE FOTBAL REZULTATE EVALUARE NATIONALA 2018

Horoscop

Ultimele cautari

Cele mai recente stiri

Cele mai citite stiri - 24h

Articole

Stiri locale




Accident rutier in Tulcea, in care au fost implicate o masina si doua autobuze. Traficul rutier, oprit pe DN 22

publicat 2018-06-12 08:00:07 (Mediafax)
Accident rutier in Tulcea, in care au fost implicate o masina si doua autobuze. Traficul rutier, oprit pe DN 22 Traficul pe DN 22 este oprit, marti dimineata, dupa impactul dintre un autoturism si doua autobuze. Doua persoane sunt ranite, arata Politia Romana. ...continuare.

Panica in Romania! Drumuri inchise pe o raza de 10 km. VIRUSUL TERIBIL a mobilizat autoritatile

publicat 2018-06-12 00:45:03 (Evenimentul-Zilei)
Panica in Romania! Drumuri inchise pe o raza de 10 km. VIRUSUL TERIBIL a mobilizat autoritatile Suspiciunea privind prezenta PPA in cele doua comunitati a aparut vineri, 8 iunie, dupa ce cateva din suinele din gospodariile respective au murit, iar rezultatele analizelor de laborator efectuate la Tulcea au confirmat sambata dupa-amiaza prezenta virusului. ...continuare.

Cadavrul unui mistret, suspect de pesta porcina africana, observat intr-o comuna din Tulcea

publicat 2018-06-11 23:45:13 (ProTV)
Directia Sanitar-Veterinara si pentru Siguranta Alimentelor (DSVSA) Tulcea va solicita Inspectoratului pentru Situatii de Urgenta (ISU) Delta sprijin pentru a aduce la mal lesul unui mistret salbatic, suspect de pesta porcina africana (PPA). ...continuare.

ANSVSA va notifica autoritatile europene despre focarele de pesta porcina africana depistate la Tulcea

publicat 2018-06-11 18:45:04 (Capital)
ANSVSA va notifica autoritatile europene despre focarele de pesta porcina africana depistate la Tulcea Autoritatea Nationala Sanitara Veterinara si pentru Siguranta Alimentelor (ANSVSA) va notifica catre Comisia Europeana si Oficiul International de Epizootii focarele de pesta porcina africana depistate in patru gospodarii situate in localitatile Salceni si Ceatalchioi din judetul Tulcea, a anuntat, luni, institutia. ...continuare.

Un elev din Tulcea, care a suferit un accident de masina, a dat Evaluarea Nationala din spital

publicat 2018-06-11 18:15:02 (Antena3)
Un elev din Tulcea, care a suferit un accident de masina, a dat Evaluarea Nationala din spital Un elev in clasa a VIII-a, din judetul Tulcea, a trebuit sa sustina prima proba a examenului de Evaluare Nationala de pe patul de spital.  Copilul a fost lovit de o masina duminica si a fost internat ... ...continuare.

Un elev din Tulcea a dat Evaluarea din spital, dupa ce a fost lovit de o masina

publicat 2018-06-11 17:15:19 (ProTV)
Examenul mai putin obisnuit a fost sustinut într-un spital din orasul Galati. ...continuare.

NEWS ALERT! A fost depistat virusul Pestei Porcine Africane in doua localitati din Romania

publicat 2018-06-11 17:15:09 (Evenimentul-Zilei)
NEWS ALERT! A fost depistat virusul Pestei Porcine Africane  in doua localitati din Romania Autoritatea Nationala Sanitara Veterinara si pentru Siguranta Alimentelor anunta ca virusul pestei porcine africane a fost depistat in probe prelevate de la porci provenind din patru gospodarii situate in localitatile Salceni si Ceatalchioi, din judetul Tulcea. ...continuare.

Panica in Delta Dunarii. Autoritatile au baricadat drumurile pe o raza de 10 km. Virusul a facut deja zeci de victime

publicat 2018-06-11 15:00:04 (Evenimentul-Zilei)
Panica in Delta Dunarii. Autoritatile au baricadat drumurile pe o raza de 10 km. Virusul a facut deja zeci de victime Suspiciunea privind prezenta PPA in cele doua comunitati a aparut vineri, 8 iunie, dupa ce cateva din suinele din gospodariile respective au murit, iar rezultatele analizelor de laborator efectuate la Tulcea au confirmat sambata dupa-amiaza prezenta virusului, ...continuare.

Alerta: Pesta porcina, confirmata pe teritoriul Romaniei

publicat 2018-06-11 14:15:14 (Realitatea-TV)
Alerta: Pesta porcina, confirmata pe teritoriul Romaniei Institutul de Diagnostic si Sanatate Animala (IDSA) a confirmat, luni, prezenta pestei porcine africane (PPA) in patru gospodarii private din satele Ceatalchioi si Salceni, comuna Ceatalchioi din Delta Dunarii, in judetul Tulcea. Confirmarea a fost facuta de directorul Directiei Sanitar-Veterinare si pentru Siguranta Alimentelor (DSVSA), Mitica Tuchila. Suspiciunea privind prezenta PPA in cele doua comunitati a aparut vineri, dupa ce cateva din suinele din gospodariile respective au murit,... ...continuare.

Scandal monstru la o scoala din Tulcea! O femeie a lovit un elev de 16 ani si pe profesoara acestuia. S-a lasat cu dosar penal

publicat 2018-06-07 15:15:03 (CanCan)
O femeie de 46 de ani si-a facut singura drteptate, la o scoala din Tulcea. A fost sunata de fiica ei de 15, care ar fi avut problem cu un coleg, iar femmeia nu a mai stat pe ganduri si a ajuns imediat la scoala. Unde l-a lovit pe baiat cu un bat, chiar in […] The post Scandal monstru la o scoala din Tulcea! O femeie a lovit un elev de 16 ani si pe profesoara acestuia. S-a lasat cu dosar penal appeared first on Cancan.ro. ...continuare.

Cumparaturi online - Emag.ro