CAMPIONATUL MONDIAL DE FOTBAL BACALAUREAT

Horoscop

Ultimele cautari

Cele mai recente stiri

Cele mai citite stiri - 24h

Articole

Stiri locale




Codul portocaliu de ploi s-a prelungit in judetul Maramures. Anuntul facut de Administratia Nationala de Meteorologie

publicat 2018-06-28 17:30:10 (Libertatea)
Codul portocaliu de ploi s-a prelungit in judetul Maramures.  Anuntul facut de Administratia Nationala de Meteorologie Codul portocaliu de ploi s-a prelungit in judetul Maramures, valabil de la 28-06-2018 ora 17:10 pana la  28-06-2018 ora 18:10. ANM a facut anuntul in urma cu putin timp. Vor cadea averse in Judetul Botosani:  Botosani, Dorohoi, Flamanzi, Corni, Mihai Eminescu, Albesti, Trusesti, Baluseni, Lunca, Vladeni, Curtesti, Rachiti, Copalau, Șendriceni, Varfu Campului, Calarasi, Gorbanesti, Hlipiceni, […] Post-ul Codul portocaliu de ploi s-a prelungit in judetul Maramures. Anuntul facut de... ...continuare.

A luat 9.85 la Evaluarea Nationala, dar a depus contestatie. Nota finala a elevului

publicat 2018-06-26 16:30:16 (ProTV)
Un elev din Maramures nu a fost multumit de nota initiala pe care a obtinut-o la Evaluarea Nationala la proba de limba si literatura româna, 9.85, si a depus contestatie. ...continuare.

Taberele unde copiii se distreaza si dorm in case vechi de peste 100 de ani

publicat 2018-06-26 08:30:12 (ProTV)
E vacanta, iar statiunile din Maramures vuiesc zilele acestea de râsetele copiilor care se afla în taberele de la munte. ...continuare.

Trei cercetasi strabat Romania pe diagonala. Merg 1.000 de kilometri pe jos pana in Maramures

publicat 2018-06-24 16:15:15 (Libertatea)
Trei cercetasi strabat Romania pe diagonala. Merg 1.000 de kilometri pe jos pana in Maramures Trei cercetasi strabat Romania pe diagonala deoarece cred in visul lor. Prin expeditia "Diagonal", vor sa le insufle tinerilor din intreaga tara spiritul de cercetas. Tinerii au mers deja 350 de kilometri pe jos in mai putin de 10 zile, iar obiectivul lor este sa ajunga in Maramures, in diagonala, dupa parcugerea unui traseu de […] Post-ul Trei cercetasi strabat Romania pe diagonala. Merg 1.000 de kilometri pe jos pana in Maramures apare prima data in Libertatea.ro. ...continuare.

Stare de alerta in Maramures! Un sofer e dat disparut, dupa ce a cazut cu tractorul intr-un rau!

publicat 2018-06-24 00:00:03 (CanCan)
Un tractor a cazut in raul Crasna, iar pompierii din Maramures il cauta pe soferul autovechiculului.(CITEȘTE ȘI: O ELEVA DE 16 ANI DIN OLT, GASITA SPANZURATA DE GRINDA! CE A SCRIS IN BILETUL DE ADIO) Potrivit reprezentantilor ISU Maramures, sambata seara, un tractor a cazut in raul Crasna, in zona localitatii Berveni.(Console si accesorii gaming) "Șoferul […] The post Stare de alerta in Maramures! Un sofer e dat disparut, dupa ce a cazut cu tractorul intr-un rau! appeared first on... ...continuare.

Un tractor a cazut in raul Crasna. Pompierii din Maramures il cauta pe soferul disparut

publicat 2018-06-23 23:00:03 (Antena3)
Un tractor a cazut in raul Crasna. Pompierii din Maramures il cauta pe soferul disparut Un tractor a cazut in raul Crasna, iar pompierii din Maramures il cauta pe soferil autovechiculului.  Potrivit reprezentantilor ISU Maramures, sambata seara un tractor a cazut in raul Crasna, in... ...continuare.

Accident cumplit: Un tractor a cazut in raul Crasna, soferul a disparut si este cautat de pompieri

publicat 2018-06-23 22:45:14 (Mediafax)
Accident cumplit: Un tractor a cazut in raul Crasna, soferul a disparut si este cautat de pompieri Pompierii din Maramures cauta soferul unui tractor dupa ce autovehiculul a cazut in raul Crasna, in zona localitatii Berveni. ...continuare.

Rezultate evaluare nationala 2018, dupa contestatii. Note finale Maramures - S-a incheiat

publicat 2018-06-22 13:15:14 (Realitatea-TV)
Rezultate evaluare nationala 2018, dupa contestatii. Note finale Maramures - S-a incheiat Rezultate evaluare nationala 2018, dupa contestatii. Note finale Maramures - A venit si momentul ca notele obtinute de elevii claselor a 8-a sa se definitiveze. Dupa depunerea contestatiilor si rezolvarea lor, acum Minsterul Educatiei a facut publice notele finale dupa ajustari. Situatia nu s-a schimbat foarte mult in mai toate judetele.Imediat dupa ce notele din pe judete vor fi disponibile pe edu.ro, ele vor fi publicate in acest articol:Rezultate Evaluare Nationala 2018 AlbaRezultate... ...continuare.

Cod galben de inundatii pe rauri din 17 judete, pana sambata dimineata

publicat 2018-06-22 10:00:14 (Romania-TV)
Cod galben de inundatii pe rauri din 17 judete, pana sambata dimineata Conform Institutului National de Hidrologie si Gospodarire a Apelor (INHGA), in aceste zone se pot produce inundatii locale si cresteri de debite si niveluri cu posibile depasiri ale Cotelor de atentie, pe raurile din bazinele hidrografice Viseu, Iza, Tur, Lapus (judetele Maramures si Satu Mare), Somes - afluentii mici aferenti sectorului aval S.H. Dej (judetele Cluj, Salaj, Maramures si Satu Mare). De asemenea, sunt posibile depasiri ale cotelor de atentie, in intervalul 22 iunie, ora 12:00... ...continuare.

Primar PSD: Solicit public demisia de onoare a lui Liviu Dragnea

publicat 2018-06-21 22:30:02 (Antena3)
Primar PSD: Solicit public demisia de onoare a lui Liviu Dragnea Primarul PSD din orasul Cavnic, judetul Maramures, Vladimir Petrut, cel care a spus ca alesii locali ai PSD sunt obligati sa mearga la mitingul PSD, cere demisia de onoare a lui Liviu Dragnea, dupa ce acesta a ... ...continuare.

Cumparaturi online - Emag.ro