CAMPIONATUL MONDIAL DE FOTBAL BACALAUREAT

Horoscop

Ultimele cautari

Cele mai recente stiri

Cele mai citite stiri - 24h

Articole

Stiri locale




Plimbari gratuite cu barca pentru galateni, de Zilele Dunarii: "N-am mai avut ocazia"

publicat 2018-07-01 09:45:12 (ProTV)
Zilele Dunarii, sarbatorite în acest weekend la Galati, au venit cu o surpriza frumoasa pentru multi localnici. ...continuare.

Zilele Dunarii, marcate printr-o parada cu care alegorice si motociclisti, la Galati

publicat 2018-06-30 08:45:12 (ProTV)
A fost mare parada mare pe strazile din Galati, cu ocazia Zilelor Dunarii. Mii de oameni au defilat alaturi de care alegorice si personaje din povesti. ...continuare.

Ancheta a Politiei Galati dupa ce masina unui politist ar fi fost implicata intr-un accident

publicat 2018-06-29 13:15:11 (Mediafax)
Ancheta a Politiei Galati dupa ce masina unui politist ar fi fost implicata intr-un accident Politia din Galati face ancheta dupa ce masina unui politist ar fi fost implicata intr-un accident, iar acesta ar fi plecat de la fata locului cu numerele de inmatriculare. ...continuare.

Masina unui politist din Galati, implicata intr-un accident. Șoferul ar fi fugit de la fata locului 

publicat 2018-06-29 13:00:11 (Libertatea)
Masina unui politist din Galati, implicata intr-un accident. Autoturismul unui politist de la Rutiera a fost implicat, joi seara, in municipiul Galati, intr-un accident rutier, in urma caruia o persoana a fost ranita usor. Pe retelele de socializare persoane care sustin ca au fost martore la eveniment afirma ca soferul masinii respective ar fi luat numerele de […] Post-ul Masina unui politist din Galati, implicata intr-un accident. Șoferul ar fi fugit de la fata locului  apare prima... ...continuare.

Sef din politie, implicat intr-un carambol. Omul legii a fugit de la fata locului

publicat 2018-06-29 11:30:12 (Romania-TV)
Sef din politie, implicat intr-un carambol. Omul legii a fugit de la fata locului Cateva fotografii de la locul accidentului au fost postate pe un grup al soferilor din Galati, insa ulterior pozele au fost sterese.  Internautii spun ca s-ar incerca musamalizarea pentru ca soferul care ar fi plecat de la fata locului ar fi sef in cadrul Politiei Rutiere. Conducerea Inspectoratului de Politie Judetean Galati a deschis o ancheta si se fac verificari pentru a se stabili daca soferul respectiv este sau nu politist. ...continuare.

Bilant IGSU: Douazeci de judete si Capitala, afectate de ploile torentiale

publicat 2018-06-29 11:00:16 (Romania-TV)
Bilant IGSU: Douazeci de judete si Capitala, afectate de ploile torentiale Potrivit IGSU, peste 1.600 de pompieri militari cu 470 mijloace tehnice au actionat pentru salvarea persoanelor si evacuarea apei din gospodariile afectate de inundatii. Ca urmare a ploilor insemnate cantitativ, atat in cursul zilei de joi, cat si pe timpul noptii, echipaje de salvatori au monitorizat zonele de risc si au intervenit in sprijinul autoritatilor administratiei publice locale si populatiei din 20 judete - Bacau, Braila, Botosani, Buzau, Contanta, Calarasi, Covasna, Dolj, Galati,... ...continuare.

Florin Cernat, PUNCT FINAL in cariera de JUCATOR! Va fi noul director sportiv al lui FC Voluntari

publicat 2018-06-28 18:45:11 (Romania-TV)
Florin Cernat, PUNCT FINAL in cariera de JUCATOR! Va fi noul director sportiv al lui FC Voluntari Florin Cernat va ramane in cadrul clubului ilfovean unde va ocupa functia de director sportiv. "Am spus mereu ca nu ma vad departe de fotbal atunci cand voi agata ghetele in cui. A sosit momentul retragerii, insa mi-am dorit continuitate. Știu ca totul va fi altfel acum, dar pentru mine e o noua provocare. Și ma bucur ca raman la un club la care m-am simtit bine si alaturi de oameni pe care ii cunosc si am trait impreuna si bune si mai putin bune", a spus Florin Cernat. Florin Cernat s-a... ...continuare.

Dubla tragedie la Galati! Mama si fiica, ucise intr-un accident infiorator

publicat 2018-06-28 16:15:43 (Realitatea-TV)
Dubla tragedie la Galati! Mama si fiica, ucise intr-un accident infiorator Grav accident rutier, in localitatea Viile, din judetul Galati, pe pe DJ 253, soldat cu doua victime. O femeie si fiica sa, care se deplasau pe marginea soselei, au fost lovite in plin de un autoturism Mercedes SMART, in conditii inca neelucidate. La fata locului au fost trimise mai multe echipe de salvare si un elicopter SMURD, precum si un echipaj al Politiei Rutiere Galati.Din pacate, in ciuda eforturilor facute de echipajul SMURD de a o resuscita, fetita de 6 ani, intrata in stop... ...continuare.

Accident grav in judetul Galati. O fetita de sase ani si mama acesteia au murit dupa ce au fost lovite de o masina

publicat 2018-06-28 15:45:12 (Romania-TV)
Accident grav in judetul Galati. O fetita de sase ani si mama acesteia au murit dupa ce au fost lovite de o masina Accidentul s-a produs pe drumul judetean DJ 253 din localitatea galateana Viile, dupa ce o femeie de 38 de ani, care conducea un autorism, a pierdut controlul volanului. "Este vorba despre un accident produs in localitatea Viile, unde o conducatoare auto a pierdut controlul volanului, din motive inca necunoscute, si a lovit in plin doi pietoni care se deplsau in aceeasi directie de mers, pe marginea drumului. Este vorba despre o femeie de 35 de ani si de fiica acesteia, de 6 ani", a declarat... ...continuare.

Situatia Sidex: British Steel si doi producatori mari din Turcia se intereseaza de Sidex, insa decizia este la Mittal

publicat 2018-06-28 00:30:29 (Ziarul-Financiar)
Situatia Sidex: British Steel si doi producatori mari din Turcia se intereseaza de Sidex, insa decizia este la Mittal Citeste si: JSW, cel mai mare producator de otel din India, vrea sa intre in cursa pentru Sidex Pe mana cui va ajunge combinatul siderurgic de la Galati? JSW, cel mai mare producator de otel din India vrea sa intre in cursa pentru Sidex Guvernul Romaniei catre UE: Cine vrea sa cumpere combinatul Sidex de la Galati trebuie sa aiba bani Romania trebuie sa aduca multe oferte la masa. Romania trebuie sa aduca multe oferte la masa. British Steel, companie britanica, si-a anuntat in­ten­tia de a... ...continuare.

Cumparaturi online - Emag.ro