CAMPIONATUL MONDIAL DE FOTBAL BACALAUREAT

Horoscop

Ultimele cautari

Cele mai recente stiri

Cele mai citite stiri - 24h

Articole

Stiri locale




Avertizare meteo de ultima ora: Furtuni, grindina si vant puternic. Judetele afectate

publicat 2018-07-06 17:15:14 (Realitatea-TV)
Avertizare meteo de ultima ora: Furtuni, grindina si vant puternic. Judetele afectate Administratia Nationala de Meteorologie a emis mai multe averizari nowcasting de furtuni, descarcari electrice, grindina si intensificari de scurta durata ale vantului in mai multe judete ale tarii. COD GALBEN Valabil de la : 06-07-2018 ora 17:00 pana la : 06-07-2018 ora 18:30In zona : Judetul Arad: Gurahont, Varfurile, Almas, Dieci, Plescuta, Dezna, Brazii, Moneasa; Judetul Hunedoara: : zona de munte de peste cota 1800 m; Judetul Hunedoara: Hunedoara, Petrosani, Vulcan, Lupeni, Petrila,... ...continuare.

Un barbat suspectat de comiterea jafului de la o unitate bancara din Baia Mare a fost arestat

publicat 2018-07-06 16:30:16 (Romania-TV)
Un barbat suspectat de comiterea jafului de la o unitate bancara din Baia Mare a fost arestat Politistii au efectuat joi trei perchezitii domiciliare, una la sediul unei societati comerciale si doua la persoane fizice, in judetele Bihor si Caras-Severin. In timpul perchezitiilor a fost identificat si unul dintre barbatii banuiti de comiterea jafului.  Potrivit sursei citate, este vorba despre un barbat, de 40 de ani, domiciliat in Caras-Severin, care locuia fara forme legale in Oradea. Suspectul a fost arestat preventiv, pe o perioada de 30 de zile. Politistii continua cercetarile,... ...continuare.

Avertizare COD PORTOCALIU de INUNDATII

publicat 2018-07-06 16:15:11 (Romania-TV)
Avertizare COD PORTOCALIU de INUNDATII Avand in vedere situatia hidrometeorologica actuala si prognoza meteorologica pentru urmatoarele 96 de ore, ca urmare a precipitatiilor prognozate si propagarii se pot produce scurgeri importante pe versanti, torenti, paraie, viituri rapide pe raurile mici cu posibile efecte de inundatii locale si cresteri de debite si niveluri cu posibile depasiri ale COTELOR DE APARARE, dupa cum urmeaza: COD GALBEN - In intervalul 07.07.2018 ora 12:00 - 10.07.2018 ora 18:00 pe raurile din bazinele... ...continuare.

Copil mutilat de un caine scapat de la o stana. L-a fugarit pana l-a pus la pamant si l-a muscat

publicat 2018-07-06 13:45:04 (Evenimentul-Zilei)
Copil mutilat de un caine scapat de la o stana. L-a fugarit pana l-a pus la pamant si l-a muscat Un copil a fost mutilat de un caine agresiv care a scapat de la o stana. Incidentul a avut loc in Caras Severin. Victima, un adolescent de 13 ani, a ajuns la Spitalul Municipal din Caransebes. ...continuare.

Cod galben de furtuna in aproape toata tara, de sambata pana luni

publicat 2018-07-06 13:15:18 (Ziarul-Financiar)
Cod galben de furtuna in aproape toata tara, de sambata pana luni Meteorologii au emis o avertizare cod galben pentru 32 de judete, in vigoare de sambata pana luni. Sunt asteptate ploi si instabilitate atmosferica accentuata.Potrivit ANM, de sambata ora 16.00 pana luni ora 21.00 sunt asteptate ploi si instabilitate atmosferica accentuata.In zonele deluroase si montane, precum si in Oltenia, Transilvania si local in Muntenia, in intervale scurte de timp sau prin acumulare, se vor inregistra cantitati de apa de 25...30 l/mp si pe arii restranse 50...70... ...continuare.

REZULTATE BAC 2018 EDU.RO: Perfomanta unica, satul romanesc cu doua medii de 10

publicat 2018-07-04 17:00:13 (Romania-TV)
REZULTATE BAC 2018 EDU.RO: Perfomanta unica, satul romanesc cu doua medii de 10 Un liceu din mediul rural a reusit o performanta unica dupa afisarea rezultatelor examenului de BAC 2018. Doi elevi ai Liceului "Radu Petrescu" din Prundu Bargaului (judetul Bistrita Nasaud) au obtinut media 10 la examenul de Bacalaureat de anul acesta, scrie greatnews.ro. Este un rezultat uimitor, avand in vedere ca la nivelul intregii tari au fost 104 medii de 10 si au fost judete intregi in care niciun elev nu a obtinut media 10 (Gorj, Teleorman si Caras Severin sunt doar trei astfel de... ...continuare.

REZULTATE BAC 2018. Notele la BACALAUREAT 2018 pentru judetul Caras-Severin

publicat 2018-07-04 09:00:02 (Antena3)
REZULTATE BAC 2018. Notele la BACALAUREAT 2018 pentru judetul Caras-Severin Rezultate Bacalaureat 2018, judetul Caras-Severin. Elevii din clasa a XII-a care au incheiat cu bine examenele de BAC 2018 joi, 28 iunie, afla primele rezultate, pe 4 iulie 2018 pana la ora 12.00. Notele vor fi afisate pe site-ul bacalaureat.edu.ro. Tot in aceasta zi se pot depune si contestatiile pentru notele obtinute intre orele 12-16. Notele finale, dupa contestatii, vor fi afisate pe 9 iulie. ...continuare.

EDU.RO REZULTATE BACALAUREAT 2018 CARAȘ-SEVERIN. Notele la BAC, inainte de contestatii

publicat 2018-07-04 06:30:02 (Antena3)
EDU.RO REZULTATE BACALAUREAT 2018 CARAȘ-SEVERIN. Notele la BAC, inainte de contestatii edu.ro REZULTATE BACALAUREAT 2018 CARAȘ-SEVERIN. In CARAȘ-SEVERIN rezultatele la prima sesiune a bacalaureatului din acest an vor fi publicate de catre site-ul www.antena3.ro, din momentul in care notele vor fi... ...continuare.

REZULTATE BACALAUREAT 2018 edu.ro, judetul CARAȘ-SEVERIN. Care este rata de promovabilitate in judetul CARAȘ-SEVERIN

publicat 2018-07-04 06:15:02 (Antena3)
REZULTATE BACALAUREAT 2018 edu.ro, judetul CARAȘ-SEVERIN. Care este rata de promovabilitate in judetul CARAȘ-SEVERIN REZULTATE BACALAUREAT 2018 edu.ro, judetul CARAȘ-SEVERIN. Aproape 2.000 absolventi de liceu din judetul Caras - Severin s-au inscris in acest an la examenul de Bacalaureat. REZULTATE BACALAUREAT 2018 edu.ro,... ...continuare.

REZULTATE BACALAUREAT 2018 CARAȘ SEVERIN - Vezi notele la BAC publicate de EDU.RO

publicat 2018-07-04 05:30:41 (Antena3)
REZULTATE BACALAUREAT 2018 CARAȘ SEVERIN - Vezi notele la BAC publicate de EDU.RO CARAȘ SEVERIN BAC 2018 NOTE - edu.ro.  Rezultatele obtinute de elevi la examenul de BACALAUREAT din 2018, sustinute in LICEELE din CARAȘ SEVERIN sunt afisate pe bacalaureat.edu.ro... ...continuare.

Cumparaturi online - Emag.ro