CAMPIONATUL MONDIAL DE FOTBAL REZULTATE EVALUARE NATIONALA 2018

Horoscop

Ultimele cautari

Cele mai recente stiri

Cele mai citite stiri - 24h

Articole

Stiri locale




Șase luni de la moartea Regelui Mihai. Parastas, la Noua Catedrala Regala de la Curtea de Arges

publicat 2018-06-02 14:15:15 (Libertatea)
Șase luni de la moartea Regelui Mihai. Parastas, la Noua Catedrala Regala de la Curtea de Arges S-au implinit sase luni de la moartea Regelui Mihai I al Romaniei. Parastasul in memoria Sa a fost oficiat, sambata, la Noua Catedrala Arhiepiscopala si Regala de la Curtea de Arges. Slujba a fost oficiata de un sobor de preoti,  in frunte cu arhiepiscopul Argesului si Muscelului, IPS Calinic, relateaza Agerpres.ro. La parastas au participat […] Post-ul Șase luni de la moartea Regelui Mihai. Parastas, la Noua Catedrala Regala de la Curtea de Arges apare prima data in Libertatea.ro. ...continuare.

Regele Mihai a murit de 6 luni - cine va participa la parastasul de la Curtea de Arges

publicat 2018-06-02 10:45:17 (Realitatea-TV)
Regele Mihai a murit de 6 luni - cine va participa la parastasul de la Curtea de Arges Regele Mihai. Parastasul de sase luni de la trecerea la cele vesnice a Regelui Mihai I al Romaniei va avea loc sambata, la ora 12.00, in Noua Catedrala Arhiepiscopala si Regala de la Curtea de Arges. Regele Mihai. La slujba de pomenire vor participa Custodele Coroanei romane, Margareta, si Principele Radu, precum si Principesa Maria. Potrivit unei informari a Biroului de presa al Casei Majestatii Sale, slujba va fi oficiata de Inalt Preasfintia Sa Arhiepiscopul Calinic al Argesului si... ...continuare.

Interventie Salvamont Arges pentru SALVAREA unei turiste ranite la cap

publicat 2018-06-01 19:00:14 (Puterea)
Interventie Salvamont Arges pentru SALVAREA unei turiste ranite la cap Salvamontistii din Arges intervin, vineri, pentru salvarea unei turiste care a alunecat pe zapada si s-a lovit cu capul de stanci. Conditiile meteorologice din zona nu permit aterizarea unui elicopter SMURD, asa ca s-a organizat o actiune terestra pentru recuperarea pacientei. Potrivit News.ro, salvamontistii din Arges intervin, vineri, in zona lacului Caltun unde o turista a alunecat pe o fasie de zapada, s-a lovit de stanci si prezinta traumatisme la cap si spate. Conditiile meteo nu permit... ...continuare.

Parastasul Regelui MIHAI, la Curtea de Arges

publicat 2018-06-01 14:15:10 (Evenimentul-Zilei)
Parastasul Regelui MIHAI, la Curtea de Arges Parastasul de sase luni de la trecerea la cele vesnice a Regelui Mihai I al Romaniei are loc sambata, la ora 12.00, in Noua Catedrala Arhiepiscopala si Regala de la Curtea de Arges. ...continuare.

Sandoi isi face planurile pentru sezonul urmator! A stabilit deja cantonamentul echipei + detalii despre transferuri

publicat 2018-05-31 17:30:10 (Gazeta-Sporturilor)
Sandoi isi face planurile pentru sezonul urmator! A stabilit deja cantonamentul echipei + detalii despre transferuri FC Arges mai are de jucat în ultima etapa a campionatului de esalon secund partida cu UTA care se va disputa pe stadionul Nicolae Dobrin, mâine dupa amiaza, cu începere de la ora 18.00. Antrenorul Emil Sandoi se gândeste deja la sezonul care urmeaza în care pitestenii vor avea ca obiectiv promovarea în primul esalon. Pregatirea centralizata va avea loc la Curtea de Arges unde exista conditii foarte bune din toate punctele de vedere. ... ...continuare.

Accident cumplit. Doi decedati, iar alta persoana se zbate intre viata si moarte

publicat 2018-05-31 12:45:17 (Realitatea-TV)
Accident cumplit. Doi decedati, iar alta persoana se zbate intre viata si moarte Accident cumplit pe DN73, in raza localitatii Schitu-Golesti, judetul Arges, conform Ziua de Constanta. Din primele informatii comunicate de Inspectoratul de Politie Judetean Arges, un autoturism care circula din directia Pitesti catre Campulung Muscel a lovit partea din spate a unui autobuz in care nu se aflau pasageri.La fata locului au intervenit o autospeciala de descarcerare, un echipaj SMURD si doua ambulante."Doi tineri au fost preluati de ambulante, cu semne vitale, dar in stare... ...continuare.

Doi adolescenti din Arges au murit dupa ce s-au izbit de un autobuz! Șoferul autoturismului nu avea permis de conducere

publicat 2018-05-31 08:00:05 (CanCan)
Accident cumplit in judetul Arges! Doi adolescenti de 17, respectiv 18 ani, au murit dupa ce masina in care se aflau a izbit cu putere din spate un autobuz. Cel care era la volanul autoturismului a ajuns in stare critica la spital si, potrivit politistilor, nu avea permis de conducere. Anchetatorii spun ca soferul autobuzului, care […] The post Doi adolescenti din Arges au murit dupa ce s-au izbit de un autobuz! Șoferul autoturismului nu avea permis de conducere appeared first on... ...continuare.

Ce s-a intamplat azi, 31 mai. In 1359 a fost intemeiata Mitropolia Țarii Romanesti, cu sediul la Curtea de Arges

publicat 2018-05-31 07:15:11 (Libertatea)
Pentru cei care vor sa stie ce s-a intamplat azi, 31 mai, am facut o trecere in revista a evenimentelor importante din aceasta data. In 1359 a fost intemeiata Mitropolia Țarii Romanesti, cu sediul la Curtea de Arges, recunoscuta de patriahul de Constantinopol, Calist, si de sinodul sau. Ce s-a intamplat azi, 31 mai, in […] Post-ul Ce s-a intamplat azi, 31 mai. In 1359 a fost intemeiata Mitropolia Țarii Romanesti, cu sediul la Curtea de Arges apare prima data in Libertatea.ro. ...continuare.

Doua persoane decedate in urma unui accident rutier. Șoferul de 18 ani nu avea permis de conducere

publicat 2018-05-31 06:30:13 (Romania-TV)
Doi tineri au murit intr-un accident rutier produs miercuri seara pe un drum din localitatea argeseana Schitu Golesti, dupa ce autoturismul in care cei trei se aflau, condus de un tanar fara permis, a lovit cu putere un autobuz care circula in aceeasi directie si in care nu se aflau pasageri. Potrivit purtatorului de cuvant al Politiei Arges, Madalin Zamfir, o masina a intrat in partea din spate a autobuzului, care nu avea pasageri. "Din primele informatii un autoturism care circula din... ...continuare.

Caz socant intr-o gradinita din Arges, copil umilit de baieti cu cativa ani mai mari (VIDEO)

publicat 2018-05-30 16:30:15 (Realitatea-TV)
Caz socant intr-o gradinita din Arges, copil umilit de baieti cu cativa ani mai mari  (VIDEO) Scenele s-au petrecut in curtea gradinitei din Borlesti, judetul Arges. In imagini se vede cum un copil este lovit si fortat sa inghita ce i se da. Profitand de neatentia celor care-l umileau, micutul a reusit sa scape si a alergat intr-un suflet sa-i povesteasca mamei ce a patit. "Alerga prin toata curtea sa iasa si plangea in gura mare sa-l lase sa plece. (...) Cred ca a durat o ora." a relatat mama micutului pentru Realitatea TV. Sesizatí de parinti, politistii argeseni au deschis o... ...continuare.

Cumparaturi online - Emag.ro