CAMPIONATUL MONDIAL DE FOTBAL REZULTATE EVALUARE NATIONALA 2018

Articole

Stiri locale

Ii face Gigi oferta? ;) ┬╗ Un oficial stelist da asigurari: "Penedo poate prinde un contract mult mai bun decat cel de la Dinamo"

publicat 2018-06-18 23:15:26 (Gazeta-Sporturilor)
Ii face Gigi oferta? ;) ┬╗ Un oficial stelist da asigurari: Penedo poate prinde un contract mult mai bun decat cel de la Dinamo Jaime Penedo (36 de ani) a bifat azi prima aparitie la un turneu final, în meciul pierdut de Panama în fata Belgiei, 0-3. Dupa 45 de minute în care a avut 4 interventii salvatoare, goalkeeper-ul dinamovist nu a mai rezistat si în repriza secunda în fata starurilor de zeci de milioane ale Belgiei. Evolutia portarului dinamovist a fost laudata de fostul mare portar Helmuth Duckadam, în prezent  presedinte de imagine la FCSB. ... ...continuare.

FOTO Scandal la Anglia - Tunisia ┬╗ Doua penalty-uri refuzate englezilor!

publicat 2018-06-18 22:45:09 (Gazeta-Sporturilor)
FOTO Scandal la Anglia - Tunisia ┬╗ Doua penalty-uri refuzate englezilor! Nationala Angliei putea primi doua lovituri de pedeapsa în meciul din Grupa G de la Campionatul Mondial din Rusia cu reprezentativa Tunisiei. Primul penalty neacordat de arbitrul Roldan Wilmar, din Columbia, a fost în minutul 38, când Harry Kane a fost luat în brate de un adversar si doborât. A doua oara, centralul n-a vazut când Kane a fost tras evident în careu, în minutul 51, si a lasat jocul sa continue. ... ...continuare.

EXCLUSIV Un fotbalist dorit de FCSB a revenit in Liga 1: "In Romania te simti fotbalist"

publicat 2018-06-18 22:30:05 (Gazeta-Sporturilor)
EXCLUSIV Un fotbalist dorit de FCSB a revenit in Liga 1: In Romania te simti fotbalist Mijlocasul argentinian Nicolas Martin Gorobsov (28 de ani) a semnat astazi cu Concordia Chiajna pe 2 ani. Acesta are un trecut în fotbalul românesc, el fiind jucatorul lui ASA Târgu Mures, echipa cu care a iesit vicecampion în sezonul 2014-2015. Dupa acel sezon fotbalistul a fost dorit de FCSB, însa a mai ramas un an la Târgu Mures. Ultima echipa pentru care a jucat a fost Miami United. ... ...continuare.

ULTIMA ORA La un pas de tragedie ┬╗ Avionul unei echipe de la Mondial a luat foc in zbor! Prima reactie a Federatiei

ULTIMA ORA La un pas de tragedie ┬╗ Avionul unei echipe de la Mondial a luat foc in zbor! Prima reactie a Federatiei Jucatorii Arabiei Saudite au fost la un pas de o tragedie în aceasta seara în drumul catre Rostov, locul unde sauditii disputa miercuri urmatorul meci de la Campionatul Mondial împotriva selectionatei Uruguayului. Unul dintre motoarele aeronavei Russian Airlines Airbus a fost cuprins de flacari, informeaza Mirror.co.uk, însa nimeni nu a fost ranit. ... ...continuare.

Ancheta deschisa de FIFA dupa Germania-Mexic ┬╗ Scandarile homofobe ale sud-americanilor nu au ramas neobservate

publicat 2018-06-18 22:15:21 (Gazeta-Sporturilor)
Ancheta deschisa de FIFA dupa Germania-Mexic ┬╗ Scandarile homofobe ale sud-americanilor nu au ramas neobservate Dupa surpriza zilei de duminica de la Campionatul Mondial, când Mexicul a învins campioana mondiala Germania, scor 1-0, FIFA a deschis o ancheta în legatura cu scandarile homofobe ale fanilor sud-americani la adresa lui Manuel Neuer. ... ...continuare.

FOTO + VIDEO Un fost jucator din Liga 1 a fost eroul primei reprize din meciul Anglia - Tunisia ┬╗ Va mai aduceti aminte de el?

FOTO + VIDEO Un fost jucator din Liga 1 a fost eroul primei reprize din meciul Anglia - Tunisia ┬╗ Va mai aduceti aminte de el? Tunisia a început slab meciul cu Anglia, a primit gol înca din minutul 11, dar a reusit sa restabileasca egalitatea pâna la pauza.  Vezi VIDEO cu golurile partidei!  Vezi FOTO de la meci AICI! Unul dintre cei mai buni jucatori ai tunsienilor a fost fundasul central de 29 de ani Syam Ben Youssef, fost la Astra Giurgiu. Acesta a avut o interventie salvatoare la scorul de 1-1 si a fost cel mai inspirat om din defensiva Tunisiei. ... ...continuare.

Despre asta e fotbalul :) ┬╗ Povestea din spatele unei fotografii emotionante

publicat 2018-06-18 22:00:09 (Gazeta-Sporturilor)
Despre asta e fotbalul :) ┬╗ Povestea din spatele unei fotografii emotionante Turneele finale se confrunta uneori cu ciocnirile violente dintre fani, însa conflictele dintre suporteri nu tin chiar întotdeauna primele pagini ale presei internationale.  Astazi, pagina de Facebook Ultras-Tifo.net a publicat o fotografie cu un fan al Egiptului aflat în scaun cu rotile, ajutat de un mexican si de un columbian sa urmareasca o partida pe un ecran amplasat într-un fan-zone din Moscova.   Intra pe Mondial2018.GSP. ... ...continuare.

FCSB isi ia gandul de la inca un jucator important: "A venit la mine in camera si mi-a spus asta"

publicat 2018-06-18 21:45:09 (Gazeta-Sporturilor)
FCSB isi ia gandul de la inca un jucator important: A venit la mine in camera si mi-a spus asta FCSB încearca din rasputeri sa transfere un atacant în aceasta vara, însa semnalele nu sunt pâna acum unele pozitive. Refuzata în mai multe rânduri de fostul dinamovist Adam Nemec, vicecampioana României nu a renutat definitiv nici la Billel Omrani, o tinta mai veche a FCSB-ului si protagonistul unei adevarate telenovele la sfârsitul sezonului recent încheiat. ... ...continuare.

FOTO A iesit plangand dupa doar 15 minute din meciul carierei cu Anglia

publicat 2018-06-18 21:30:09 (Gazeta-Sporturilor)
FOTO A iesit plangand dupa doar 15 minute din meciul carierei cu Anglia Portarul tunisian Mouez Hassen (23 de ani) a iesit în lacrimi de pe teren în minutul 15 al partidei cu Anglia de la Campionatul Mondial din Rusia. Goalkeeperul care joaca la Châteauroux a scos doua mari ocazii ale englezilor pâna în acel moment, însa s-a accidentat la parada dinaintea golului marcat de Kane. În locul titularului tunisian a intrat Ben Mustapha. ... ...continuare.

Transfer important pentru AFC Hermannstadt ┬╗ Nou-promovata s-a inteles cu un fost campion al Romaniei

publicat 2018-06-18 21:15:10 (Gazeta-Sporturilor)
Transfer important pentru AFC Hermannstadt ┬╗ Nou-promovata s-a inteles cu un fost campion al Romaniei Astra Giurgiu s-a despartit de mijlocasul Alexandru Dandea, iar acesta si-a gasit deja un nou angajament. TV Telekom Sport anunta ca fotbalistul de 30 de ani s-a înteles cu nou-promovata AFC Hermannstadt, care a terminat pe locul 2 în campionatul recent încheiat din liga secunda si va bifa primul sezon din istorie în Liga 1. ... ...continuare.