EMAG

Horoscop

Ultimele cautari

Cele mai recente stiri

Cele mai citite stiri - 24h

Articole

Stiri locale




Tranzactia anului in Romania a primit unda verde

publicat 2018-07-26 17:15:15 (Money.ro)
Tranzactia anului in Romania a primit unda verde In ultimele doua luni s-au finalizat auditurile si rapoartele de due diligence facute de PricewaterhouseCoopers si Jacobson Londra si au fost oferite potentialilor finantatori, care in urmatoarele saptamani vor face ofertele angajante, se arata intr-un comunicat al companiei Chimcomplex.   "Incheierea cu succes a acestei tranzactii este de importanta capitala pentru relansarea industriei chimice din Romania, avand ca obiectiv integrarea si dezvoltarea unui complex industrial ce va... ...continuare.

Extinderea internationala accelereaza cresterea companiilor mijlocii europene si genereaza optimism pentru urmatoarele 12 luni

publicat 2018-07-26 17:00:01 (AgoraNews)
Extinderea internationala accelereaza cresterea companiilor mijlocii europene si genereaza optimism pentru urmatoarele 12 luni Companiile mijlocii europene privesc cu optimism la urmatoarele 12 luni, preconizand sa culeaga roadele planurilor lor ambitioase de dezvoltare – rezulta din studiul anual EY Growth Barometer: Europe. ...continuare.

Globalworth gazduieste prima galerie de arta augmentata cu animatii de video mapping din Romania, semnata de One Night Gallery

publicat 2018-07-26 17:00:01 (AgoraNews)
Globalworth gazduieste prima galerie de arta augmentata cu animatii de video mapping din Romania, semnata de One Night Gallery Globalworth Tower se transfoma timp de 3 saptamani, intre 31 iulie si 24 august, in prima galerie de arta augmentata cu animatii de video mapping din Romania, eveniment ce face parte din Art & Tech District, o initiativa culturala dezvoltata de Globalworth in parteneriat cu One Night Gallery. ...continuare.

Tranzactia anului in Romania a primit unda verde

publicat 2018-07-26 16:45:02 (Capital)
Tranzactia anului in Romania a primit unda verde Directoratul General pentru Concurenta din cadrul Comisiei Europene si-a dat acordul prelimiar pentru fuziunea dintre Chimcomplex si Oltchim. ...continuare.

Acord preliminar pentru fuziunea Chimcomplex - Oltchim

publicat 2018-07-26 16:45:01 (Bursa)
Acord preliminar pentru fuziunea Chimcomplex - Oltchim Directoratul General pentru Concurenta din cadrul Comisiei Europene a emis recent Scrisoarea de Confort privind procedura de vanzare a activelor Oltchim SA de catre Chimcomplex Borzesti. Asteptata de 6 luni, scrisoarea confirma ca termenii si conditiile care stau la baza actualului proces de vanzare nu indica o posibila continuitate economica intre Oltchim SA si cumparatorii activelor, Chimcomplex Borzesti, trimitand astfel un semnal de aprobare si de incredere in tranzactie mediului... ...continuare.

Ministrul pentru Mediul de Afaceri anunta ca investitiile straine au crescut cu 17,4% in primele cinci luni: O foarte mare parte dintre investitii sunt reprezentate de catre dezvoltarile afacerilor deja existente

publicat 2018-07-26 16:15:15 (Ziarul-Financiar)
Ministrul pentru Mediul de Afaceri anunta ca investitiile straine au crescut cu 17,4% in primele cinci luni: O foarte mare parte dintre investitii sunt reprezentate de catre dezvoltarile afacerilor deja existente Ministrul pentru Mediul de Afaceri, Stefan Radu Oprea, a precizat joi, ca investitiile straine din Romania au crescut cu 17,4% in primele cinci luni ale anului, precizand ca programul InvestRomania reprezinta "un punct unic de contact pentru investitorii straini"."Invest Romania este instrumentul prin care noi suntem alaturi de potentialii investitori, de oriunde din lume, astfel incat sa le furnizam toate informatiile, functionam ca punct unic de contact, acest investitori, dorind sa-si... ...continuare.

Ministerul Sanatatii: Cazurile de meningite cu virus West Nile inregistrate in Romania nu comporta riscul unei epidemii

publicat 2018-07-26 15:30:11 (Romania-TV)
Ministerul Sanatatii: Cazurile de meningite cu virus West Nile inregistrate in Romania nu comporta riscul unei epidemii "Conform datelor furnizate Ministerului Sanatatii de catre Centrul National de Supraveghere si Control a Bolilor Transmisibile, de la inceputul supravegherii, in data de 2 mai 2018 si pana in prezent, au fost inregistrate 5 cazuri de meningite/meningo-encefalite cu virus West Nile (2 in Dolj si cate un caz in Iasi, Braila si Olt) si niciun deces. Ministerul Sanatatii recomanda autoritatilor locale sa ia masuri de dezinsectie in localitati, cat mai curand posibil, pentru a preveni... ...continuare.

Totul despre eclipsa de Luna de pe 27 iulie 2018!

publicat 2018-07-26 15:30:02 (CanCan)
Eclipsa de Luna 27 iulie 2018. Cea mai lunga eclipsa totala de Luna din acest secol va avea loc vineri noaptea. Fenomenul va dura o ora si 43 de minute si, daca va fi senin, se va putea observa cu ochiul liber din orice colt al tarii. Sase ore si 16 minute. Atat ii va lua Lunii […] The post Totul despre eclipsa de Luna de pe 27 iulie 2018! appeared first on Cancan.ro. ...continuare.

Reactia Ministerului Sanatatii dupa aparitia virusului West Nile in Romania

publicat 2018-07-26 15:15:17 (Realitatea-TV)
Reactia Ministerului Sanatatii dupa aparitia virusului West Nile in Romania Cazurile de meningite/meningo encefalite cu virus West Nile depistate si inregistrate in Romania sunt sporadice si in prezent nu comporta riscul unei epidemii, a anuntat joi Ministerul Sanatatii. "Conform datelor furnizate Ministerului Sanatatii de catre Centrul National de Supraveghere si Control a Bolilor Transmisibile, de la inceputul supravegherii, in data de 2 mai 2018 si pana in prezent, au fost inregistrate 5 cazuri de meningite/meningo-encefalite cu virus West Nile (2 in Dolj si cate... ...continuare.

GUVERNUL tuturor gafelor! Lista COMPLETA a bazaconiilor spuse de ministri

publicat 2018-07-26 14:00:21 (Money.ro)
GUVERNUL tuturor gafelor! Lista COMPLETA a bazaconiilor spuse de ministri Gafa impardonabila de miercuri a Vioricai Dancila - confuzia dintre capitala Muntenegrul si cea a Kosovo - este utima si cea mai grava dintr-un lung sir de greseli de exprimare si de protocol. Gafa premierului a fost secondata de comparatia inacceptabila facuta de ministrul Petre Daea intre incinerarea porcilor bolnavi si genocidul populatiei evreiesti.   Mai jos, o lista a dovezilor proastei pregatiri, a agramatismelor si a dificultatilor reale de exprimare din partea celor care... ...continuare.

Cumparaturi online - Emag.ro | Oferte GearBest.com