CAMPIONATUL MONDIAL DE FOTBAL

Horoscop

Ultimele cautari

Cele mai recente stiri

Cele mai citite stiri - 24h

Articole

Stiri locale




Emmanuel si Brigitte Macron au fost primiti oficial la Casa Alba cu 21 salve de tun

publicat 2018-04-24 18:45:09 (Libertatea)
Emmanuel si Brigitte Macron au fost primiti oficial la Casa Alba cu 21 salve de tun Emmanuel si Brigitte Macron au fost primiti oficial la Casa Alba cu 21 salve de tun. Cu toate ca cele doua familii prezidentiale s-au intalnit pe parcursul zilei si au avut mai multe activitati impreuna, potrivit traditiei, primirea oficiala are loc inaintea dineului de stat. Donald Trump, insotit de Melania Trump, i-a primit marti la […] Post-ul Emmanuel si Brigitte Macron au fost primiti oficial la Casa Alba cu 21 salve de tun apare prima data in Libertatea.ro. ...continuare.

Emmanuel Macron, primire spectaculoasa la Casa Alba

publicat 2018-04-24 18:45:02 (Antena3)
Emmanuel Macron, primire spectaculoasa la Casa Alba Presedintele Statelor Unite, Donald Trump, insotit de Prima Doamna Melania Trump, i-a primit marti la Casa Alba cu 21 de salve de tun pe omologul sau francez, Emmanuel Macron, si sotia sa, Brigitte. Cei patru ur... ...continuare.

Macron, primit in SUA cu 21 SALVE DE TUN. PRIMELE REACȚII ale lui Trump de la Casa Alba

publicat 2018-04-24 18:30:05 (Evenimentul-Zilei)
Macron, primit in SUA cu 21 SALVE DE TUN. PRIMELE REACȚII ale lui Trump de la Casa Alba Presedintele Frantei, Emmanuel Macron si sotia sa, Brigitte, au fost primiti marti, la Casa Alba de catre presedintele american Donald Trump si prima Doamna, Melania cu 21 de salve de tun. ...continuare.

Dancila, despre proiectele pentru Centenar: Au fost evaluate peste 300 de proiecte, dintre care 99 sunt eligibile, inclusiv monumentele de la Alba-Iulia si Arad

publicat 2018-04-24 15:15:15 (Libertatea)
Dancila, despre proiectele pentru Centenar: Au fost evaluate peste 300 de proiecte, dintre care 99 sunt eligibile, inclusiv monumentele de la Alba-Iulia si Arad Premierul Viorica Dancila a afirmat, marti, ca lucrurile merg “intr-un ritm alert” in privinta Programului Centenar si se incearca recuperarea timpului pierdut. “Ieri a avut loc o noua sedinta a Comitetului pentru Centenar si vreau sa subliniez faptul ca lucrurile merg intr-un ritm alert si ca se incearca sa se recupereze timpul pierdut. Daca in […] Post-ul Dancila, despre proiectele pentru Centenar: Au fost evaluate peste 300 de proiecte, dintre care 99 sunt... ...continuare.

EXCLUSIV Reactie virulenta, dupa derapajul rasist din sedinta secreta a FRF condusa de Burleanu: "Sa mearga la medic, sa vedem care e mai normal la cap!"

publicat 2018-04-24 10:30:08 (Gazeta-Sporturilor)
EXCLUSIV Reactie virulenta, dupa derapajul rasist din sedinta secreta a FRF condusa de Burleanu: Sa mearga la medic, sa vedem care e mai normal la cap! Gazeta Sporturilor continua azi publicarea înregistrarii discutiilor de la întâlnirea secreta în care s-a pus la cale realegerea lui Razvan Burleanu la FRF. Toate episoadele de pâna acum ale înregistrarilor sunt AICi! Viceprimarul orasului Sebes, Adrian Bogdan, a reactionat dur dupa ce Mihai Dascalescu, reprezentant al cluburilor de Liga a 3-a si conducator la Alba Iulia, a avut un derapaj rasist în ... ...continuare.

EXCLUSIV Prima reactie dupa noile inregistrari de la FRF publicate azi: "Sa mearga la medic sa vedem care e mai normal la cap"

publicat 2018-04-24 10:15:14 (Gazeta-Sporturilor)
EXCLUSIV Prima reactie dupa noile inregistrari de la FRF publicate azi: Sa mearga la medic sa vedem care e mai normal la cap Gazeta Sporturilor continua azi publicarea înregistrarii discutiilor de la întâlnirea secreta în care s-a pus la cale realegerea lui Razvan Burleanu la FRF. Toate episoadele de pâna acum ale înregistrarilor sunt AICi! Viceprimarul orasului Sebes, Adrian Bogdan, a reactionat dur dupa ce Mihai Dascalescu, reprezentant al cluburilor de Liga a 3-a si conducator la Alba Iulia, l-a numit "tigan obosit" si a spus ca i-a pus pe ... ...continuare.

Firma la care lucrau la negru cei noua barbati morti in accidentul din Neamt a fost amendata cu 100.000 lei

publicat 2018-04-23 15:15:19 (Romania-TV)
Firma la care lucrau la negru cei noua barbati morti in accidentul din Neamt a fost amendata cu 100.000 lei Potrivit unui comunicat transmis, luni, de Inspectoratul Teritorial de Munca (ITM) Alba, in urma controalelor facute saptamana trecuta, SC ALB Prestari Servicii SRL Cugir, firma din domeniul silviculturii, a fost amendata cu 100.000 de lei pentru ca 15 persoane au muncit fara forme legale de angajare. Surse din cadrul ITM Alba au declarat, pentru MEDIAFAX, ca 9 dintre cei 15 angajati fara forme legale sunt cei care au murit dupa ce duba in care se aflau a cazut in raul Bistrita, judetul... ...continuare.

CASA care tine in loc o intreaga AUTOSTRADA

publicat 2018-04-23 10:15:29 (Money.ro)
Directorul adjunct al firmei Impresa Pizzarotti, Eusebio Caretta, care construiteste pe lotul 1 al autostrazii Sebes-Turda, de la Sebes pana dupa Alba Iulia, a declarat ca locuinta blocheaza partial lucrarile pentru ca inca nu poate fi demolata.   "Casa este expropriata. Expropriatorii au operat in mod corect. Problema acolo e de natura strict juridica-cadastrala, in sensul ca au fost contestatii in ceea ce priveste suprafetele construite, suprafetele curtii. Au mers mai departe... ...continuare.

Disparitie misterioasa in Alba. A plecat sa faca scoala de soferi, dar se pare ca a mers cu autostopul pana la Viena

publicat 2018-04-22 19:30:15 (Romania-TV)
Disparitie misterioasa in Alba. A plecat sa faca scoala de soferi, dar se pare ca a mers cu autostopul pana la Viena Omul a plecat de acasa in urma cu sase zile si ar fi ajuns la Viena cu autostopul. Initial a mers la Alba Iulia pentru cursuri la o scoala de soferi. Ultima oara a fost vazut marti noaptea la Deva de unde a luat o masina la ocazie. Ar fi vrut sa ajunga la Arad insa pe drum si-a dat seama ca cei care l-au luat la ocazie mergeau spre Germania si le-a cerut sa il lase la Viena. De atunci, familia nu mai stie nimic de el. "Ploua in acea seara si am zis sa il ajutam sa nu il lasam sa stea in... ...continuare.

Melania Trump in pragul primei cine de stat pe care o gazduieste la Casa Alba. Ce cadouri le va oferii sotilor Macron

publicat 2018-04-22 19:30:11 (Libertatea)
Melania Trump in pragul primei cine de stat pe care o gazduieste la Casa Alba. Ce cadouri le va oferii sotilor Macron Melania Trump se pregateste pentru prima cina de stat pe care o gazduieste la Casa Alba. Primirea de marti a sotilor Emmanuel si Brigitte Macron este un test important pentru prima doamna a Statelor Unite. Cu toate ca peste trei zile va fi gazda unui eveniment atat de important, Melania Trump si-a rupt o zi din  activitatile pe […] Post-ul Melania Trump in pragul primei cine de stat pe care o gazduieste la Casa Alba. Ce cadouri le va oferii sotilor Macron apare prima data in... ...continuare.

Cumparaturi online - Emag.ro