CAMPIONATUL MONDIAL DE FOTBAL REZULTATE EVALUARE NATIONALA 2018

Horoscop

Ultimele cautari

Cele mai recente stiri

Cele mai citite stiri - 24h

Articole

Stiri locale




Targ de produse traditionale in Cetatea Alba Iulia: "Avem pita Romaniei, dodoloata"

publicat 2018-05-05 08:15:14 (ProTV)
Aromele produselor traditionale au învaluit Cetatea Alba Iulia. Acolo, în acest weekend, zeci de producatori îi ademenesc pe pofticiosi cu tocanita de berbecut ori porc la ceaun, balmos si diverse sortimente de brânzeturi. ...continuare.

Donald Trump si Moon Jae-in se vor intalni la Casa Alba pe 22 mai

publicat 2018-05-05 03:00:15 (Mediafax)
Donald Trump si Moon Jae-in se vor intalni la Casa Alba pe 22 mai Presedintele american Donald Trump se va intalni cu omologul sau sud-coreean Moon Jae-in la Casa Alba pe 22 mai, unde vor discuta despre un summit intre liderul de la Washington si liderul suprem nord-coreean Kim Jong-un, a anuntat vineri Admistratia prezidentiala a Statelor Unite, relateza Reuters. ...continuare.

Reportaj in cartierul Doinei Cornea. Vecinii isi amintesc cosmarul la care au supus-o securistii: "Stateau zi si noapte in fata casei sale"

publicat 2018-05-04 22:00:01 (Adevarul)
Reportaj in cartierul Doinei Cornea. Vecinii isi amintesc cosmarul la care au supus-o securistii: Stateau zi si noapte in fata casei sale Casa in care a trait Doina Cornea inca din 1958 se afla pe o straduta, la doi pasi de centrul Clujului. In anii 80, casa cenusie de pe strada Alba Iulia s-a transformat intr-o adevarata reduta, care sfida partidul unic si regimul totalitar de atunci. ...continuare.

Adina Salaoru crede ca Alba Blaj e norocoasa pentru ca intalneste Galatasaray in semifinalele Final Four-ului la volei feminin

publicat 2018-05-04 17:15:28 (Libertatea)
Adina Salaoru crede ca Alba Blaj e norocoasa pentru ca intalneste Galatasaray in semifinalele Final Four-ului la volei feminin Jucatoarea echipei de volei feminin CSM Alba Blaj, Adina Salaoru, a declarat, vineri, ca formatia sa are noroc ca va intalni in semifinalele turneului Final4 al Ligii Campionilor pe Galatasaray Istanbul si spera sa profite de aceasta sansa pentru a ajunge in ultimul act, informeaza Agerpres. “Sunt foarte multe emotii la mijloc, avem aici si […] Post-ul Adina Salaoru crede ca Alba Blaj e norocoasa pentru ca intalneste Galatasaray in semifinalele Final Four-ului la volei feminin... ...continuare.

GALERIE FOTO Cele mai bune voleibaliste din lume au plantat copaci in Parcul Tineretului din Capitala: "De acum stiu ca la Bucuresti am plantat un copac. O sa spun tuturor"

publicat 2018-05-04 17:00:13 (Gazeta-Sporturilor)
GALERIE FOTO Cele mai bune voleibaliste din lume au plantat copaci in Parcul Tineretului din Capitala: De acum stiu ca la Bucuresti am plantat un copac. O sa spun tuturor Câte doua jucatoare de la Volei Alba Blaj, Galatasaray Istanbul si Vakifbank Istanbul, au participat ieri la o actiune pusa la cale de Federatia Europeana de Volei, numita "Green Way" sau Calea Verde.  Final Four-ul Ligii Campionilor la Volei se feminin se disputa sâmbata si duminica, în sala Polivalenta din Bucuresti; Alba Blaj va juca în semifinale împotriva lui Galatasaray, de la 19:00. Partida va fi liveSCORE pe GSP. ... ...continuare.

FINAL FOUR VOLEI. Supliment extraordinar pregatit de GSP pentru maine! Vino la Sala Polivalenta sa o sustii pe Alba Blaj si ai 20 de pagini GRATUITE cu interviuri si analize de colectie!

publicat 2018-05-04 14:15:10 (Gazeta-Sporturilor)
FINAL FOUR VOLEI. Supliment extraordinar pregatit de GSP pentru maine! Vino la Sala Polivalenta sa o sustii pe Alba Blaj si ai 20 de pagini GRATUITE cu interviuri si analize de colectie! Mâine, Gazeta Sporturilor a pregatit un supliment de colectie pentru Final Four-ul de volei feminin, organizat la Bucuresti, la Sala Polivalenta! Sunt 20 de pagini pe care fiecare fan le va primi GRATUIT la intrarea în sala în care se vor înfrunta Volei Alba Blaj (România), Galatasaray,  VakifBank (Turcia) si Imoco Volley (Italia)! Suplimentul GSP va contine: prezentarea în detaliu a celor 4 echipe; interviuri cu principalele jucatoare ... ...continuare.

Ciolos, amintiri rascolitoare despre Doina Cornea

publicat 2018-05-04 13:45:14 (Realitatea-TV)
Ciolos, amintiri rascolitoare despre Doina Cornea Ciolos, amintiri rascolitoare despre Doina Cornea. Fostul premier a evocat o intamplare, din 1988, cand a fost pus, fiind in Armata, sa faca pazeasca intrarea pe strada Alba Iulia din Cluj-Napoca, acolo unde locuia Doina Cornea. Ciolos, amintiri rascolitoare despre Doina Cornea. ,,Vestea ca dizidenta anticomunista ea Doina Cornea a trecut la cele vesnice, trezeste in mine cateva amintiri rascolitoare. Crezul ei si al celor care s-au impotrivit sistemului, ca nimeni nu iti poate lua gandul... ...continuare.

Casa Alba: Eliberarea prizonierilor americani din Coreea de Nord ar fi considerata un act de bunavointa

publicat 2018-05-04 04:00:12 (Mediafax)
Casa Alba: Eliberarea prizonierilor americani din Coreea de Nord ar fi considerata un act de bunavointa Casa Alba a declarat joi ca va considera eliberarea celor trei prizonieri americani din Coreea de Nord drept un act de bunavointa, inainte de un summit planificat intre presedintele american Donald Trump si liderul nord-coreean Kim Jong-Un, relateaza site-ul agentiei Reuters. ...continuare.

A inceput sezonul estival, in Alba Iulia! O tanara si-a pus costumul de baie si a iesit la plaja, intr-o intersectie. Deloc deranjata de masini, citeste si ziarul

publicat 2018-05-03 18:30:02 (Antena-1)
A inceput sezonul estival, in Alba Iulia! O tanara si-a pus costumul de baie si a iesit la plaja, intr-o intersectie. Deloc deranjata de masini, citeste si ziarul Gradele din termometru, din ultima perioada, ne indeamna sa iesim la soare si sa ne pregatim de sezonul estival. Vara este la doar un pas de noi, asa ca domnisoarele ies la bronzat, pe unde apuca.  ...continuare.

EXCLUSIV Nneka Onyejekwe si-a indeplinit visul de a juca in Final Four » Superinterviu cu exotica voleibalista de la Alba Blaj: "Putem visa"

publicat 2018-05-03 15:15:23 (Gazeta-Sporturilor)
EXCLUSIV Nneka Onyejekwe si-a indeplinit visul de a juca in Final Four » Superinterviu cu exotica voleibalista de la Alba Blaj: Putem visa Final Four-ul Ligii Campionilor la volei feminin are loc pe 5-6 mai, la Sala Polivalenta din Bucuresti. Alba Blaj va juca în semifinale contra fetelor de la Galatasaray Istanbul. Nneka Onyejekwe e o pata de culoare, si la propriu, si la figurat, în orice echipa. O persoana mereu bine dispusa, o jucatoare facuta pentru sport.  Fratele ei, Chike, joaca si el handbal, si e component al nationalei României. ... ...continuare.

Cumparaturi online - Emag.ro