CAMPIONATUL MONDIAL DE FOTBAL BACALAUREAT

Horoscop

Ultimele cautari

Cele mai recente stiri

Cele mai citite stiri - 24h

Articole

Stiri locale




Melescanu: Romania va incerca sa faca tot ce ii sta in putinta pentru dezvoltarea acordului nuclear cu Iranul

publicat 2018-05-10 00:00:13 (Romania-TV)
Melescanu: Romania va incerca sa faca tot ce ii sta in putinta pentru dezvoltarea acordului nuclear cu Iranul Ministrul roman de Externe, Teodor Melescanu, a declarat, miercuri, la Palatul Parlamentului, ca este preocupat de decizia SUA de retragere din acordul nuclear cu Iranul, afirmand ca Romania va incerca sa faca tot ce ii sta in putinta pentru dezvoltarea acestui acord nuclear.  "Deocamdata singura consecinta a deciziei americane este iesirea Statelor Unite din acordul nuclear cu Iranul si revenirea la programul de sanctiuni impotriva Iranului. Pentru toate celelalte parti care sunt implicate... ...continuare.

Arabia Saudita anunta ca se va dota cu ARMA NUCLEARA

publicat 2018-05-09 23:30:19 (Romania-TV)
Ministrul saudit a declarat postului de televiziune american CNN ca, in eventualitatea in care Ryadul isi va "construi propria sa bomba" nucleara pentru a contracara un eventual atac din partea Teheranului. "Daca Iranul se doteaza cu capacitati nucleare, vom face tot posibilul sa actionam la fel", a mai spus ministrul. Arabia Saudita a afirmat in repetate randuri ca se va alinia dezvoltarii armamentului nuclear iranian, insa aceasta declaratie a ministrului saudit al Afacerilor Externe... ...continuare.

"Am lucrat zile la rand sa salvam oameni..."

publicat 2018-05-09 23:30:07 (CanCan)
Istoria oricarui oras are si parti infloritoare, si parti mai triste, acestea din urma fiind, de multe ori, impulsul pentru dezvoltare. Asa s-a intamplat si in 1970, la Satu Mare, cand viiturile au lovit zeci de case si au distrus agoniseala de o viata a oamenilor. (Afla aici cum poti castiga si tu de acasa chiar […] The post "Am lucrat zile la rand sa salvam oameni..." appeared first on Cancan.ro. ...continuare.

A sunat la 112 si a fost luata in ras de operator. Femeia a murit la scurt timp. Cazul a revoltat pe toata lumea

publicat 2018-05-09 22:15:01 (Antena3)
A sunat la 112 si a fost luata in ras de operator. Femeia a murit la scurt timp. Cazul a revoltat pe toata lumea O femeie a murit la scurt timp dupa ce a sunat la 112 si a fost luata peste picior de operator. Inregistrarea apelului a creat revolta in Franta. Naomi Musenga, in varsta de 22 de ani, a sunat la un... ...continuare.

Arabia Saudita, pregatita sa dezvolte propriile arme nucleare

publicat 2018-05-09 22:00:13 (ProTV)
Arabia Saudita va încerca sa-si dezvolte propriile sale arme nucleare daca si Iranul o va face, a declarat miercuri ministrul de externe Adel al-Jubeir. ...continuare.

A murit la cateva ore dupa ce a sunat la ambulanta si a fost luata in ras de operator

publicat 2018-05-09 21:30:15 (ProTV)
O tânara mama a murit dupa ce a sunat la ambulanta si a fost luata peste picior de operator. Înregistrarea apelului a creat revolta în Franta, relateaza BBC. ...continuare.

Pozitia Romaniei, dupa ce SUA au anuntat ca se retrag din Acordul nuclear semnat cu Iranul

publicat 2018-05-09 21:15:14 (Realitatea-TV)
Pozitia Romaniei, dupa ce SUA au anuntat ca se retrag din Acordul nuclear semnat cu Iranul Referitor la decizia Statelor Unite ale Americii de retragere din acordul nuclear cu Iranul, pe fondul unei aprecieri negative a Administratiei SUA cu privire la politicile promovate de Iran si la lipsa unor garantii reale cu privire la politica sa regionala si la dezvoltarea programului sau balistic, Ministerul Afacerilor Externe isi exprima increderea in continuarea eforturilor diplomatice, astfel incat sa se ajunga la un progres real si la solutionarea finala, cuprinzatoare si de durata a... ...continuare.

BERD imbunatateste prognozele pentru economia romaneasca: va creste cu 4,6%, in 2018

publicat 2018-05-09 21:00:04 (Evenimentul-Zilei)
BERD imbunatateste prognozele pentru economia romaneasca: va creste cu 4,6%, in 2018 Banca Europeana pentru Reconstructie si Dezvoltare (BERD) si-a imbunatatit estimarile privind avansul economiei romanesti in 2018, afirmand ca aceasta va inregistra o crestere de 4,6% anul acesta. ...continuare.

Se cunoaste prima FINALISTA a Cupei Romaniei. "A fost cel mai slab joc de cand sunt eu aici"

publicat 2018-05-09 20:00:04 (Evenimentul-Zilei)
Se cunoaste prima FINALISTA a Cupei Romaniei. A fost cel mai slab joc de cand sunt eu aici CS "U" Craiova s-a calificat, miercuri, in finala Cupei Romaniei, dupa ce a pierdut meciul cu FC Botosani, scor 1-2. In tur, oltenii se impusesera cu 5-1. ...continuare.

CUPA ROMANIEI // Toate reactiile oltenilor dupa calificarea in finala Cupei » Mangia isi apara jucatorii + Mitrita e nemultumi: "Cel mai prost meci de cand sunt aici"

publicat 2018-05-09 19:30:12 (Gazeta-Sporturilor)
CUPA ROMANIEI // Toate reactiile oltenilor dupa calificarea in finala Cupei » Mangia isi apara jucatorii + Mitrita e nemultumi: Cel mai prost meci de cand sunt aici Devis Mangia, antrenorul lui U Craiova, a vorbit despre calificarea echipei sale în finala Cupei României. Oltenii au pierdut returul de la Botosani, 1-2, dar s-au calificat în ultimul act gratie victoriei consistente din tur, când au câstigat cu 5-1. "Știam ca ne va astepta un meci dificil, a fost o partida dificil de pregatit pentru ca ne gândeam la scorul din tur. Jucatorilor le-a fost greu sa uite rezultatul acelui meci. ... ...continuare.

Cumparaturi online - Emag.ro