CAMPIONATUL MONDIAL DE FOTBAL BACALAUREAT

Horoscop

Ultimele cautari

Cele mai recente stiri

Cele mai citite stiri - 24h

Articole

Stiri locale




Grupa de sange iti spune cum stai cu sanatatea. Cand este cazul sa te ingrijorezi?

publicat 2018-05-10 09:45:17 (Realitatea-TV)
Grupa de sange iti spune cum stai cu sanatatea. Cand este cazul sa te ingrijorezi? Grupa de sange poate sa spuna multe despre tine, inclusiv daca esti predispusa la anumite afectiuni. Dupa cum poti vedea, este extrem de important sa stii ce grupa de sange si ce factor Rh ai, mai ales daca vei avea vreodata nevoie de transfuzii de sange. Iata la ce boli este predispusa fiecare grupa de sange: Daca ai grupa de sange 0, atunci riscul de a dezvolta cheaguri de sange, cancer de stomac si cancer pancreatic este mai scazut. In schimb, oamenii care au grupa de sange A, B sau AB... ...continuare.

"Asa se arde un nou nascut de trei saptamani". O mamica isi striga revolta, dupa ce un medic de la Grigore Alexandrescu i-a ars copilul cu nitrat: "Domnisoara medic, un bebelus inca plange"

publicat 2018-05-10 09:15:01 (Antena-1)
Asa se arde un nou nascut de trei saptamani. O mamica isi striga revolta, dupa ce un medic de la Grigore Alexandrescu i-a ars copilul cu nitrat: Domnisoara medic, un bebelus inca plange O mama face acuzatii grave la adresa unui medic rezident, de la spitalul Grigore Alxandrescu, dupa ce i-ar fi ars bebelusul de numai trei saptamani cu nitrat, in seara in care s-a prezentat la camera de garda cu el. ...continuare.

Marile proiecte private care vor schimba fata Capitalei

publicat 2018-05-10 08:45:11 (Money.ro)
Cel putin sase proiecte imobiliare private majore, aflate acum in diferite stadii de dezvoltare, vor modifica substantial structura urbana a Bucurestiului. Toate se construiesc sau urmeaza sa se construiasca in locul unor foste fabrici si mai au in comun combinarea cladirilor de birouri cu spatii comerciale si locuinte, sub acelasi concept sau folosind sinergiile zonei. Ion Tiriac, grupul IKEA, Auchan, Hanner si antreprenorii Victor Capitanu si Andrei Diaconescu pun la bataie sute de... ...continuare.

Banditii de la Sinesti care au ingrozit Romania, incoltiti de Politie

publicat 2018-05-10 08:30:15 (Realitatea-TV)
Banditii de la Sinesti care au ingrozit Romania, incoltiti de Politie Mai multe perchezitii au loc, joi dimineata, la sediul unor persoane suspectate ca ar avea legatura cu jafurile din localitatea Sinesti, judetul Ialomita, care au ingrozit Romania in ultimele saptamani. Cel putin patru perchezitii domiciliare au loc joi dimineata in judetul Ialomita, in cazul jafurilor de la Sinesti, potrivit Realitatea TV.Cazul hotilor care intepau cauciucurile masinilor pentru ca, ulterior, sa-l talhareasca pe soferul care cobora sa rezolve problema a fost mediatizat... ...continuare.

Ministru saudit:Riadul va incerca sa obtina arme atomice daca Iranul reia programul nuclear

publicat 2018-05-10 04:15:13 (Mediafax)
Ministru saudit:Riadul va incerca sa obtina arme atomice daca Iranul reia programul nuclear Adel al-Jubeir, ministrul saudit de Externe, a declarat ca Riadul va incerca sa-si dezvolte propriile arme atomice in cazul in care Iranul obtine capabilitati nucleare, informeaza site-ul postului CNN News. ...continuare.

S-a aflat prima FINALISTA a Cupei Romaniei la fotbal!

publicat 2018-05-10 01:00:14 (Puterea)
S-a aflat prima FINALISTA a Cupei Romaniei la fotbal! CS U Craiova s-a calificat in finala Cupei Romaniei la fotbal. Desi au fost invinsi de FC Botosani, cu 2-1, in deplasare, in mansa secunda a semifinalelor, oltenii merg in finala competitiei datorita victoriei din tur. Universitatea invinsese cu 5-1 in prima mansa. In cealalta semifinala, FC Hermannstadt a invins-o pe Gaz Metan Medias cu 1-0, pe teren propriu, in prima mansa. Returul va avea loc joi, la Medias. Finala este programata pe 27 mai, pe Arena Nationala din Bucuresti. ...continuare.

Ford pune in vanzare Fiesta ST cu motor EcoBoost de 1.5 litri care dezvolta 200 CP

publicat 2018-05-10 01:00:02 (Capital)
Ford pune in vanzare Fiesta ST cu motor EcoBoost de 1.5 litri care dezvolta 200 CP Noua generatie Fiesta ST este animata de noul motor pe benzina 1.5 EcoBoost - primul motor cu trei cilindri din istorie regasit pe un model Ford Performance - care dezvolta 200 CP si un cuplu de 290 Nm, accelereaza de la 0 la 100 km/h in 6.5 secunde si asigura o viteza maxima de 232 km/h. ...continuare.

Amazon creeaza 650 de posturi noi in Bucuresti

publicat 2018-05-10 00:15:02 (Bursa)
Amazon creeaza 650 de posturi noi in Bucuresti Amazon si Amazon Web Services (AWS) au inaugurat oficial, ieri, noul sediu si centru de dezvoltare si tehnologie din Bucuresti, creand peste 650 de locuri permanente in domeniul tehnologiei si in mediul corporate, care se adauga celor 1.000 pe care compania le are deja in Romania, potrivit news.ro. ...continuare.

BERD: Economia Romaniei - crestere de 4,6%, in acest an

publicat 2018-05-10 00:15:02 (Bursa)
BERD: Economia Romaniei - crestere de 4,6%, in acest an Economia tarii noastre ar urma sa inregistreze, in acest an, o crestere de 4,6%, pentru ca, in 2019, avansul PIB sa se reduca usor, la 4,2%, potrivit celor mai recente prognoze publicate, ieri, de Banca Europeana pentru Reconstructie si Dezvoltare (BERD). ...continuare.

Cez Romania a investit 3,2 miliarde lei in Oltenia

publicat 2018-05-10 00:15:02 (Bursa)
Cez Romania a investit 3,2 miliarde lei in Oltenia * Doina Vornicu, director de Operatiuni, Grupul CEZ in Romania: 'Am modernizat 96 de statii de transformare, din totalul de 143, si ne propunem ca in 2022 sa inchidem acest program' * Eugen Botoarca, director executiv, Distributie Oltenia: 'In 2017, CEZ Romania a adus pierderile comerciale la sub 10% din totalul consumului de energie electrica' Grupul CEZ Romania a investit in regiunea Olteniei, in 2016, aproximativ 3,2 miliarde de lei, iar aproximativ 90% din suma (2,89 de... ...continuare.

Cumparaturi online - Emag.ro