CAMPIONATUL MONDIAL DE FOTBAL BACALAUREAT

Horoscop

Ultimele cautari

Cele mai recente stiri

Cele mai citite stiri - 24h

Articole

Stiri locale




ALERTA: 22 de cazuri de persoane muscate de CAPUȘE in ultima perioada; barbat diagnosticat cu boala Lyme

publicat 2018-04-30 16:15:16 (Puterea)
ALERTA: 22 de cazuri de persoane muscate de CAPUȘE in ultima perioada; barbat diagnosticat cu boala Lyme Un barbat dintr-un sat din judetul Buzau care a fost muscat de capusa a fost diagnosticat cu boala Lyme, in cazul altor doua persoane fiind asteptate analizele de laborator pentru a vedea daca sufera de aceasta afectiune. In total, 22 de persoane au ajuns la medic in ultima perioada dupa ce au fost muscate de capuse. Potrivit medicului epidemiolog Carmen Scintei din Directia de Sanatate Publica Buzau, a fost inregistrat in acest judet primul caz de boala Lyme din acest sezon cald. Bolnavul... ...continuare.

Tragedie in Buzau, in minivacanta de 1 Mai. Un barbat a murit inecat

publicat 2018-04-30 11:30:02 (Antena3)
Tragedie in Buzau, in minivacanta de 1 Mai. Un barbat a murit inecat Un barbat de 41 de ani din judetul Buzau era impreuna cu familia lui la iarba verde si a vrut sa faca o baie in Lacul mare din comuna Vintileasca.  Ziua care parea una relaxanta si fericita s-a... ...continuare.

Barbat din Buzau diagnosticat cu boala Lyme, dupa ce a fost muscat de capusa

publicat 2018-04-30 10:30:15 (ProTV)
Un barbat dintr-un sat din judetul Buzau care a fost muscat de capusa a fost diagnosticat cu boala Lyme, în cazul altor doua persoane fiind asteptate analizele de laborator pentru a vedea daca sufera de aceasta afectiune. ...continuare.

Șeful Politiei anunta DOSAR PENAL pentru falsificarea unor teste poligraf

publicat 2018-04-28 17:30:12 (Puterea)
Șeful Politiei anunta DOSAR PENAL pentru falsificarea unor teste poligraf Seful Politiei Romane, chestorul principal de politie Catalin Alexandru Ionita, a declarat sambata, la Mamaia, ca in legatura cu acuzatiile de falsificare a unor teste poligraf de catre politistii buzoieni, s-a intocmit un dosar penal, iar materialul strans in urma verificarilor la sediul IPJ Buzau va fi trimis Parchetului General. Prezent sambata, la Mamaia, cu ocazia vizitei de lucru intreprinsa de conducerea Ministerului Afacerilor Interne, pe litoral, seful Politiei Romane, chestor... ...continuare.

Seful Politiei Romane, despre testele cu poligraful la IPJ Buzau: S-au facut verificari, intre timp s-a constituit dosar penal

publicat 2018-04-28 16:15:18 (Romania-TV)
Seful Politiei Romane, despre testele cu poligraful la IPJ Buzau: S-au facut verificari, intre timp s-a constituit dosar penal "Intre timp, s-a constituit dosar penal. Imediat ce am aflat, am dispus controlul la Inspectoratul de Politie Judetean, cu prezenta IGPR. Tot materialul va fi trimis Parchetului General", a declarat Catalin Ionita. Seful Politiei Romane se afla la Mamaia, alaturi de ministrul Afacerilor Interne Carmen Dan, unde au mers sa inspecteze stadiul pregatirilor pentru minivacanta de 1 Mai. Politia Romana anunta la sfarsitul lunii trecute ca s-a constituit o echipa de control pentru a face verificari... ...continuare.

Andreea Cosma, reactie dupa anuntul sefului Politiei ca s-a deschis dosar penal pentru poligraful de la Buzau: "Testul poligraf nu poate sa iasa bun in timp ce tu minti. sunt la dispozitie sa dau mai multe detalii"

publicat 2018-04-28 16:00:01 (Antena3)
Andreea Cosma, reactie dupa anuntul sefului Politiei ca s-a deschis dosar penal pentru poligraful de la Buzau: Testul poligraf nu poate sa iasa bun in timp ce tu minti. sunt la dispozitie sa dau mai multe detalii Andreea Cosma, cea care a semnalat neregulile legate de poligraful de la Buzau, acolo unde DNA trimitea detinuti cu dedicatie.  "Cred ca pe 24 martie sau 25 martie am facut o interpelare in atentia... ...continuare.

Circulatie oprita pe DN2, la iesirea din Buzau. Trafic ingreunat pe A1 Sibiu - Deva

publicat 2018-04-27 08:45:13 (Romania-TV)
Circulatie oprita pe DN2, la iesirea din Buzau. Trafic ingreunat pe A1 Sibiu - Deva In judetul Buzau, circulatia rutiera este oprita pe podul vechi, situat pe DN2, la iesirea din municipiul Buzau catre Ramnicu Sarat, pentru efectuarea lucrarilor de reparatie, potrivit unui comunicat de presa al Centrului Infotrafic din Inspectoratul General al Politiei Romane. Traficul rutier se desfasoara insa pe podul nou, prevazut cu cate o banda pe sens, circulatia fiind dirijata prin semafoare. De asemenea, pe acest pod, este instituita si restrictie pentru tonajul greu, respectiv al... ...continuare.

Romania s-a zguduit de-a binelea! Cutremur in Vrancea, este al patrulea in mai putin de doua zile

publicat 2018-04-27 08:30:02 (Antena-1)
Romania s-a zguduit de-a binelea! Cutremur in Vrancea, este al patrulea in mai putin de doua zile S-a detectat un nou cutremur in zona seismica Vrancea, in judetul Buzau, la ora 04:57, potrivit site-ului EarthBot.ro ...continuare.

Un nou CUTREMUR LOVEȘTE Romania. Al doilea SEISM intr-o singura zi

publicat 2018-04-26 15:30:10 (Evenimentul-Zilei)
Un nou CUTREMUR LOVEȘTE Romania. Al doilea SEISM intr-o singura zi Un cutremur cu magnitudinea de 3,4 grade pe scara Richter a avut loc, joi dupa-amiaza, in judetul Buzau. Seismul s-a produs la o adancime de 150 de kilometri. ...continuare.

Activitate seismica internsa in Romania. Un nou cutremur s-a inregistrat in Buzau.L-ati simtit?

publicat 2018-04-26 15:15:33 (Ziarul-Financiar)
Activitate seismica internsa in Romania. Un nou cutremur s-a inregistrat in Buzau.L-ati simtit? Un cutremur cu magnitudinea 3.4 pe Richter a avut loc, joi, in judetul Buzau, la o adancime de 150 de kilometri. ...continuare.

Cumparaturi online - Emag.ro