CAMPIONATUL MONDIAL DE FOTBAL REZULTATE EVALUARE NATIONALA 2018

Horoscop

Ultimele cautari

Cele mai recente stiri

Cele mai citite stiri - 24h

Articole

Stiri locale




Patru raniti, printre care un adolescent de 16 ani inconstient, dupa ce doua masini s-au ciocnit in municipiul Sibiu

publicat 2018-06-16 12:00:13 (Romania-TV)
Patru raniti, printre care un adolescent de 16 ani inconstient, dupa ce doua masini s-au ciocnit in municipiul Sibiu Purtatorul de cuvant al Politiei Judetene Sibiu, Elena Welter, a declarat, sambata, pentru News.ro, ca pe Soseaua Alba Iulia din municipiul Sibiu, doua autoturisme s-au ciocnit. "Soferul unui turism condus spre aeroport a patruns pe contrasens in coliziune cu un autoturism condus regulamentar. Patru victime, cei doi soferi si doi pasageri", a declarat Elena Welter. Potrivit acesteia, soferul vinovat are 22 de ani, este din Copsa MIca si are o alcoolemie de 0,38 mg/l alcool pur in aerul... ...continuare.

Accident cumplit in Sibiu. Patru persoane ranite. Șoferul bause

publicat 2018-06-16 10:30:02 (Antena3)
Accident cumplit in Sibiu. Patru persoane ranite. Șoferul bause Accident teribil, sambata dimineata, pe Șoseaua Alba Iulia din Sibiu. 4 persoane au fost ranite din cauza unui sofer baut. Un tanar de 22 de ani din Copsa Mica a pierdut controlul volanului, a lovit un alt au... ...continuare.

Inundatii catastrofale in Alba si Mures. Un pompier era sa fie luat de viitura

publicat 2018-06-16 07:45:08 (ProTV)
În judetul Alba, viitura a luat pe sus masini si a afectat un drum national. Iar în Mures, un pârâu umflat a maturat tot ce i-a iesit în cale. Un pompier chemat în zona sa-i ajute pe localnici, prins în mijlocul apelor, a fost salvat în ultima clipa. ...continuare.

Cum cureti mobila alba? Solutii rapide si la indemana!

publicat 2018-06-15 23:45:01 (Antena-1)
Cum cureti mobila alba? Solutii rapide si la indemana! Ti-ai achizitionat o mobila moderna de dormitor alba, dar petele de murdarie care au inceput sa apara pe sufrafata sa te determina sa crezi ca n-a fost tocmai cea mai inspirata alegere? ...continuare.

Intalnirea ISTORICA! Anuntul GRANDIOS facut de la Casa Alba

publicat 2018-06-15 23:00:04 (Evenimentul-Zilei)
Intalnirea ISTORICA! Anuntul GRANDIOS facut de la Casa Alba Presedintele american Donald Trump a anuntat, vineri, la Casa Alba ca este posibil sa aiba o intrevedere cu omologul sau rus, Vladimir Putin. ...continuare.

Flavia Sentea, o tanara din Alba, a castigat bronzul la Campionatul Mondial de Gimnastica Aerobica din Portugalia

publicat 2018-06-15 16:30:10 (Libertatea)
Flavia Sentea, o tanara din Alba, a castigat bronzul la Campionatul Mondial de Gimnastica Aerobica din Portugalia Flavia Sentea, o tanara din Alba, a castigat bronzul la Campionatul Mondial de Gimnastica Aerobica din Portugalia. Echipa Romaniei a reusit performanta de a obtine nu mai putin de patru medalii, doua de argint si doua de bronz. Tanara gimnasta a obtinut performanta la Campionatele Mondiale de Gimnastica Aerobica, desfasurate la inceputul lunii iunie in […] Post-ul Flavia Sentea, o tanara din Alba, a castigat bronzul la Campionatul Mondial de Gimnastica Aerobica din Portugalia apare... ...continuare.

Incendiu la subsolul Arhiepiscopiei Romano-Catolice din Alba Iulia

publicat 2018-06-15 14:45:21 (Mediafax)
Incendiu la subsolul Arhiepiscopiei Romano-Catolice din Alba Iulia 11 pompieri intervin cu doua autospeciale, vineri, pentru stingerea unui incendiu la subsolul Arhiepiscopiei Romano-Catolice din Alba Iulia, situata in interiorul Cetatii Alba Carolina, unde se afla cea mai veche si lunga catedrala din Romania. ...continuare.

Barbat din Alba, arestat dupa ce a batut un martor pentru o declaratie impotriva tatalui sau

publicat 2018-06-15 14:00:12 (Mediafax)
Barbat din Alba, arestat dupa ce a batut un martor pentru o declaratie impotriva tatalui sau Un barbat de 29 de ani din Alba Iulia a fost arestat preventiv, fiind acuzat ca ar fi lovit, cu pumnii si picioarele, un martor dintr-un dosar privind traficul de etnobotanice in care este cercetat penal si tatal sau, transmite corespondentul MEDIAFAX. ...continuare.

Averea Ivankai Trump si a sotului ei a crescut considerabil de cand sunt la Casa Alba

publicat 2018-06-15 08:00:14 (ProTV)
Averea Ivankai Trump si a sotului ei a crescut cu 82 de milioane de dolari în primul an de mandat al tatalui ei. Fiica si ginerele lui Trump sunt amândoi consilieri la Casa Alba. ...continuare.

Trafic rutier paralizat de ploaie si copaci cazuti pe masini, in Craiova / Circulatia, oprita pe un drum national din Alba din cauza aluviunilor

publicat 2018-06-15 07:45:15 (Mediafax)
Trafic rutier paralizat de ploaie si copaci cazuti pe masini, in Craiova / Circulatia, oprita pe un drum national din Alba din cauza aluviunilor Circulatia este oprita vineri dimineata pe DN 75, la iesirea din localitatea Vadu Motilor catre Albac, judetul Alba, din cauza aluviunilor. ...continuare.

Cumparaturi online - Emag.ro