CAMPIONATUL MONDIAL DE FOTBAL REZULTATE EVALUARE NATIONALA 2018

Horoscop

Ultimele cautari

Cele mai recente stiri

Cele mai citite stiri - 24h

Articole

Stiri locale




EVALUARE NATIONALA 2018, scandal legat de SUBIECTELE DE LA MATEMATICA. Detaliul care ar putea duce la anularea examenului

publicat 2018-06-14 13:00:19 (Romania-TV)
EVALUARE NATIONALA 2018, scandal legat de SUBIECTELE DE LA MATEMATICA. Detaliul care ar putea duce la anularea examenului Subiectele la matematica de la Evaluarea Nationala, rezolvate gresit de elevi din cauza unui inscris aplicat peste cerinte intr-o scoala din Prahova. Parintii elevilor de la Școala Grigore Moisil din Ploiesti acuza ca din cauza unui inscris aplicat peste subiecte elevii nu au putut rezolva corect cerintele! Este vorba despre subiectul III, problema 2, punctul b, unde inscrisul "PRAHOVA - 6270" acopera litera "Q". Practic, elevii trebuiau sa demonstreze ca dreapta VQ este paralela cu planul... ...continuare.

Incendiu puternic in judetul Prahova. Flacarile au cuprins patru hectare de grau

publicat 2018-06-13 16:45:02 (Antena3)
Incendiu puternic in judetul Prahova. Flacarile au cuprins patru hectare de grau Un incendiu a izbucnit, miercuri, in apropierea unui drum national. Flacarile au cuprins patru hectare de grau din judetul Prahova.  Pompierii au intervenit in scurta vreme, iar incendiul a fost... ...continuare.

Ofiter de politie din Prahova, cercetat pentru ca si-ar fi batut nevasta cu care este in divort. Femeia a cerut in instanta ordin de protectie, dar apoi a renuntat la demers

publicat 2018-06-12 20:15:11 (Libertatea)
Ofiter de politie din Prahova, cercetat pentru ca si-ar fi batut nevasta cu care este in divort. Femeia a cerut in instanta ordin de protectie, dar apoi a renuntat la demers Un ofiter judiciarist din cadrul Politiei judetului Prahova este cercetat pentru violenta asupra unui membru al familiei, dupa ce a fost reclamat de catre sotia sa, care sustine ca omul legii a baut-o. Mai mult, femeia, care este in procedura de divort, a cerut in instanta un ordin de protectie, insa tot ea a renuntat […] Post-ul Ofiter de politie din Prahova, cercetat pentru ca si-ar fi batut nevasta cu care este in divort. Femeia a cerut in instanta ordin de protectie, dar apoi a... ...continuare.

China promite investitii URIAȘE in Romania. "Muncitorii romani lucreaza minutios"

publicat 2018-06-11 06:00:24 (Money.ro)
Timid in tara au aparut cateva firme care produc biciclete, pungi de plastic sau repara electrocasnice. In Prahova a fost anuntata vineri o fabrica de autobuze electrice.   Investitia aflata in derulare in orasul Baicoi, din Prahova, se ridica la 100 de milioane de euro, iar chinezii promit ca in cateva luni de pe linia de asamblare va iesi primul autobuz electric. Dupa ce au tatonat cateva luni terenul si in Ungaria, li s-a parut ca romanii sunt mai bine pregatiti. Dar si mai... ...continuare.

O femeie din Prahova s-a inecat in Dunare, la Braila, in timp ce se afla la pescuit

publicat 2018-06-10 21:30:11 (Libertatea)
O femeie din Prahova s-a inecat in Dunare, la Braila, in timp ce se afla la pescuit O femeie din Prahova s-a inecat in Dunare, la Braila, in timp ce se afla la pescuit. Trupul sau a fost gasit duminica, 10 iunie, in apropierea malului, in zona localitatii Tufesti, potrivit Inspectoratului pentru Situatii de Urgenta (ISU) Braila.  Victima, in varsta de 57 de ani, a mers sambata, 9 iunie, impreuna cu mai […] Post-ul O femeie din Prahova s-a inecat in Dunare, la Braila, in timp ce se afla la pescuit apare prima data in Libertatea.ro. ...continuare.

Explozie pe o sosea din Prahova! Un camion a luat foc 

publicat 2018-06-10 15:00:02 (Antena3)
Explozie pe o sosea din Prahova! Un camion a luat foc  Un camion incarcat cu ciment a luat foc duminica in comuna Ciorani din judetul Prahova, iar rezervorul a explodat. O parte din ciment a ajuns pe partea carosabila. Potrivit ISU Prahova, incendiul a izbucnit,... ...continuare.

VIDEO Explozie pe o sosea din Prahova! Camion in flacari pe DN1D

publicat 2018-06-10 14:45:12 (Realitatea-TV)
VIDEO Explozie pe o sosea din Prahova! Camion in flacari pe DN1D Un camion cu ciment a luat foc duminica in comuna Ciorani din judetul Prahova, scrie Realitateadeprahova.net. Incident pe DN1D, in comuna prahoveana Ciorani. Un camion incarcat cu ciment a ars, iar rezervorul de motorina a explodat. Focul s-a declansat de la un cauciuc care s-a incins in mers.Camionul a fost imediat cuprins de flacari. Șoferul a reusit doar sa traga camionul pe dreapta si sa se salveze.Din cauza incendiului, rezervorul masinii a explodat, iar o parte din incarcatura, ciment,... ...continuare.

Un camion cu ciment a luat foc in judetul Prahova, iar rezervorul a explodat

publicat 2018-06-10 14:30:11 (Mediafax)
Un camion cu ciment a luat foc in judetul Prahova, iar rezervorul a explodat Un camion incarcat cu ciment a luat foc duminica in comuna Ciorani din judetul Prahova, iar rezervorul a explodat. O parte din ciment a ajuns pe partea carosabila. ...continuare.

VIDEO / Șefi de institutii din Prahova, alaturi de protestatarii care au plecat la mitingul PSD din Bucuresti

publicat 2018-06-09 20:30:12 (Libertatea)
VIDEO / Șefi de institutii din Prahova, alaturi de protestatarii care au plecat la mitingul PSD din Bucuresti Fosti sau actuali sefi din institutii din Prahova care tin de autoritatile publice s-au mobilizat, sambata dupa-amiaza, pentru a participa la mitingul PSD din Bucuresti. Cu carnet de partid sau fara, toti spun ca merg "din convingere" sa protesteze in Bucuresti, chiar daca sunt de partea puterii politice. Filiala locala din Ploiesti a PSD a […] Post-ul VIDEO / Șefi de institutii din Prahova, alaturi de protestatarii care au plecat la mitingul PSD din Bucuresti apare prima data in... ...continuare.

VIDEO/Vlad si Andreea Cosma, la mitingul PSD: "Am venit sa protestam impotriva abuzurilor. Reprezentam Prahova, judetul unde s-au facut cele mai multe abuzuri"

publicat 2018-06-09 19:00:22 (Libertatea)
VIDEO/Vlad si Andreea Cosma, la mitingul PSD: Am venit sa protestam impotriva abuzurilor. Reprezentam Prahova, judetul unde s-au facut cele mai multe abuzuri Fostul deputat Vlad Cosma si sora acestuia, deputatul Andreea Cosma, au venit impreuna in Piata Victoriei pentru a participa la mitingul PSD. Vlad Cosma a spus ca el si familia lui sunt o victima a abuzurilor DNA. Fostul deputat crede ca Laura Codruta Kovesi va fi revocata din functie de presedintele Klaus Iohannis, pentru ca […] Post-ul VIDEO/Vlad si Andreea Cosma, la mitingul PSD: "Am venit sa protestam impotriva abuzurilor. Reprezentam Prahova, judetul unde s-au facut cele mai multe... ...continuare.

Cumparaturi online - Emag.ro