CAMPIONATUL MONDIAL DE FOTBAL BACALAUREAT

Horoscop

Ultimele cautari

Cele mai recente stiri

Cele mai citite stiri - 24h

Articole

Stiri locale




Concurs international de hard enduro, in Bistrita Nasaud. "In Romania sunt cele mai bune curse"

publicat 2018-07-07 09:00:11 (ProTV)
Peste 200 de motociclisti din tara, dar si din strainatate, fac spectacol în acest week-end pe Valea Strajii, în Bistrita-Nasaud. ...continuare.

Avertizare COD PORTOCALIU de INUNDATII

publicat 2018-07-06 16:15:11 (Romania-TV)
Avertizare COD PORTOCALIU de INUNDATII Avand in vedere situatia hidrometeorologica actuala si prognoza meteorologica pentru urmatoarele 96 de ore, ca urmare a precipitatiilor prognozate si propagarii se pot produce scurgeri importante pe versanti, torenti, paraie, viituri rapide pe raurile mici cu posibile efecte de inundatii locale si cresteri de debite si niveluri cu posibile depasiri ale COTELOR DE APARARE, dupa cum urmeaza: COD GALBEN - In intervalul 07.07.2018 ora 12:00 - 10.07.2018 ora 18:00 pe raurile din bazinele... ...continuare.

Cod galben de furtuna in aproape toata tara, de sambata pana luni

publicat 2018-07-06 13:15:18 (Ziarul-Financiar)
Cod galben de furtuna in aproape toata tara, de sambata pana luni Meteorologii au emis o avertizare cod galben pentru 32 de judete, in vigoare de sambata pana luni. Sunt asteptate ploi si instabilitate atmosferica accentuata.Potrivit ANM, de sambata ora 16.00 pana luni ora 21.00 sunt asteptate ploi si instabilitate atmosferica accentuata.In zonele deluroase si montane, precum si in Oltenia, Transilvania si local in Muntenia, in intervale scurte de timp sau prin acumulare, se vor inregistra cantitati de apa de 25...30 l/mp si pe arii restranse 50...70... ...continuare.

Turist ranit grav in Muntii Rodnei dupa ce a cazut 30 de metri in prapastie. Intervin salvamontistii din Bistrita-Nasaud

publicat 2018-07-06 13:15:14 (Libertatea)
Turist ranit grav in Muntii Rodnei dupa ce a cazut 30 de metri in prapastie. Intervin salvamontistii din Bistrita-Nasaud Un turist a fost ranit grav in Muntii Rodnei, vineri, dupa ce a cazut 30 de metri intr-o prapastie din zona Varfului Tomnaticul. La aceasta ora, pentru recuperarea persoanei accidentate intervin salvamontistii din Bistrita-Nasaud, actiunea fiind in derulare. Dispeceratul National Salvamont a informat ca pentru salvarea ranitului intervin salvamontistii din echipele Rodna si Bistrita, precum […] Post-ul Turist ranit grav in Muntii Rodnei dupa ce a cazut 30 de metri in prapastie. Intervin... ...continuare.

Turist cazut de pe stanca, salvat cu elicopterul

publicat 2018-07-06 12:00:14 (Romania-TV)
Turist cazut de pe stanca, salvat cu elicopterul Fortele de interventie au fost alertate, vineri, in jurul orei 11:00, despre faptul ca un barbat a cazut de pe stanca, de la o inaltime de aproximativ 20 de metri. Evenimentul s-a petrecut in Valea Vinului, zona Varfului Tomnatic, judetul Bistrita-Nasaud. Victima este constienta, insa zona este greu accesibila caci ultima parte a itinerariului de deplasare este impracticabila autovehiculelor. A fost alocat un echipaj EPA Nasaud, Salvamont Bistrita Nasaud, SVSU Rodna, dar a fost alertat si... ...continuare.

REZULTATE BAC 2018 EDU.RO: Perfomanta unica, satul romanesc cu doua medii de 10

publicat 2018-07-04 17:00:13 (Romania-TV)
REZULTATE BAC 2018 EDU.RO: Perfomanta unica, satul romanesc cu doua medii de 10 Un liceu din mediul rural a reusit o performanta unica dupa afisarea rezultatelor examenului de BAC 2018. Doi elevi ai Liceului "Radu Petrescu" din Prundu Bargaului (judetul Bistrita Nasaud) au obtinut media 10 la examenul de Bacalaureat de anul acesta, scrie greatnews.ro. Este un rezultat uimitor, avand in vedere ca la nivelul intregii tari au fost 104 medii de 10 si au fost judete intregi in care niciun elev nu a obtinut media 10 (Gorj, Teleorman si Caras Severin sunt doar trei astfel de... ...continuare.

REZULTATE BAC 2018. Notele la BACALAUREAT 2018 pentru judetul Bistrita-Nasaud

publicat 2018-07-04 09:00:02 (Antena3)
REZULTATE BAC 2018. Notele la BACALAUREAT 2018 pentru judetul Bistrita-Nasaud Rezultate Bacalaureat 2018, judetul Bistrita Nasaud. Elevii din clasa a XII-a care au incheiat cu bine examenele de BAC 2018 joi, 28 iunie, afla primele rezultate, pe 4 iulie 2018 pana la ora 12.00. Notele vor fi afisate pe site-ul bacalaureat.edu.ro. Tot in aceasta zi se pot depune si contestatiile pentru notele obtinute intre orele 12-16. Notele finale, dupa contestatii, vor fi afisate pe 9 iulie. ...continuare.

EDU.RO REZULTATE BACALAUREAT 2018 BISTRIȚA-NASAUD. Notele la BAC, inainte de contestatii

publicat 2018-07-04 06:30:02 (Antena3)
EDU.RO REZULTATE BACALAUREAT 2018 BISTRIȚA-NASAUD. Notele la BAC, inainte de contestatii edu.ro REZULTATE BACALAUREAT 2018 BISTRIȚA-NASAUD. In BISTRIȚA-NASAUD rezultatele la prima sesiune a bacalaureatului din acest an vor fi publicate de catre site-ul www.antena3.ro, din momentul in care notele... ...continuare.

REZULTATE BACALAUREAT 2018 edu.ro, judetul BISTRIȚA-NASAUD. Care este rata de promovabilitate in judetul BISTRIȚA-NASAUD

publicat 2018-07-04 06:15:02 (Antena3)
REZULTATE BACALAUREAT 2018 edu.ro, judetul BISTRIȚA-NASAUD. Care este rata de promovabilitate in judetul BISTRIȚA-NASAUD REZULTATE BACALAUREAT 2018 edu.ro, judetul BISTRIȚA-NASAUD. Circa 2.000 de elevi inscrisi vor sustine examenul de bacalaureat in judetul Bistrita-Nasaud. REZULTATE BACALAUREAT 2018 edu.ro, judetul... ...continuare.

REZULTATE BACALAUREAT 2018 BISTRIȚA NASAUD - Vezi notele la BAC publicate de EDU.RO

publicat 2018-07-04 05:30:41 (Antena3)
REZULTATE BACALAUREAT 2018 BISTRIȚA NASAUD - Vezi notele la BAC publicate de EDU.RO BISTRIȚA NASAUD BAC 2018 NOTE - edu.ro.  Rezultatele obtinute de elevi la examenul de BACALAUREAT din 2018, sustinute in LICEELE din BISTRIȚA NASAUD sunt afisate... ...continuare.

Cumparaturi online - Emag.ro