CAMPIONATUL MONDIAL DE FOTBAL REZULTATE EVALUARE NATIONALA 2018

Horoscop

Ultimele cautari

Cele mai recente stiri

Cele mai citite stiri - 24h

Articole

Stiri locale




E prapad in aproape toata tara! Meteorologii au emis noi avertizari de ploi abundente si furtuni in mai multe judete

publicat 2018-06-16 09:45:02 (Antena-1)
E prapad in aproape toata tara! Meteorologii au emis noi avertizari de ploi abundente si furtuni in mai multe judete Hidrologii au instituit sambata dimineata o avertizare Cod portocaliu de inundatii, valabila pe rauri din judetele Bacau si Vaslui, in urmatoarele opt ore.  ...continuare.

Florin Dimofte, fabrica de pungi de hartie Barleta din Bacau: Investim in retehnologizare pentru ca este foarte greu sa gasim forta de munca. Dureaza si cinci luni pana gasim un tipograf

publicat 2018-06-16 00:15:30 (Ziarul-Financiar)
Florin Dimofte, fabrica de pungi de hartie Barleta din Bacau: Investim in retehnologizare pentru ca este foarte greu sa gasim forta de munca. Dureaza si cinci luni pana gasim un tipograf Citeste si: Fabrica Barleta din Bacau si-a crescut afacerile cu 19% si a ajuns la 62 de milioane de lei Fabrica Barleta din Bacau, care produce pungi pentru retelele de suprermarketuri, continua investitiile in modernizare. "Am bugetat investitii de 2 mil. euro" Fabrica Barleta din Bacau a castigat clienti noi in Franta, Germania si Italia. "Afacerile au crescut cu 10% in S1" Florin Adrian Dimofte, unul din actionarii fabricii Barleta din Bacau, unde se produc pungi, saci si sacose din hartie... ...continuare.

ALERTE de la ANM: Cod ROȘU, portocaliu si galben de FURTUNI

publicat 2018-06-16 00:15:12 (Puterea)
ALERTE de la ANM: Cod ROȘU, portocaliu si galben de FURTUNI Administratia Nationala de Meteorologie (ANM) a emis vineri seara o atentionare imediata cod rosu de furtuna pentru mai multe localitati din judetul Galati. Vestul judetului, precum si o parte din judetul invecinat Vrancea, se vor afla sub cod portocaliu de furtuni. In Ialomita, Prahova, Dambovita, Ilfov, Vrancea si Bacau va fi cod galben. Sub atentionare Cod galben se afla si judetele Bacau si Vrancea, pana la ora 01:00. Sunt vizate de codul rosu de furtuni localitatile galatene Tudor... ...continuare.

Rezultate Evaluare Nationala 2018 Bacau. Ce note au obtinut la Capacitate elevii din Bacau

publicat 2018-06-15 11:00:16 (Realitatea-TV)
Rezultate Evaluare Nationala 2018 Bacau. Ce note au obtinut la Capacitate elevii din Bacau Rezultate Evaluare Nationala 2018 Bacau. Primele note la Romana si Matematica Capacitate 2018 se vor afisa marti, 19 iunie 2018. Cum se depun contestatiile? Rezultate Evaluare Nationala 2018 Bacau.Primele rezultate la Evaluare Nationala 2018 vor fi afisate pe 19 iunie, pana la ora 12:00, iar in aceeasi zi se pot depune contestatii in intervalul orar 14:00 - 19:00. Rezultatele finale vor fi afisate pe 23 iunie.Imediat dupa ce notele din pe judete vor fi disponibile pe edu.ro, ele vor fi... ...continuare.

Eco Sud plaseaza Bacaul in topul eficientei in domeniul gestiunii deseurilor (P)

publicat 2018-06-15 09:15:19 (Realitatea-TV)
Eco Sud plaseaza Bacaul in topul eficientei in domeniul gestiunii deseurilor (P) Eco Sud S.A. a inceput din 14 iunie 2018 operarea Celulei 2 a Depozitului Ecologic Bacau si promite ca in prima parte a lunii iulie sa inceapa si operarea statiilor aferente depozitului. Depozitul Ecologic Bacau are o capacitate totala de 4,123 milioane m3 si va asigura pentru toti locuitorii judetului, servicii de depozitare, tratare si eliminare a deseurilor menajere, dar si servicii de compostare si reciclare, in conformitate cu directivele europene si normele legislative... ...continuare.

Ilie Nastase: Moldova si Bacaul au spart gheata la ecologie (P)

publicat 2018-06-14 19:00:27 (Realitatea-TV)
Ilie Nastase: Moldova si Bacaul au spart gheata la ecologie (P) Am avut placerea sa vizitez astazi zonele Moldova si Bacau si nu pot decat sa revin la aceeasi afirmatie transmisa acum putin timp Simonei, cu ocazia castigarii Marelui Slem de la Roland Garros : ,,Felicitari, ai spart gheata! " Doar ca astazi, 14 iunie 2018, felicit demararea Sistemului de Management Integrat al Deseurilor in judetul Bacau, actiune realizata de catre Eco Sud, ADIS Bacau, Primaria Bacau si Consiliul Judetean Bacau, cu aceleasi cuvinte -,,Felicitari, ati spart gheata!... ...continuare.

Eco Sud plaseaza Bacaul in topul eficientei in domeniul gestiunii deseurilor

publicat 2018-06-14 18:45:13 (Libertatea)
Eco Sud plaseaza Bacaul in topul eficientei in domeniul gestiunii deseurilor Eco Sud S.A. a inceput de ieri, 14 iunie 2014 operarea Celulei 2 a Depozitului Ecologic Bacau si promite ca in prima parte a lunii iulie sa inceapa si operarea statiilor aferente depozitului. Depozitul Ecologic Bacau are o capacitate totala de 4,123 milioane m3 si va asigura pentru toti locuitorii judetului, servicii de depozitare, tratare […] Post-ul Eco Sud plaseaza Bacaul in topul eficientei in domeniul gestiunii deseurilor apare prima data in Libertatea.ro. ...continuare.

Eco Sud plaseaza Bacaul in topul eficientei in domeniul gestiunii deseurilor

publicat 2018-06-14 18:30:03 (CanCan)
Eco Sud S.A. incepe astazi, 14 iunie 2018 operarea Celulei 2 a Depozitului Ecologic Bacau si promite ca in prima parte a lunii iulie sa inceapa si operarea statiilor aferente depozitului. Depozitul Ecologic Bacau are o capacitate totala de 4,123 milioane m3 si va asigura pentru toti locuitorii judetului, servicii de depozitare, tratare si eliminare […] The post Eco Sud plaseaza Bacaul in topul eficientei in domeniul gestiunii deseurilor appeared first on Cancan.ro. ...continuare.

ECO SUD SA - 20 de ani de experienta in gestiunea deseurilor

publicat 2018-06-14 17:30:04 (Evenimentul-Zilei)
ECO SUD SA - 20 de ani de experienta in gestiunea deseurilor Eco Sud S.A. a inceput de ieri, 14 iunie 2018 operarea Celulei 2 a Depozitului Ecologic Bacau si promite ca in prima parte a lunii iulie sa inceapa si operarea statiilor aferente depozitului. ...continuare.

Cod PORTOCALIU de furtuna in trei judete din tara

publicat 2018-06-14 13:30:20 (Realitatea-TV)
Cod PORTOCALIU de furtuna in trei judete din tara 11 localitati din judetele Buzau, Bacau si Neamt se afla in urmatoarea ora sub cod portocaliu de ploi torentiale, grindina si vant puternic, conform unei atentionari nowcasting emise joi de Administratia Nationala de Meteorologie. Pana la ora 14:00, in localitatile Gura Teghii (Buzau), Agas, Ghimes-Faget, Palanca si Brusturoasa (Bacau) si Bicaz, Pangarati, Bicaz-Chei, Tarcau, Damuc, Tasca (Neamt) se vor inregistra averse de ploaie care vor cumula 45 - 50 l/mp, frecvente descarcari electrice,... ...continuare.

Cumparaturi online - Emag.ro