CAMPIONATUL MONDIAL DE FOTBAL REZULTATE EVALUARE NATIONALA 2018

Horoscop

Ultimele cautari

Cele mai recente stiri

Cele mai citite stiri - 24h

Articole

Stiri locale




Accident grav cu o masina in care se aflau inghesuiti 4 copii si 4 adulti

publicat 2018-04-04 17:15:18 (ProTV)
Un grav accident de circulatie s-a petrecut pe Drumul National 7, în judetul Arad.  ...continuare.

Transportatorul rutier de marfa Filip Spedition din Arad a ajuns la 25 milioane de euro

publicat 2018-04-03 00:30:14 (Ziarul-Financiar)
Transportatorul rutier de marfa Filip Spedition din Arad a ajuns la 25 milioane de euro Citeste si: Transportatorul rutier de marfa Filip Spedition din Arad cauta 60 de soferi de autocamion Transportatorul rutier Filip Spedition din Arad are un plan de investitii de 18 milioane de euro Transportatorul rutier de marfa Filip Spedition din Arad, cu operatiuni pe mai multe piete europene, a finalizat anul trecut cu o cifra de afaceri de 25 milioane de euro, iar pentru acest an asteapta un avans cu doua cifre, potrivit oficialilor companiei."Anul trecut cifra de afaceri a fost de 25... ...continuare.

Autoturism in flacari, in Arad

publicat 2018-04-02 17:00:12 (Realitatea-TV)
Autoturism in flacari, in Arad Un autoturism a fost cuprins de flacari, luni dupa-amiaza, in cartierul Micalaca, Arad. ...continuare.

Teodor Melescanu a fost distins cu titlul de Doctor Honoris Causa al Universitatii "Aurel Vlaicu" Arad

publicat 2018-03-31 10:30:03 (CanCan)
Profesorul universitar doctor Teodor Melescanu, ministrul Afacerilor Externe, a  fost distins vineri (30 martie), in cadrul unei festivitati, titlul de Doctor Honoris Causa al Universitatii "Aurel Vlaicu" Arad. Sala festiva din Complexul M a fost arhiplin la ceremonia de decernare a titlului de Doctor Honoris Causa al UAV, ministrului de Externe al Romaniei, prof.univ.dr. Teodor Melescanu. Laudatio […] The post Teodor Melescanu a fost distins cu titlul de Doctor Honoris Causa al... ...continuare.

Un baiat in varsta de 16 ani, care sustine ca a fost batut de politisti, internat in Spitalul din Arad cu traumatisme

publicat 2018-03-30 17:30:14 (Mediafax)
Un baiat in varsta de 16 ani, care sustine ca a fost batut de politisti, internat in Spitalul din Arad cu traumatisme Un baiat in varsta de 16 ani este internat, vineri, la Spitalul Judetean Arad cu mai multe traumatisme, familia acestuia sustinand ca adolescentul a fost batut de trei politisti la sediul unui post de politie, pentru a recunoaste un furt, transmite corespondentul MEDIAFAX. ...continuare.

Tripticul de 52 mp ascuns timp de decenii de comunisti, va fi restaurat si expus. Care e povestea tabloului

publicat 2018-03-30 12:45:03 (Evenimentul-Zilei)
Tripticul de 52 mp ascuns timp de decenii de comunisti, va fi restaurat si expus. Care e povestea tabloului Cel mai mare tablou care se afla in patrimoniul Muzeului de Arta din Arad, un triptic de 52 de metri patrati, care zeci de a ani a fost ascuns de cvo munisti, va fi restaurat. Este vorba de lucrarea ,,Inmormantarea lui Hristos", realizata in secolul al XIX-lea de pictorul Feszty Arpad. Acesta e considerat drept unul dintre cei mai importanti artisti plastici ai perioadei sale, specializat in lucrari de mari dimensiuni. Tabloul a ajuns la Arad de la Muzeul National de Arta de la Budapesta,... ...continuare.

Imagini dramatice in Arad, dupa un accident! Doi bolizi s-au facut zob, iar unul a smuls din radacini un copac

publicat 2018-03-30 08:45:03 (CanCan)
Locuitorii unui cartier din orasul Arad au trait momente de groaza. Mai multe bubuituri puternice i-au trezit din somn, dupa ce doua masini de lux s-au ciocnit puternic intr-o intersectie de pe Bulevardul Revolutiei. Imaginile surprinse in urma impactului arata cat de violent a fost, mai ales ca unul dintre autoturisme a smuls din radacini […] The post Imagini dramatice in Arad, dupa un accident! Doi bolizi s-au facut zob, iar unul a smuls din radacini un copac appeared first on Cancan.ro. ...continuare.

O tanara din Arad a nascut pe strada. Moase i-au fost patru politisti

publicat 2018-03-29 19:30:14 (Libertatea)
O tanara din Arad a nascut pe strada. Moase i-au fost patru politisti O tanara din Arad a nascut pe strada, chiar pe bulevardul principal din oras, in apropierea Catedralei Romano-Catolice, moase fiindu-i patru politisti. O patrula de la Ordine Publica, cu doi agenti care circulau in zona, au remarcat marti noapte ca o femeie in halat se plimba pe strada, astfel ca au oprit si i-au pus […] Post-ul O tanara din Arad a nascut pe strada. Moase i-au fost patru politisti apare prima data in Libertatea.ro. ...continuare.

Nastere in strada! Cativa politistii din Arad au fost moase. Oamenii legii au de gand sa boteze fetita

publicat 2018-03-29 19:30:02 (Antena-1)
Un bebelus din Arad s-a nascut azi-noapte cu ajutorul unor politisti. Chiar pe strada, in fata agentilor de la ordine publica. Au gasit-o pe mama in travaliu, iar fetita nu a mai avut rabdare sa ajunga ambulanta. ...continuare.

Designerul vestimentar Eli Laslean, care o imbraca pe Carmen Iohannis, a ajuns la afaceri de 200.000 de euro

publicat 2018-03-29 18:30:17 (Ziarul-Financiar)
Designerul vestimentar Eli Laslean, care o imbraca pe Carmen Iohannis, a ajuns la afaceri de 200.000 de euro Casa de moda Ellis, detinuta de designerul vestimentar Eli Laslean din Arad, a ajuns la afaceri de 200.000 de euro din productia si comercializare de tinute ofiice, de cocktail si rochii de seara pentru femei. Pentru casa de moda Ellis lucreaza 10 angajati, Eli Laslean avand doua showroomuri si ateliere in Bucuresti si Arad. "Pentru anul in curs ne propunem o crestere double digit (...)Pe termen scurt, dorim sa ne crestem expunerea pe pietele externe, prin participarea la targuri, expozitii... ...continuare.

Cumparaturi online - Emag.ro