CAMPIONATUL MONDIAL DE FOTBAL BACALAUREAT

Horoscop

Ultimele cautari

Cele mai recente stiri

Cele mai citite stiri - 24h

Articole

Stiri locale




Incendiul din Parcul National Domogled | Patru hectare de padure de pin negru, afectate. Judetul Caras-Severin e sub cod galben de vant, elicopterul nu poate interveni

publicat 2018-05-03 11:15:29 (Mediafax)
Incendiul din Parcul National Domogled | Patru hectare de padure de pin negru, afectate. Judetul Caras-Severin e sub cod galben de vant, elicopterul nu poate interveni O suprafata de patru hectare este afectata de incendiul din padurea de pin negru de Banat din Parcul National Domogled - Valea Cernei, judetul Caras-Severin, joi fiind observate trei focare, transmite corespondentul MEDIAFAX. ...continuare.

ALERTA METEO de ultima ora: cod galben de vant puternic

publicat 2018-05-03 09:15:08 (Realitatea-TV)
ALERTA METEO de ultima ora: cod galben de vant puternic Administratia Nationala de Meteorologie a emis, astazi, o atentionare nowasting cod galben de vreme rea, valabila pentru mai multe zone din tara. Valabil de la : 03-05-2018 ora 9:00 pana la : 03-05-2018 ora 12:00 In zona : Judetul Caras-Severin: Moldova Noua, Oravita, Pojejena, Sichevita, Racasdia, Sasca Montana, Coronini, Ciclova Romana, Garnic, Varadia, Socol, Berliste, Carbunari, Naidas, Vrani, Ciuchici; Se vor semnala : Intensificari ale vantului cu viteze la rafala de 55-60 km/h ...continuare.

Meteorologii avertizeaza! Fenomene periculoase in mai multe judete din tara

publicat 2018-05-03 08:30:02 (Antena3)
Meteorologii avertizeaza! Fenomene periculoase in mai multe judete din tara Judetele Ialomita, Braila, Buzau si Calarasi se afla sub cond galben de ceata, joi dimineata, in timp ce pentru judetul Caras-Severin meteorologii au emis atentionare de vant puternic. Potrivit... ...continuare.

Avertismentul meteorologilor: este COD GALBEN de ceata! Zonele afectate

publicat 2018-05-03 08:00:02 (Antena-1)
Avertismentul meteorologilor: este COD GALBEN de ceata! Zonele afectate Judetele Ialomita, Braila, Buzau si Calarasi se afla sub cod galben de ceata, joi dimineata, in timp ce pentru judetul Caras-Severin meteorologii au emis atentionare de vant puternic. ...continuare.

COD galben de vreme rea emis de ANM. Vezi judetele vizate

publicat 2018-05-03 07:15:18 (Romania-TV)
COD galben de vreme rea emis de ANM. Vezi judetele vizate Judetele Ialomita, Braila, Buzau si Calarasi se afla sub cond galben de ceata, joi dimineata, in timp ce pentru judetul Caras-Severin meteorologii au emis atentionare de vant puternic. Potrivit Administratiei Nationale de Meteorologie (ANM), pana la ora 9.00 sunt sub cond galben judetele Ialomita, Braila (Insuratei, Viziru, Tufesti, Chiscani, Ulmu, Dudesti, Victoria, Stancuta, Gropeni, Ciresu, Baraganul, Zavoaia, Marasu, Bertestii de Jos, Ciocile, Bordei Verde, Rosiori si Unirea), Buzau... ...continuare.

Panica la Turnu Severin. O vipera cu corn s-a refugiat in scara unui bloc

publicat 2018-05-02 13:15:03 (CanCan)
Ziua de 1 Mai se putea termina rau pentru locatarii unui bloc din Turnu Severin, daca jandarmii n-ar fi intervenit la timp.  (Afla aici cum poti castiga si tu de acasa chiar si 10.000 de euro lunar) Acestia au fost sesizati in jurul orelor 21.30, prin apel la 112, despre existenta unui sarpe intr-o scara de […] The post Panica la Turnu Severin. O vipera cu corn s-a refugiat in scara unui bloc appeared first on Cancan.ro. ...continuare.

Alte doua FOCARE de INCENDIU in Parcul National Domogled. Padurea ARDE de sase zile

publicat 2018-05-02 11:15:14 (Puterea)
Alte doua FOCARE de INCENDIU in Parcul National Domogled. Padurea ARDE de sase zile Pilotul elicopterului MAI care a ramas in zona Baile Herculane, a observat alte doua focare de incendiu in Parcul National Domogled, dupa ce marti incendiul a parut a fi stins. Se va interveni, din nou, atat din aer, cat si de la sol. Potrivit reprezentantilor Inspectoratului pentru Situatii de Urgenta Caras-Severin, in Parcul National Domogled au fost identificate, miercuri, dimineata, alte doua focare de incendiu. "In urma recunoasterii efectuate in aceasta dimineata cu elicopterul, s-au... ...continuare.

Salvator la 11 ani

publicat 2018-05-02 11:15:03 (Cotidianul)
Salvator la 11 ani O fetita din Caras-Severin, de 11 ani, a sunat la 112 si a anuntat ca mama ei, care-si purta baietelul de un an si sase luni pe spate, a cazut intr-o rapa adanca de zece metri, in timpul unei drumetii, [...] The post Salvator la 11 ani appeared first on Cotidianul RO. ...continuare.

Scene revoltatoare intr-un oras din Caras-Severin. O batrana a fost batuta si jefuita in plina strada

publicat 2018-05-02 10:45:19 (Romania-TV)
Scene revoltatoare intr-un oras din Caras-Severin. O batrana a fost batuta si jefuita in plina strada Victima a fost lovita de mai multe ori cu palmele, picioarele, iar la final a fost doborata la pamant. Totul s-a intamplat sub ochii mai multor persoane. Martorii au intervenit abia dupa ce batrana s-a prabusit la pamant. Mai mult, dupa ce a fost agresata, femeia a fost si jefuita. Batrana nu a facut inca plangere, insa, in urma imaginilor aparute oamenii legii s-ar putea sesiza din oficiu.  ...continuare.

Alte doua focare de incendiu au fost observate in Parcul National Domogled unde arde padurea de sase zile

publicat 2018-05-02 10:15:10 (Romania-TV)
Alte doua focare de incendiu au fost observate in Parcul National Domogled unde arde padurea de sase zile Potrivit reprezentantilor Inspectoratului pentru Situatii de Urgenta Caras-Severin, in Parcul National Domogled au fost identificate, miercuri, dimineata, alte doua focare de incendiu. "In urma recunoasterii efectuate in aceasta dimineata cu elicopterul, s-au mai identificat doua focare. In aproximativ jumatate de ora vor reincepe misiunile de aruncare cu apa. De asemenea, intervin in continuare fortele de la sol", tansmite ISU. Aproximativ 140 de pompieri din judetele Caras- Severin,... ...continuare.

Cumparaturi online - Emag.ro