CAMPIONATUL MONDIAL DE FOTBAL BACALAUREAT

Horoscop

Ultimele cautari

Cele mai recente stiri

Cele mai citite stiri - 24h

Articole

Stiri locale




Cutremur in Romania! Seism de 3,4 in zona Vrancea

publicat 2018-04-26 15:30:07 (CanCan)
Cutremur in Romania. Un nou cutremur a zguduit Romania la ora 14.44. Seismul a avut o magnitudine de  3.4 si a avut loc la o adancime de 150 de km, in judetul Buzau.(CITEȘTE ȘI: CUTREMUR IN VRANCEA, MIERCURI SEARA. A FOST CEL MAI PUTERNIC DE LA INCEPUTUL ANULUI)  Este cel de-al treilea seism din ultimele 24 […] The post Cutremur in Romania! Seism de 3,4 in zona Vrancea appeared first on Cancan.ro. ...continuare.

UPDATE Un seism de 4,5 pe Richter a avut loc miercuri seara, in Vrancea. Estimarea initiala a magnitudinii a fost de 5 pe Richter

publicat 2018-04-25 23:45:02 (Adevarul)
UPDATE Un seism de 4,5 pe Richter a avut loc miercuri seara, in Vrancea. Estimarea initiala a magnitudinii a fost de 5 pe Richter Un cutremur cu magnitudinea de 4,5 pe scara Richter a avut loc miercuri, la ora 20:15, in zona seismica Vrancea. Seismul s-a simtit si la Bucuresti. ...continuare.

Gheorghe Marmureanu, reactie dupa cutremurul din Vrancea

publicat 2018-04-25 23:15:02 (Antena3)
Gheorghe Marmureanu, reactie dupa cutremurul din Vrancea Directorul onorific al Institutului National de Fizica Pamantului (INFP), Gheorghe Marmureanu, a reactionat, miercuri, dupa cutremurul de 4,5 grade care a avut loc in Vrancea. "E un cutremur absolut normal,... ...continuare.

Cutremur PUTERNIC in Vrancea. Ce spune Raed Arafat despre victimele seismului

publicat 2018-04-25 21:30:15 (Romania-TV)
Cutremur PUTERNIC in Vrancea. Ce spune Raed Arafat despre victimele seismului In urma cutremurului produs, miercuri, la ora 20,15, in zona seismica Vrancea, nu au fost semnalate urgente la numarul unic pentru apeluri de urgenta 112, anunta Raed Arafat, la Romania ...continuare.

Cutremur cu magnitudinea 4,5 in Vrancea

publicat 2018-04-25 21:15:02 (Bursa)
Cutremur cu magnitudinea 4,5 in Vrancea *ACTUALIZARE 20:47 INFP a revizuit la 4,5 magnitudinea cutremurului Institutul National pentru Fizica Pamantului (INFP) a revizuit la 4,5 magnitudinea cutremurului produs in aceasta seara, in zona seismica Vrancea. Institutul National de Cercetare Dezvoltare pentru Fizica Pamantului a anuntat ca seismul a avut magnitudinea 4,5 si s-a produs la o adancime de 145 de kilometri. ------------ Un cutremur cu magnitudinea 5 a avut loc in aceasta seara, fiind cel mai puternic seism... ...continuare.

Cutremur PUTERNIC in Romanaia. Anunt de ultima ora facut de Gheorghe Marmureanu

publicat 2018-04-25 21:00:31 (Romania-TV)
Cutremur PUTERNIC in Romanaia. Anunt de ultima ora facut de Gheorghe Marmureanu Gheorghe Marmureanu spune ca acest seism nu este neobisnuit pentru zona seismica Vrancea. "Nu avem motive de ingrijorare. Un cutremur de 4,6 la 150 de kilometri se inscrie in activitatea seismica normala a zonei Vrancea. Vrancea, repet, este periculoasa atunci cand magnitudinea este peste 7,1. Inainte de un cutremur din acesta... 4,5 nu este mare, nu este important", a declarat Marmureanu. CUTREMUR puternic in zona seismica Vrancea Romania a fost lovita in ultimul de un cutremur semnificativ... ...continuare.

Cutremur in Vrancea, miercuri seara. A fost cel mai puternic de la inceputul anului

publicat 2018-04-25 21:00:02 (CanCan)
Un cutremur a avut loc miercuri seara in zona Vrancea. Seismul, de 4,5 grade pe scara Richter, este cel mai puternic inregistrat de la inceputul acestui an. Seismul a avut loc miercuri seara in jurul orei 20.15 Potrivit INFP este vorba un cutremur cu magnitudinea 4,5 pe scara Richter. Seismul s-a resimtit la Bucuresti. Cutremurul […] The post Cutremur in Vrancea, miercuri seara. A fost cel mai puternic de la inceputul anului appeared first on Cancan.ro. ...continuare.

Cutremur cu magnitudinea 5 in Vrancea

publicat 2018-04-25 20:45:02 (Bursa)
Cutremur cu magnitudinea 5 in Vrancea Un cutremur cu magnitudinea 5 a avut loc in aceasta seara, fiind cel mai puternic seism inregistrat in tara noastra in acest an, informeaza Institutul National de Cercetare Dezvoltare pentru Fizica Pamantului. ...continuare.

Cutremur in Romania: cat de grav a fost seismul resimtit si in Bucuresti

publicat 2018-04-25 20:45:02 (CanCan)
Un cutremur a zguduit Romania in seara zilei de 25 aprilie, la ora 20.15 minute. Cutremurul a fost localizat in zona seismica Vrancea. Cutremurul resimtit si in Bucuresti a avut loc in zona Vrancea. Acesta a avut o magnitudine de 5 grade pe scara Richter. Ora exacta a acestui seism a fost 20.15:47. Cutremurul s-a […] The post Cutremur in Romania: cat de grav a fost seismul resimtit si in Bucuresti appeared first on Cancan.ro. ...continuare.

Cutremur cu magnitudinea 5 pe scara Richter in Vrancea

publicat 2018-04-25 20:30:19 (ProTV)
Seismul a avut loc miercuri seara în jurul orei 20.15 ...continuare.

Cumparaturi online - Emag.ro