EMAG

Horoscop

Ultimele cautari

Cele mai recente stiri

Cele mai citite stiri - 24h

Articole

Stiri locale




Accident grav in Vaslui! Sunt cinci victime

publicat 2018-10-02 21:30:01 (Antena3)
Accident grav in Vaslui! Sunt cinci victime O persoana este in coma, trei au suferit rani grave si una a fost accidentata usor dupa ce, marti seara, autoturismul in care se aflau s-a rasturnat si a cazut intr-o rapa adanca de aproximativ 14... ...continuare.

Situatie dramatica pe o sosea din Vaslui! Patru persoane au ramas INCARCERATE, dupa ce masina in care se aflau s-a rasturnat

publicat 2018-10-02 20:30:02 (Antena-1)
Situatie dramatica pe o sosea din Vaslui! Patru persoane au ramas INCARCERATE, dupa ce masina in care se aflau s-a rasturnat Imprudenta la volan creeaza situatii dramatice. Un accident grav s-a produs in aceasta seara in localitatea vasluiana Fundu Vaii. Potrivit primelor informatii furnizate de reprezentantii Inspectoratului pentru Situatii de Urgenta (ISU) Vaslui, patru persoane au ramas incarcerate. ...continuare.

Accident teribil in Vaslui. Patru victime, incarcerate

publicat 2018-10-02 20:00:10 (Romania-TV)
Accident teribil in Vaslui. Patru victime, incarcerate Conform informatiilor furnizate de reprezentantii Inspectoratului de Politie, in accident ar fi fost implicata o masina care s-a rasturnat intr-o rapa. TIR rasturnat in Vaslui "Din primele date, se pare ca este vorba despre patru victime incarcerate. La fata locului intervine Detasamentul Vaslui cu o autospeciala de lucru cu apa si spuma si autospeciala de descarcerare. La locul accidentului au fost, de asemenea, dirijate doua autospeciale SMURD, un echipaj de Terapie Intensiva Mobila si doua... ...continuare.

TIR rasturnat in Vaslui

publicat 2018-10-02 12:45:18 (Romania-TV)
TIR rasturnat in Vaslui "Avand in vedere ca in urma accidentului s-au produs scurgeri de carburanti, la fata locului a fost solicitat un echipaj de pompieri. La fata locului intervine punctul de lucru Ivanesti cu o autospeciala si trei subofiteri", a declarat purtatorul de cuvant al ISU Vaslui, Petru Iftene. Potrivit informatiilor furnizate de reprezentantii Serviciului de Ambulanta Judetean (SAJ) Vaslui, soferul TIR-ului a reusit sa iasa singur din autotren si este constient. El urmeaza sa fie preluat de un echipaj... ...continuare.

Pericol de explozie la Vaslui! Scurgeri de combustibil pe DN2F

publicat 2018-10-02 12:45:17 (Realitatea-TV)
Pericol de explozie la Vaslui! Scurgeri de combustibil pe DN2F Un autotren rasturnat pe DN2F, in localitatea Dragomiresti, i-a pus in alerta pe pompierii vasluieni. Detalii pe Realitatea de Vaslui ...continuare.

Avertizare meteo! Cod galben de ceata in mai multe zone din tara

publicat 2018-10-02 09:00:02 (Antena3)
Avertizare meteo! Cod galben de ceata in mai multe zone din tara Administratia Nationala de Meteorologie a emis, marti dimineata, o atentionare nowcasting Cod galben de ceata valabila pana la ora 10:30 in localitati din judetele Vaslui, Bacau, Vrancea, Botosani,... ...continuare.

Zi de toamna frumoasa, cu temperaturi in crestere in majoritatea zonelor tarii

publicat 2018-10-02 08:30:16 (ProTV)
Cod galben de ceata în zona Moldovei în judetele Botosani, Iasi, Bacau si Vaslui, deocamdata valabil pâna la ora ora 9. ...continuare.

Porumboiu are si acum cosmaruri cu implicarea politicului in fotbal: "Le era frica de dosare si tot n-au scapat"

publicat 2018-10-01 12:45:07 (Gazeta-Sporturilor)
Porumboiu are si acum cosmaruri cu implicarea politicului in fotbal: Le era frica de dosare si tot n-au scapat Adrian Porumboiu, fostul finantator de la FC Vaslui, a vorbit la emisiunea GSP LIVE despre implicarea politicului în fotbal si spune ca daca ar reveni acum în Liga 1 ar câstiga campionatul. "As fi campion cu Vaslui daca as juca acum pentru ca n-ar mai fi doi smecheri care sa dirijeze comisii, puncte. Mie mi-au furat doua campionate si se mai bateau cu caramida în piept ca sunt prieteni cu mine. ... ...continuare.

VIDEO Un fost patron din Liga 1 vorbeste despre prietenia cu Traian Basescu: "Daca facea asta, eram campion"

publicat 2018-10-01 12:00:40 (Gazeta-Sporturilor)
VIDEO Un fost patron din Liga 1 vorbeste despre prietenia cu Traian Basescu: Daca facea asta, eram campion Adrian Porumboiu, fost finantator la FC Vaslui, a povestit la emisiunea GSP LIVE cum l-a cunoscut pe Traian Basescu. Porumboiu a dezvaluit ca cei doi se stiu din perioada în care fostul presedinte era deputat de Vaslui si ca acesta nu a încercat sa-l ajute în fotbal. ... ...continuare.

Maricica Hodorca, femeia care ingrijeste zilnic batrani: "Decat injurata pentru 800 de euro in Italia, mai bine iubita in Vaslui pe salariul minim”

publicat 2018-10-01 11:45:02 (CanCan)
Maricica Hodorca, femeia care ingrijeste zilnic batrani: Decat injurata pentru 800 de euro in Italia, mai bine iubita in Vaslui pe salariul minim” Maricica Hodorca este printre putinele femei din Romania care prefera sa ingrijeasca batrani la noi in tara, decat sa mearga in Italia, unde ar castiga mult mai bine. Femeia marturiseste sincer ca este mult mai fericita in Romania, desi castiga pe luna 320 de euro, fiind angajata la Directia de Asistenta Sociala si Protectia Copilului […] The post Maricica Hodorca, femeia care ingrijeste zilnic batrani: "Decat injurata pentru 800 de euro in Italia, mai bine iubita in Vaslui pe salariul... ...continuare.

Cumparaturi online - Emag.ro | Oferte GearBest.com