CAMPIONATUL MONDIAL DE FOTBAL BACALAUREAT

Horoscop

Ultimele cautari

Cele mai recente stiri

Cele mai citite stiri - 24h

Articole

Stiri locale




Un microbuz plin cu elevi, implicat intr-un accident rutier in Vaslui

publicat 2018-05-23 16:30:10 (Realitatea-TV)
Un microbuz plin cu elevi, implicat intr-un accident rutier in Vaslui Accident Vaslui: Un microbuz scolar care transporta elevi din comuna vasluiana Vinderei a fost implicat intr-un accident rutier, miercuri. Potrivit primelor informatii transmise de reprezentantii Inspectoratului de Politie al Judetului (IPJ) Vaslui, un numar de opt elevi fiind transportati la spital cu rani minore.Accidentul a avut loc pe DJ 242, pe raza comunei Vinderei. Intr-o curba, conducatorul auto al microbuzului, un barbat de 47 de ani, a lovit o masina condusa de o femeie de 42 de... ...continuare.

Accident intr-o comuna din Vaslui. Directoarea scolii a izbit frontal un microbuz plin cu elevi

publicat 2018-05-23 15:45:02 (Antena3)
Accident intr-o comuna din Vaslui. Directoarea scolii a izbit frontal un microbuz plin cu elevi Directoarea scolii din comuna Vinderei, judetul Vaslui, a intrat cu masina intr-un microbuz scolar, plin cu elevi.  O ambulanta a intervenit, dar copiii sunt in siguranta. Directoarea scolii se... ...continuare.

VIDEO: Politisti din Vaslui, acuzati ca au agresat un baiat de 15 ani, pe care l-au incatusat la o sarbatoare a satului

publicat 2018-05-23 13:30:13 (Libertatea)
VIDEO: Politisti din Vaslui, acuzati ca au agresat un baiat de 15 ani, pe care l-au incatusat la o sarbatoare a satului Mai multi politisti din judetul Vaslui sunt acuzati ca au agresat un baiat de 15 ani care a fost incatusat in urma scandalui declansat in timpul unei sarbatori a satului. Familia presupusei victime a prezentat in sustinerea celor afirmate o inregistrare video in care se observa cum adolescentul este legat cu catusele de gard, suferind […] Post-ul VIDEO: Politisti din Vaslui, acuzati ca au agresat un baiat de 15 ani, pe care l-au incatusat la o sarbatoare a satului apare prima data in... ...continuare.

Cadavdru gasit intr-un canal din Vaslui. Incredibil ce au mai descoperit oamenii legii

publicat 2018-05-21 19:45:02 (Antena3)
Cadavdru gasit intr-un canal din Vaslui. Incredibil ce au mai descoperit oamenii legii Trupul neinsufletit al unei femei de 64 de ani a fost gasit in canalul colector din apropierea celui mai mare supermarket din Vaslui. Femeia fusese data disparuta de catre familia sa la finalul saptamanii... ...continuare.

Cadavru gasit in canalul colector de langa cel mai mare supermarket din Vaslui. Telefonul femeii moarte a sunat in permanenta cat timp a fost cautata

publicat 2018-05-21 19:15:12 (Libertatea)
Cadavru gasit in canalul colector de langa cel mai mare supermarket din Vaslui. Telefonul femeii moarte a sunat in permanenta cat timp a fost cautata Cadavru gasit in canalul colector de langa cel mai mare supermarket din Vaslui. Femeia moarta, in varsta de 64 de ani, fusese data disparuta de catre familie la inceputul saptamanii trecute, trupul neinsufletit fiind gasit dupa mai multe zile de cautari. Telefonul vasluiencei a sunat in permanenta pe perioada celor cinci zile cat a fost […] Post-ul Cadavru gasit in canalul colector de langa cel mai mare supermarket din Vaslui. Telefonul femeii moarte a sunat in permanenta cat timp a... ...continuare.

O gravida a facut atac de panica dupa ce a ramas blocata intr-un lift din Vaslui, recent schimbat

publicat 2018-05-21 18:15:14 (Libertatea)
O gravida a facut atac de panica dupa ce a ramas blocata intr-un lift din Vaslui, recent schimbat O gravida a facut atac de panica dupa ce, impreuna cu alte trei persoane, a ramas blocata, luni dupa-amiaza, intr-un lift din municipiul Vaslui, recent schimbat. Pentru a fi evacuate, persoanele ramase captive au solicitat sprijinul pompierilor. Momente de panica pentru patru persoane, printre care si o gravida, dupa ce au ramas blocate intr-un lift […] Post-ul O gravida a facut atac de panica dupa ce a ramas blocata intr-un lift din Vaslui, recent schimbat apare prima data in... ...continuare.

Copila de sase ani din Vaslui, batjocorita de bunicul vitreg, care a pus-o sa-l masturbeze. Individul a fost arestat

publicat 2018-05-21 10:30:11 (Libertatea)
Copila de sase ani din Vaslui, batjocorita de bunicul vitreg, care a pus-o sa-l masturbeze. Individul a fost arestat Un barbat de 48 de ani, din judetul Vaslui, a fost arestat preventiv pentru tentativa de viol dupa ce a pus o copila de sase ani sa-l masturbeze. Cea care l-a suprins pe individ a fost chiar concubina acestuia, de altfel bunica victimei de care femeia avea grija. Un nou caz de infractiune la viata […] Post-ul Copila de sase ani din Vaslui, batjocorita de bunicul vitreg, care a pus-o sa-l masturbeze. Individul a fost arestat apare prima data in Libertatea.ro. ...continuare.

Teleorman, epicentrul somajului si in 2018. In ce judete sunt cele mai mici salarii

publicat 2018-05-21 08:00:29 (Realitatea-TV)
Teleorman, epicentrul somajului si in 2018. In ce judete sunt cele mai mici salarii La sfarsitul anului, Vasluiul va avea cea mai ridicata rata a somajului, de 10%. Va fi urmat de Teleorman si de Mehedinti. Vorbim despre judete care sunt conduse chiar de cei de la PSD. In Vaslui, Teleorman si Mehedinti, pana la sfarsitul anului, va fi cea mai mare rata de somaj: Vaslui 10%, Teleorman - 9,8%, Mehedinti - 9%.Mai exact, cei mai multi someri se vor inregistra, la sfarsitul lui 2018, in regiunile Nord-Est, aproximativ 65.000 persoane, Sud-Vest Oltenia 60.000 persoane si Sud... ...continuare.

REPORTAJ: Sateni din Vaslui, terorizati de albinele unui preot care si-a pus stupii in cimitir: “Oamenii miros a parfum sau a transpiratie si provoaca albinele”

publicat 2018-05-19 09:15:15 (Libertatea)
REPORTAJ: Sateni din Vaslui, terorizati de albinele unui preot care si-a pus stupii in cimitir: “Oamenii miros a parfum sau a transpiratie si provoaca albinele” Locuitorii unui sat cu 70 de familii din judetul Vaslui se simt terorizati de milioanele de albine ale preotului care si-a amplasat peste 50 de stupi in curtea bisericii si in cimitir, oamenii fiind adesea intepati de insecte. Slujitorul Domnului, care crede ca si localnicii le "provoaca" pe albine pentru ca se duc in cimitir […] Post-ul REPORTAJ: Sateni din Vaslui, terorizati de albinele unui preot care si-a pus stupii in cimitir: “Oamenii miros a parfum sau a transpiratie si... ...continuare.

Dumitru Buzatu, presedinte PSD Vaslui: "Eu cred ca trebuie initiata suspendarea lui Klaus Iohannis"

publicat 2018-05-18 13:00:16 (Realitatea-TV)
Dumitru Buzatu, presedinte PSD Vaslui: "Eu cred ca trebuie initiata suspendarea lui Klaus Iohannis" Dumitru Buzatu, presedintele PSD Vaslui, a declarat pentru realitatea.net ca in opinia sa, se impune initierea suspendarii lui Klaus Iohannis, dupa plangerea penala facuta de PNL, pe numele premierului Dancila. Dumitru Buzatu a tinut sa sublinieze ca spre deosebire de colegii sai, care cred ca nu trebuie demarata suspendarea lui Klaus Iohannis, el considera ca demersul este necesar:"Deci spre deosebire de colegii mei, si de Liviu Dragnea, care cred ca este important sa pastram un echilibru in... ...continuare.

Cumparaturi online - Emag.ro