CAMPIONATUL MONDIAL DE FOTBAL REZULTATE EVALUARE NATIONALA 2018

Horoscop

Ultimele cautari

Cele mai recente stiri

Cele mai citite stiri - 24h

Articole

Stiri locale



Ultimele Stiri « Pag. ant. 1 2 3 ... 18 19 20 21 Pag. urm. »

Alunecare de teren masiva in Vrancea. 1.300 de familii, fara curent electric

publicat 2018-03-28 09:00:14 (Libertatea)
Alunecare de teren masiva in Vrancea. 1.300 de familii, fara curent electric Alunecare de teren masiva in Vrancea. O alunecare de teren afecteaza doua commune din Vrancea: Jitia si Vintileasca. Aproape 1300 de familii din cele doua localitati sunt de ore bune fara current electric dupa ce pamantul care a luat-o la vale a distrus un stalp de electricitate. Peste toate acestea, alunecarea reactivata a dus la […] Post-ul Alunecare de teren masiva in Vrancea. 1.300 de familii, fara curent electric apare prima data in Libertatea.ro. ...continuare.

Cutremur in Romania, noaptea trecuta

publicat 2018-03-27 08:30:15 (Realitatea-TV)
Cutremur in Romania, noaptea trecuta Un nou cutremur a avut loc in noaptea de luni spre marti in regiunea seismica Vrancea. ...continuare.

Cutremur in zona Vrancea. Seismul s-a produs dupa miezul noptii

publicat 2018-03-27 07:45:13 (Romania-TV)
Cutremur in zona Vrancea. Seismul s-a produs dupa miezul noptii Un cutremur cu magnitudinea de 2,8 pe scara Richter s-a produs marti dimineata in judetul Vrancea, potrivit datelor Institutului National de Cercetare - Dezvoltare pentru Fizica Pamantului (INCDFP).  Seismul a avut loc la ora locala 01:04, la o adancime de 102 kilometri. Pe data de 14 martie, s-a produs un cutremur de 4,6 pe scara Richter, in judetul Vrancea, acesta fiind cel mai mare seism din acest an, resimtit si la Bucuresti. In luna martie, in Romania, au avut loc 11 cutremure cu... ...continuare.

Cutremur cu magnitudinea 2,8 in Vrancea

publicat 2018-03-27 07:45:12 (Mediafax)
Cutremur cu magnitudinea 2,8 in Vrancea Un cutremur cu magnitudinea de 2,8 pe scara Richter s-a produs marti dimineata in judetul Vrancea, potrivit datelor Institutului National de Cercetare - Dezvoltare pentru Fizica Pamantului (INCDFP). ...continuare.

Cannabis trimis prin curier, confiscat de procurorii DIICOT Vrancea. Doi barbati au fost retinuti pentru trafic de droguri de mare risc / FOTO&VIDEO

publicat 2018-03-26 15:00:26 (Libertatea)
Cannabis trimis prin curier, confiscat de procurorii DIICOT Vrancea. Doi barbati au fost retinuti pentru trafic de droguri de mare risc / FOTO&VIDEO Cinci kilograme de droguri trimise prin curier au fost ridicate de procurorii DIICOT din Vrancea, inainte de a ajunge pe piata stupefiantelor din Focsani. Cannabisul a fost livrat intr-un colet din Spania printr-o firma de curierat de doi vranceni care au stat in spatele intregii afaceri. Cei suspectati de trafic de droguri de mare risc […] Post-ul Cannabis trimis prin curier, confiscat de procurorii DIICOT Vrancea. Doi barbati au fost retinuti pentru trafic de droguri de mare risc /... ...continuare.

Spargatori de case, retinuti. Hotii au furat bijuterii, telefoane mobile, parfumuri, ceasuri si haine

publicat 2018-03-26 11:45:16 (Romania-TV)
Spargatori de case, retinuti. Hotii au furat bijuterii, telefoane mobile, parfumuri, ceasuri si haine In perioada decembrie 2017 - martie 2018, sase persoane din judetul Vrancea ar fi furat din locuinte diverse bunuri, pe unele dintre ele comercializandu-le. Politistii au facut 14 perchezitii domiciliare in Focsani si in comune din judetul Vrancea, in urma carora au fost indisponibilizate bijuterii, telefoane mobile, parfumuri, ceasuri, articole de imbracaminte si unelte electrice. Au fost gasite si o arma neletala (pistol cu gaze) si sase cartuse. De asemenea, doi barbati, de 19, respectiv... ...continuare.

Inca un cutremur a zguduit, luni dimineata, Romania. Avertisment pentru 2018

publicat 2018-03-26 11:00:13 (Realitatea-TV)
Inca un cutremur a zguduit, luni dimineata, Romania. Avertisment pentru 2018 Cutremur in Romania, luni dimineata. Un seism de mica intensitate a avut loc in regiunea Vrancea, la ora 08.41. ...continuare.

Cutremur in zona Vrancea

publicat 2018-03-26 10:30:19 (Romania-TV)
Cutremur in zona Vrancea Cutremur in Romania. Seismul a avut o magnitudine 2.3 si s-a produs in zona Vrancea. In luna martie, in Romania, au avut loc 11 cutremure cu magnitudinea intre 2 si 4,6 pe scara Richter, cele mai multe fiind inregistrate in zona seismica Vrancea. Anul trecut, cel mai mare seism de pe teritoriul tarii a fost inregistrat pe 8 februarie, in judetul Buzau, la ora 17:08, si a avut o magnitudine de 5 grade pe Richter, cutremurul fiind resimtit si la Bucuresti. Cele mai puternice cutremure produse... ...continuare.

Scoli inchise in 10 judete si Bucuresti. Cursurile suspendate partial in alte 8 judete

publicat 2018-03-23 12:00:33 (Realitatea-TV)
Scoli inchise in 10 judete si Bucuresti. Cursurile suspendate partial in alte 8 judete Conditiile meteorologice nefavorabile au determinat suspendarea cursurilor scolare in 38 de unitati de invatamant din urmatoarele judete: Arges (19), Braila (4), Vrancea (4), Galati (3), Vaslui (3), Mehedinti (2), Alba (2) si Valcea (1). ...continuare.

Patru cutremure intr-o singura zi, in Romania! Ce inseamna asta

publicat 2018-03-21 08:00:02 (Antena-1)
Patru cutremure intr-o singura zi, in Romania! Ce inseamna asta S-a detectat al patrulea cutremur in zona seismica Vrancea, judetul Buzau, la ora 20:43:42, cu magnitudinea de 2 pe scara Richter, anunta site-ul EarthBot. ...continuare.

« Pag. anterioara 1 2 3 ... 18 19 20 21 Pag. urmatoare »

Cumparaturi online - Emag.ro