CAMPIONATUL MONDIAL DE FOTBAL BACALAUREAT

Horoscop

Ultimele cautari

Cele mai recente stiri

Cele mai citite stiri - 24h

Articole

Stiri locale




COD GALBEN de VANT. Vezi zonele vizate de meteorologi

publicat 2018-05-22 10:00:19 (Romania-TV)
COD GALBEN de VANT. Vezi zonele vizate de meteorologi COD GALBEN, valabil de la ora 9:40 pana la ora 15:30 In zona: Judetul Caras-Severin; Se vor semnala intensificari ale vantului, care la rafala vor atinge si depasi local 55-65 km/h, si izolat 70-80 km/h, mai ales la munte. ...continuare.

Panica pe o strada din Drobeta-Turnu Severin! O femeie si-a gasit copiulul jucandu-se cu o substanta periculoasa

publicat 2018-05-22 09:15:02 (Antena3)
Panica pe o strada din Drobeta-Turnu Severin! O femeie si-a gasit copiulul jucandu-se cu o substanta periculoasa Panica la Drobeta-Turnu Severin dupa ce oamenii au descoprit o cantitate mare de mercur pe o strada din oras. Autoritatile au fost alertate de o femeie care a observat ca un copil se juca cu substanta extrem... ...continuare.

Substanta deosebit de periculoasa, gasita pe o strada

publicat 2018-05-21 22:15:03 (Cotidianul)
Substanta deosebit de periculoasa, gasita pe o strada Alerta in Drobeta-Turnu Severin dupa ce o femeie a descoperit pe strada aproximativ 250 de grame de mercur. [...] The post Substanta deosebit de periculoasa, gasita pe o strada appeared first on Cotidianul RO. ...continuare.

Mercur gasit pe o strada din Drobeta Turnu Severin

publicat 2018-05-21 20:30:11 (Mediafax)
Mercur gasit pe o strada din Drobeta Turnu Severin Aproximativ 250 de grame de mercur au fost descoperite, luni, pe o strada din Drobeta Turnu Severin, judetul Mehedinti. O femeie a observat substanta toxica pe trotuar si a decis sa alerteze autoritatile, transmite corespondentul MEDIAFAX. ...continuare.

PSD renunta la mitingul pentru sustinerea "familiei traditionale" si vrea miting pentru sustinerea Vioricai Dancila

publicat 2018-05-21 12:00:19 (Money.ro)
Vicepresedintii PSD au fost chemati la Bucuresti sa decida cum va reactiona partidul mai departe dupa plangerea penala depusa pe numele Vioricai Dancila pentru inalta tradare, dar si pe numele lui Liviu Dragnea acuzat ca a divulgat informatii secrete desi nu avea acest drept.     Liderii din teritoriu i-au transmis liderului PSD ca sunt dispusi sa iasa in strada si ca e nevoie de o reactie ferma din partea partidului care trebuie sa-si arate forta si ca are inca... ...continuare.

Studiu: 13 judete sunt total debransate de la sisetemele centralizate. Care sunt motivele

publicat 2018-05-20 15:45:15 (Romania-TV)
Studiu: 13 judete sunt total debransate de la sisetemele centralizate. Care sunt motivele "In prezent, 13 judete din Romania (Alba, Mures, Maramures, Bistrita Nasaud, Satu Mare, Ialomita, Ilfov, Braila, Caras Severin, Neamt, Dambovita, Olt, Salaj) nu mai depind de sistemul centralizat de termoficare, folosind un echipament independent de incalzire. La polul opus se afla Capitala, unde peste 60% dintre locuinte depind inca de sistemul centralizat (circa 560.000 de locuinte bransate)", arata autorii studiului. Raportat la situatia pe primul semestru al anului 2017, in topul... ...continuare.

Organizatiile judetene PSD au aprobat o rezolutie de sustinere a premierului Viorica Dancila

publicat 2018-05-19 19:00:15 (Romania-TV)
Organizatiile judetene PSD au aprobat o rezolutie de sustinere a premierului Viorica Dancila Presedintele PSD Timis, Calin Dobra, a declarat, sambata, in timpul unei conferinte de presa, ca rezolutia de sustinere a premierului Viorica Dancila, a echipei guvernamentale si a conducerii partidului a fost aprobata intr-o sedinta organizata la Timisoara. La intalnire au participat si reprezentantii organizatiilor judetene Caras-Severin, Arad si Hunedoara, precum si vicepresedintii regionali PSD Mihai Fifor si Natalia Intotero. "Astazi (n.r. sambata), in cadrul comitetului executiv PSD... ...continuare.

O REZOLUTIE de sustinere a Vioricai Dancila circula prin organizatiile PSD. Ce-i anima pe liderii locali sa faca acest gest

publicat 2018-05-19 17:45:12 (Mediafax)
O REZOLUTIE de sustinere a Vioricai Dancila circula prin organizatiile PSD. Ce-i anima pe liderii locali sa faca acest gest O rezolutie de sustinere a Vioricai Dancila a fost aprobata, sambata, la Timisoara, de catre reprezentantii organizatiilor judetene PSD din Timis, Caras-Severin, Hunedoara si Arad, in urma plangerii penale facute de Ludovic Orban impotriva premierului, transmite corespondentul MEDIAFAX. ...continuare.

Se strica vremea: Cod galben de ploi si grindina in aproape jumatate din tara

publicat 2018-05-19 15:45:24 (Ziarul-Financiar)
Se strica vremea: Cod galben de ploi si grindina in aproape jumatate din tara Administratia Nationala de Meteorologie (ANM) a emis, sambata, avertizari cod galben de ploi si grindina pentru 18 judete din tara.Potrivit ANM, pana la ora 15.30 este cod galben de ploi in judetele Hunedoara, Caras-Severin, Timis, Mehedinti, Valcea si Gorj, iar pana la ora 16.00 sunt sub avertizare judetele Tulcea, Olt, Dolj si Sibiu.De asemenea, ploi si grindina sunt semnalate si in judetele Prahova, Arges si Dambovita, pana la ora 17.00.In orasele aflate sub avertizare cod galben se vor... ...continuare.

Alerta ANM de ultima ora. Mai multe judete, vizate de avertizari meteo

publicat 2018-05-19 15:00:02 (Antena3)
Alerta ANM de ultima ora. Mai multe judete, vizate de avertizari meteo Mai multe judete se afla sub cod galben de ploi si descarcari electrice. Astfel, judetele vizate sunt: Teleorman, Arad, Caras-Severin, Arges, Harghita, Brasov, Alba, Hunedoara, Timis, Mehedinti,... ...continuare.

Cumparaturi online - Emag.ro