CAMPIONATUL MONDIAL DE FOTBAL REZULTATE EVALUARE NATIONALA 2018

Horoscop

Ultimele cautari

Cele mai recente stiri

Cele mai citite stiri - 24h

Articole

Stiri locale




Caz misterios in Vaslui. Tata si fiu, gasiti morti, fara urme de violenta

publicat 2018-04-08 16:45:13 (ProTV)
Ancheta în localitatea Trestiana din judetul Vaslui. ...continuare.

Descoperire macabra intr-un sat din Vaslui

publicat 2018-04-08 16:45:02 (Antena3)
Descoperire macabra intr-un sat din Vaslui Doi barbati, tata si fiu, din Vaslui au fost gasiti decedati in locuintele lor din aceeasi curte. Cea care i-a gasit este fiica barbatului care a mers sa vada ce se intampla dupa ce fratele si tata... ...continuare.

Tata si fiu din Vaslui, gasiti DECEDATI in locuintele lor din aceeasi curte

publicat 2018-04-08 16:30:16 (Puterea)
Tata si fiu din Vaslui, gasiti DECEDATI in locuintele lor din aceeasi curte Doi barbati, tata si fiu, in varsta de 83, respectiv 35 de ani, din localitatea Trestiana, comuna Grivita, au fost gasiti decedati, duminica, in locuintele lor situate in aceeasi curte. Cea care i-a gasit este fiica batranului, care, ingrijorata ca nu si-a mai vazut fratele si tatal de doua zile, a mers sa vada ce se intampla. Potrivit reprezentantilor Serviciului de Ambulanta Judetean Vaslui, barbatii au fost gasiti decedati, fara urme vizibile de violenta, echipajul medical trimis la fata... ...continuare.

Vaslui: Incendiu la o fabrica de ulei din municipiul Barlad

publicat 2018-04-08 09:30:19 (Romania-TV)
Vaslui: Incendiu la o fabrica de ulei din municipiul Barlad Reprezentantii Inspectoratului pentru Situatii de Urgenta (ISU) Vaslui au declarat ca, la sosirea pompierilor, incendiul se manifesta cu flacara deschisa la sectia de presare cu utilaje, pe o suprafata de aproximativ 200 de metri patrati. In urma incendiului au fost distruse mai multe utilaje. "La locul producerii evenimentului, au intervenit detasamentele Barlad si Vaslui, cu patru autospeciale de lucru cu apa si spuma, o autoscara mecanism, trei autospeciale de prima interventie si comanda,... ...continuare.

Viol in Vaslui. Si-a vazut fosta iubita ducand balegar cu caruta si nu a mai rezistat ispitei

publicat 2018-04-07 16:45:14 (ProTV)
Un barbat de 40 de ani din comuna vasluiana Epureni este acuzat ca si-a violat fosta iubita dupa ce vazut-o trecând prin fata casei sale. ...continuare.

Adrian Porumboiu, fostul patron al celor de la FC Vaslui: Am facut o prostie ca am investit in fotbal

publicat 2018-04-07 14:45:08 (Mediafax)
Adrian Porumboiu, fostul patron al celor de la FC Vaslui: Am facut o prostie ca am investit in fotbal Adrian Porumboiu, fostul patron al celor de la FC Vaslui, regreta ca a investit in fotbal, el cheltuind milioane de euro si nereusind sa castige niciun trofeu. ...continuare.

TURIST IN ȚARA MEA/Cel putin zece motive sa petreci Pastele la Vaslui! Orasul unde iarba se tunde cu foarfeca si unde celebra fantana cinetica a fost ascunsa de Ceausescu

publicat 2018-04-06 21:15:10 (Libertatea)
TURIST IN ȚARA MEA/Cel putin zece motive sa petreci Pastele la Vaslui! Orasul unde iarba se tunde cu foarfeca si unde celebra fantana cinetica a fost ascunsa de Ceausescu Fosta cetate de scaun a domnitorului Ștefan cel Mare, orasul Vaslui poate fi oricand unul din acele locuri unde ti-ai dori sa petreci o sarbatoare crestina, cum este cea a Pastelui, daca este sa tinem cont de incarcatura istorica a locului, linistea “enervanta” si faptul ca de pe strazile orasului au disparut demult cainii, chiar […] Post-ul TURIST IN ȚARA MEA/Cel putin zece motive sa petreci Pastele la Vaslui! Orasul unde iarba se tunde cu foarfeca si unde celebra fantana... ...continuare.

VASLUI. A ars-o cu tigara, batut-o cu lantul, hacuit-o cu toporul si vrea acasa de Paste

publicat 2018-04-06 10:45:07 (Evenimentul-Zilei)
VASLUI. A ars-o cu tigara, batut-o cu lantul, hacuit-o cu toporul si vrea acasa de Paste Tribunalul Vaslui a prelungit mandatul de arestare pentru Marian Boghian, barbatul care si-a ucis, in chinuri groaznice, concubine ...continuare.

"Mortul-viu" de la Vaslui si-a dat in judecata sotia: solicita daune morale si anularea certificatului de deces

publicat 2018-04-06 10:30:01 (Adevarul)
Mortul-viu de la Vaslui si-a dat in judecata sotia: solicita daune morale si anularea certificatului de deces Reliu Constantin, barbatul din Barlad declarat mort, desi traia de 19 ani in Turcia, s-a adresat din nou instantei de judecata, in incercarea de a-si redobandi identitatea. ...continuare.

Niste abatoare de gaini din Vaslui baga gaz acasa la Eminescu

publicat 2018-04-06 10:00:06 (Evenimentul-Zilei)
Niste abatoare de gaini din Vaslui baga gaz acasa la Eminescu Lucrarile au demarat in cadrul unui parteneriat public - privat perfectat de primarie cu o companie din Vaslui. SC Sagem SRL, care detine doua abatoare ...continuare.

Cumparaturi online - Emag.ro