CAMPIONATUL MONDIAL DE FOTBAL BACALAUREAT

Horoscop

Ultimele cautari

Cele mai recente stiri

Cele mai citite stiri - 24h

Articole

Stiri locale




Scandal in Arges si cadre medicale, agresate

publicat 2018-05-06 00:45:03 (Cotidianul)
Scandal in Arges si cadre medicale, agresate Cel putin 30 de persoane s-au batut, sambata seara, in localitatea Leordeni, din judetul Arges. [...] The post Scandal in Arges si cadre medicale, agresate appeared first on Cotidianul RO. ...continuare.

BATAIE intre 30 de persoane in Arges. Medicii chemati sa intervina, AGRESATI

publicat 2018-05-05 22:45:26 (Romania-TV)
BATAIE intre 30 de persoane in Arges. Medicii chemati sa intervina, AGRESATI Managerul Ambulantei Arges, Marian Hiru, a declarat ca echipajele medicale chemate sa intervina, sambata seara, in Leordeni, la Cotul Malului, unde a izbucnit un conflict intre 30 de persoane, au fost agresate. "Doua familii de romi au fost implicate in conflict. Echipajele ambulantei au fost agresate de catre persoanele implicate in conflict. S-au apropiat amenintator spre ei", a declarat Hiru. Potrivit acestuia, ambulantele s-au retras pana la sosirea politiei. Scene incredibile in Pitesti.... ...continuare.

Scandal intre 30 de persoane, in judetul Arges. Personalul medical, chemat sa intervina, agresat

publicat 2018-05-05 21:15:15 (Mediafax)
Scandal intre 30 de persoane, in judetul Arges. Personalul medical, chemat sa intervina, agresat Circa 30 de persoane s-au batut, sambata seara, in localitatea Leordeni, din judetul Arges, unul dintre scandalgii fiind lovit la cap. Personalul medical de la Ambulanta a fost si el agresat in momentul interventiei, transmite corespondentul MEDIAFAX. ...continuare.

Incendiu puternic langa Transfagarasan. Traficul pe drumul national 7 C este restrictionat

publicat 2018-05-02 09:30:02 (Antena3)
Incendiu puternic langa Transfagarasan. Traficul pe drumul national 7 C este restrictionat Un incendiu de vegetatie uscata a reizbucnit  langa Cetatea Poenari. Mai multe echipaje ale ISU Arges au sosit in zona, iar Jandarmeria si Politia au fost anuntate pentru a interveni daca situatia o... ...continuare.

Incendiu langa Transfagarasan. Se actioneaza cu un elicopter de la M.A.I.

publicat 2018-05-02 08:00:18 (Realitatea-TV)
Incendiu langa Transfagarasan. Se actioneaza cu un elicopter de la M.A.I. Nici nu au apucat sa rasufle usurati, ca pompierii de la Inspectoratul de Urgenta Arges au fost din nou solicitati pentru a interveni la un incendiu din apropierea cetatii Poenari. Asta, in conditiile in care focul in zona tocmai ce fusese declarat lichidat, dupa o lupta de cinci zile cu flacarile. Pentru a nu se mai ajunge in situatia de a avea zeci de focare, conducerea ISU Arges a solicitat interventia elicopterului MAI cu dispozitiv special de stingere. Acesta a efectuat, pana la caderea... ...continuare.

Trafic oprit pe Transfagarasan! Un focar de incendiu descoperit in apropierea Cetatii Poenari din judetul Arges. Informatii de ultima ora!

publicat 2018-05-01 14:15:04 (Evenimentul-Zilei)
Trafic oprit pe Transfagarasan! Un focar de incendiu descoperit in apropierea Cetatii Poenari din judetul Arges. Informatii de ultima ora! Un focar de incendiu a fost descoperit in apropierea Cetatii Poenari din judetul Arges, intr-o zona inaccesibila terestru, unde vegetatia a ars saptamana trecuta timp de 5 zile. Turistii sunt sfatuiti sa fie atenti, iar Politia anunta inchiderea traficului pe Transfagarasan. ...continuare.

Un nou posibil focar de incendiu, observat in zona cetatii Poenari

publicat 2018-05-01 13:30:14 (Romania-TV)
Un nou posibil focar de incendiu, observat in zona cetatii Poenari "Astazi, printr-un apel la 112, am fost sesizati de faptul ca o noua fumegatie se observa in zona cetatii Poenari, din localitatea Arefu. La fata locului s-au deplasat imediat doua echipaje de pompieri de la Detasamentul Curtea de Arges si ofiterul de serviciu pe inspectorat, care au constatat faptul ca exista o fumegatie pe partea de nord a versantului, intr-o zona inaccesibila fortelor de interventie, aceeasi care se manifesta si saptamana trecuta", a anuntat purtatorul de cuvant al... ...continuare.

Camion incarcat cu ciocolata, mistuit de flacari. Șoferul a reusit sa se salveze

publicat 2018-04-30 07:30:16 (ProTV)
Un TIR încarcat cu batoane de ciocolata a ars ca o torta, duminica seara, pe Drumul National 7, în judetul Arges. ...continuare.

CANCAN.ro dezvaluie cine e smecherul care a aterizat cu elicopterul la NUBA… "Sultanul parchetului" a investit 150 de milioane de euro intr-o comuna din Arges!

publicat 2018-04-29 22:30:03 (CanCan)
In minivacanta de 1 Mai, fitele au atins cel mai inalt nivel pe litoralul romanesc, locul unde mii de oameni s-au inghesuit sa petreaca in cele mai tari cluburi. Asa cum v-ati obisnuit, CANCAN.RO, SITE-UL NR.1 DIN ROMANIA, va tine la curent cu toate arogantele care se succed la malul Marii Negre. Dupa ce, duminica, publicam, […] The post CANCAN.ro dezvaluie cine e smecherul care a aterizat cu elicopterul la NUBA… "Sultanul parchetului" a investit 150 de milioane de euro intr-o... ...continuare.

Un tanar muscat de vipera pe Transfagarasan a fost adus cu elicopterul in Bucuresti

publicat 2018-04-29 20:30:15 (Realitatea-TV)
Un tanar muscat de vipera pe Transfagarasan a fost adus cu elicopterul in Bucuresti Un adolescent a fost muscat de o vipera, in judetul Arges, pe Transfagarasan. Baiatul in varsta de 17 ani era cu familia pe Transfagarasan si a fost muscat de mana. Oamenii au sunat dupa ajutor, iar la fata locului a ajuns o ambulanta.Echipajul medical i-au acordat adolescentului ingirjiri medicale si l-a transportat la Curtea de Arges.Medicii din Curtea de Arges i-au administrat baiatului ser antiviperin si au chemat un elicopter pentru a-l duce pe baiat la Spitalul Floreasca din Capitala... ...continuare.

Cumparaturi online - Emag.ro