CAMPIONATUL MONDIAL DE FOTBAL BACALAUREAT

Horoscop

Ultimele cautari

Cele mai recente stiri

Cele mai citite stiri - 24h

Articole

Stiri locale




Preturile apartamentelor au scazut in iunie cu 1,2%

publicat 2018-07-05 12:15:02 (Bursa)
Preturile apartamentelor au scazut in iunie cu 1,2% Preturile cerute de vanzatorii de apartamente au scazut, la nivel national, cu 1,2% in iunie fata de luna precedenta, iar ritmul anual de crestere a ajuns la jumatate dupa primele sase luni, fata de aceeasi perioada a anului trecut, potrivit datelor publicate astazi de portalul Imobiliare.ro. ...continuare.

Preturile apartamentelor au scazut cu 1,2% in iunie fata de luna mai (Imobiliare.ro)

publicat 2018-07-05 12:00:11 (Romania-TV)
Preturile apartamentelor au scazut cu 1,2% in iunie fata de luna mai (Imobiliare.ro) Evolutia pietei rezidentiale in primele sase luni din 2018 a confirmat asteptarile cu privire la incetinirea ritmului de crestere a preturilor. "Indicele Imobiliare.ro arata ca, dupa o scadere de 1,2% in luna iunie, pretul mediu solicitat se situeaza la o valoare de 1.200 de euro pe metru patrat util. Aceasta valoare este cu doar 3,1% mai mare decat cea consemnata la inceputul anului, un ritm de crestere considerabil mai lent decat in aceeasi perioada a anului trecut", se arata in comunicat.... ...continuare.

Este supraevaluata piata imobiliara? Depinde cine raspunde

publicat 2018-07-04 00:15:02 (Bursa)
Este supraevaluata piata imobiliara? Depinde cine raspunde Suntem in punctul in care BNR avertizeaza asupra riscurilor asociate programului Prima Casa, in conditiile in care respectivul program de finantare a fost, in ultimii ani, motorul cresterii preturilor imobiliare in marile orase din tara. Aproape firesc, apar si analizele care sa demonstreze contrariul. Cat de credibile sunt insa acestea? ...continuare.

UN celebru designer: ZONA de NORD a CAPITALEI in vizorul clanurilor tiganesti. MAI si DIICOT, impasibili

publicat 2018-06-29 09:45:04 (Evenimentul-Zilei)
UN celebru designer: ZONA de NORD a CAPITALEI in vizorul clanurilor tiganesti. MAI si DIICOT, impasibili Presa mondena anunta ca un designer roman a depus plangere penala la DIICOT impotrima mai multor clanuri tiganesti care ar intentiona sa puna mana pe mai multe terenuri pentru afaceri imobiliare. Metoda, spun acestia, ar fi imprumutata de la Clanul Carpaci care a reusit sa acapereze imobile importante din Timisoara. ...continuare.

Bani negri pentru zile albe? Florin Salam investeste in imobiliare

publicat 2018-06-28 14:15:12 (Libertatea)
Bani negri pentru zile albe? Florin Salam investeste in imobiliare Dupa sute de obositoare nopti cu cantec, la cheremul petrecaretilor, Florin Salam isi pregateste de pe acum o asigurare pentru pensie, o investitie sigura a avutiei sale, caci, ca toti cei din bransa sa, nu are incredere in banci. Lovitura pentru dezvoltatorii imobiliari bucuresteni, acestia vor avea concurenta de la manelist. Da, Florin Salam si-a […] Post-ul Bani negri pentru zile albe? Florin Salam investeste in imobiliare apare prima data in Libertatea.ro. ...continuare.

Interesul dezvoltatorilor imobiliari pentru piata noastra se mentine ridicat

publicat 2018-06-26 00:15:03 (Bursa)
Cererea crescanda pentru spatiile de birouri si logistice, din partea companiilor din domeniul IT, serviciilor, sau cel financiar, romanesti sau straine, a determinat aparitia unor societati imobiliare solide, in piata de profil. ...continuare.

Nelu Iordache, trimis in judecata de DNA intr-un dosar de evaziune fiscala peste 2 milioane euro

publicat 2018-06-25 12:45:14 (Romania-TV)
Nelu Iordache, trimis in judecata de DNA intr-un dosar de evaziune fiscala peste 2 milioane euro In rechizitoriul intocmit, procurorii DNA au retinut ca "'in perioada februarie - aprilie 2011, inculpatul Iordache Nelu, in calitate de asociat si administrator al SC Bata Sky Imobiliare SA, a inregistrat in contabilitatea SC Bata Sky Imobiliare SA, achizitii fictive de materiale publicitare promotionale in valoare totala de 46.356.636,79 lei, din care TVA in cuantum de 8.972.252 lei. Prin aceste demersuri inculpatul a prejudiciat bugetul de stat cu suma de 8.972.252 lei (echivalentul a... ...continuare.

Omul de afaceri NELU IORDACHE, trimis in judecata pentru o evaziune uriasa

publicat 2018-06-25 12:45:13 (Puterea)
Omul de afaceri NELU IORDACHE, trimis in judecata pentru o evaziune uriasa Potrivit stiripesurse.ro, procurorii din cadrul Directiei Nationale Anticoruptie - Sectia de combatere a infractiunilor asimilate infractiunilor de coruptie au dispus trimiterea in judecata, in stare de libertate, a inculpatilor: IORDACHE NELU, la data faptelor asociat si administrator al SC Bata Sky Imobiliare SA, pentru savarsirea infractiunilor de: - evaziune fiscala in forma continuata, - delapidare, SC BATA SKY IMOBILIARE SA, pentru savarsirea infractiunii de evaziune fiscala in forma... ...continuare.

Dupa ce a vandut restaurantele Divan, Andrei Iusut intra pe imobiliare

publicat 2018-06-20 18:15:03 (Capital)
Dupa ce a vandut restaurantele Divan, Andrei Iusut intra pe imobiliare Antreprenorul roman Andrei Iusut, care anul trecut si-a vandut reteaua de restaurante Divan din centrul Bucurestiului, a anuntat ca intra pe piata imobiliara pe un segment dedicat proiectelor de locuinte de lux de mici dimensiuni. Lucreaza la doua proiecte in Pipera. ...continuare.

BREAKING NEWS: Andrei Nastase, primarul Chisinaului: Este un circ! M-am opus mafiei imobiliare a lui Plahotniuc

publicat 2018-06-19 23:00:17 (Realitatea-TV)
BREAKING NEWS: Andrei Nastase, primarul Chisinaului: Este un circ! M-am opus mafiei imobiliare a lui Plahotniuc Andrei Nastase, primarul ales al Chisinaului, reprezentantul fortelor pro-europene si anti-oligarhice din Republica Moldova, a explicat la Realitatea TV intr-o interventie telefonica la "Jocuri de Putere", care sunt motivele ascunse ale deciziei socante de azi din instanta de invalidare a alegerilor de la inceputul lunii iunie. Decizie socanta, marti seara in Republica Moldova: judecatoria Chisinau nu a validat mandatul de primar al lui Andrei Nastase, informeaza Realitatea TV.Andrei Nastase... ...continuare.

Cumparaturi online - Emag.ro