CAMPIONATUL MONDIAL DE FOTBAL REZULTATE EVALUARE NATIONALA 2018

Horoscop

Ultimele cautari

Cele mai recente stiri

Cele mai citite stiri - 24h

Articole

Stiri locale




Inca un bebelus mort din cauza rujeolei

publicat 2018-05-25 17:45:05 (Cotidianul)
Inca un bebelus mort din cauza rujeolei Un bebelus de numai trei luni a murit din cauza rujeolei in judetul Iasi. Astfel, numarul total de decese a ajuns la 55 [...] The post Inca un bebelus mort din cauza rujeolei appeared first on Cotidianul RO. ...continuare.

RUJEOLA loveste din nou! Avem 55 de DECESE, iar ULTIMA VICTIMA e un bebelus de 3 luni din Iasi

publicat 2018-05-25 13:45:07 (Evenimentul-Zilei)
RUJEOLA loveste din nou! Avem 55 de DECESE, iar ULTIMA VICTIMA e un bebelus de 3 luni din Iasi Epidemia de rujeola din Romania izbucnita acum doi ani e departe de a se fi terminat. Asa cum medicii avertizau inca de la inceput, imediat ce vremea se incalzeste numarul cazurilor creste din nou. Acesta este al 55-lea deces ...continuare.

Inca doua persoane au murit din cauza rujeolei. Numarul total de decese a ajuns la 54

publicat 2018-05-18 16:00:15 (Mediafax)
Inca doua persoane au murit din cauza rujeolei. Numarul total de decese a ajuns la 54 Institutul National de Sanatate Publica (INSP) a anuntat ca inca doua persoane au decedat din cauza rujeolei, fiind vorba despre un copil de 3 luni si un adult de 29 de ani. Numarul total de decese, de la debutul epidemiei, a ajuns la 54. In ultima saptamana s-au raportat alte 335 de cazuri noi. ...continuare.

Propunere la nivel global: Alimentele se vor schimba radical. Ce se intampla in Romania

publicat 2018-05-17 14:30:05 (Click)
Propunere la nivel global: Alimentele se vor schimba radical. Ce se intampla in Romania Grasimile trans produse industrial ar putea fi eliminate pana in 2023 la nivel global, a sustinut luni Organizatia Mondiala a Sanatatii (OMS), prezentand un plan care ar putea preveni 500.000 de decese anual din cauza bolilor cardiovasculare, informeaza Reuters. Citeste mai departe... ...continuare.

Atac terorist cu zeci de morti! S-a intamplat la inaugurarea ambasadei SUA de la Ierusalim

publicat 2018-05-14 16:45:03 (CanCan)
Cel putin 37 de palestinieni au fost ucisi de armata israeliana, in Fasia Gaza, unde zeci de mii de persoane protesteaza impotriva mutarii la Ierusalim a Ambasadei SUA din Israel.   Alte aproape 500 de persoane au fost ranite de focurile de arma trase de fortele israeliene, a mai mentionat Ministerului Sanatatii din Gaza.  Noile decese […] The post Atac terorist cu zeci de morti! S-a intamplat la inaugurarea ambasadei SUA de la Ierusalim appeared first on Cancan.ro. ...continuare.

Alte aproape 200 de cazuri noi de rujeola au fost inregistrate in ultima saptamana

publicat 2018-05-11 15:30:12 (Libertatea)
Alte aproape 200 de cazuri noi de rujeola au fost inregistrate in ultima saptamana Alte aproape 200 de cazuri noi de rujeola, boala infectioasa care adesea duce la complicatii, au fost raportate in ultima saptamana, astfel ca numarul total al imbolnavirilor a ajuns pana in 11 mai 2018 , la 12.991 cu 52 de decese. Potrivit Centrului National de Supraveghere si Control al Bolilor Transmisibile, in saptamana 7-11 mai […] Post-ul Alte aproape 200 de cazuri noi de rujeola au fost inregistrate in ultima saptamana apare prima data in Libertatea.ro. ...continuare.

Dezastrul demografic continua pentru Romania: Sporul natural al populatiei a fost negativ in luna martie, cu 11.554 persoane

publicat 2018-05-10 11:45:30 (Ziarul-Financiar)
Dezastrul demografic continua pentru Romania: Sporul natural al populatiei a fost negativ in luna martie, cu 11.554 persoane In luna martie 2018 s-a inregistrat nasterea a 13.685 copii, cu 994 mai multi copii decat in luna februarie 2018, iar numarul persoanelor ale caror decese au fost inregistrate in luna martie 2018 a fost 25.239, cu 2.411 mai multe decat in luna februarie 2018, informeaza INS. ...continuare.

Raman tot mai putini romani. DATE OFICIALE

publicat 2018-05-10 11:00:18 (Money.ro)
Prin comparatie, in martie 2017, sporul natural negativ a fost de 7.420 de persoane.   In martie 2018 s-au nascut 13.685 de copii, cu 994 mai multi decat in februarie 2018 si cu 1.366 mai putini decat in martie 2017.   Totodata, s-au inregistrat 25.239 decese, cu 2.411 mai multe decat in luna februarie 2018 si cu 2.768 mai multe fata de luna martie 2017.   Mortalitatea infantila din Romania a scazut in martie 2018 fata de aceeasi luna a anului trecut, fiind... ...continuare.

Cutremur PUTERNIC de 6,2 pe scara Richter

publicat 2018-05-09 12:15:15 (Romania-TV)
Cutremur PUTERNIC de 6,2 pe scara Richter Un cutremur cu magnitudinea 6,2 s-a produs miercuri in Papua Noua Guinee, in sud-vestul Oceanului Pacific, a anuntat Institutul American de Geofizica (USGS), citat de Reuters. In urma seismului nu au fost semnalate victime si pagube materiale imediate. Cutremurul a avut loc la o adancime de 52 de kilometri, la o distanta de 97 de kilometri sud fata de localitatea Rabaul. Papua Noua Guinee, una dintre cele mai sarace tari din lume, a fost grav afectata la inceputul acestui an de un puternic... ...continuare.

O boala infricosatoare s-a intors in Africa si face ravagii

publicat 2018-05-09 12:00:20 (Realitatea-TV)
O boala infricosatoare s-a intors in Africa si face ravagii EBOLA. Republica Democrata Congo ''se confrunta cu o noua epidemie de Ebola'', care a cauzat decesul a 17 de persoane in provincia Équateur (nord-vest), a declarat marti Ministerul Sanatatii din aceasta tara, citat de AFP. EBOLA. ''Douazeci si unu de cazuri de febra cu semne hemoragice si 17 de decese'', care indica o rata de mortalitate de 80%, au fost inregistrate la Ministerul Sanatatii pe 3 mai, a precizat institutia intr-un comunicat. Acelasi document oficial invoca ''o urgenta de... ...continuare.

Cumparaturi online - Emag.ro