CAMPIONATUL MONDIAL DE FOTBAL BACALAUREAT

Horoscop

Ultimele cautari

Cele mai recente stiri

Cele mai citite stiri - 24h

Articole

Stiri locale




Revolta consilierilor de probatiune

publicat 2018-07-12 11:15:05 (Cotidianul)
Revolta consilierilor de probatiune Consilierii de probatiune din Bucuresti si judetele Arad, Brasov, Mures, Sibiu, Suceava, Telorman, Timis si Valcea sunt in  greva de avertisment joi [...] The post Revolta consilierilor de probatiune appeared first on Cotidianul RO. ...continuare.

Imaginile dezastrului de la Babeni, Valcea. Aproximativ 150 de oameni au fost evacuati in urma inundatiilor

publicat 2018-07-11 16:45:02 (CanCan)
Imagini dramatice au fost surprinse, miercuri, deasupra orasului Babeni din Valcea, puternic afectat de inundatii. (Promotiile zilei la monitoare) Dupa ce, marti, puhoaiele paraului Bistrita s-au revarsat pe strazi si terenuri si au pus stapanire pe zeci de gospodarii din mai multe zone ale orasului Babeni, judetul Valcea, aproximativ 150 de oameni fiind evacuati, miercuri, 11 […] The post Imaginile dezastrului de la Babeni, Valcea. Aproximativ 150 de oameni au fost evacuati in urma... ...continuare.

BATAIE CRANCENA intr-un bar din Valcea. Nici in filme nu vezi asa ceva! VIDEO

publicat 2018-07-10 23:45:12 (Romania-TV)
BATAIE CRANCENA intr-un bar din Valcea. Nici in filme nu vezi asa ceva! VIDEO Anuntul a fost facut de purtatorul de cuvant al Inspectoratului de Politie Judetean (IPJ) Valcea, Loredana Sandu. "Astazi, 10 iulie, in baza probatoriului administrat, politistii din cadrul Politiei orasului Berbesti au dispus retinerea pentru 24 de ore a celor cinci persoane care au provocat un scandal intr-un bar din localitatea Alunu in noaptea de 8/9 iulie. Acestea au fost incarcerate in cadrul CRAP Valcea, urmand ca maine sa fie prezentate Parchetului de pe langa Judecatoria Horezu... ...continuare.

Scandal intr-un bar din Valcea! Cinci barbati au fost retinuti - VIDEO

publicat 2018-07-10 22:30:02 (Antena3)
Scandal intr-un bar din Valcea! Cinci barbati au fost retinuti - VIDEO Cinci persone care au fost implicate intr-un scandal, intr-un bar din comuna Alunu, au fost retinute marti de politisti intr-un dosar in care se fac cercetari pentru lovire sau alte violente, distrugere si... ...continuare.

Scandal intr-un bar din Valcea. 5 barbati, retinuti dupa ce au devastat localul. VIDEO

publicat 2018-07-10 22:00:11 (ProTV)
Scandalul a avut loc într-un bar din Alunu în noaptea de duminica spre luni. ...continuare.

Arafat, apostrofat de oamenii afectati de inundatii, la Valcea: "Se rezolva ceva cu digul asta?"

publicat 2018-07-10 20:30:12 (Realitatea-TV)
Arafat, apostrofat de oamenii afectati de inundatii, la Valcea: "Se rezolva ceva cu digul asta?" Raed Arafat, apostrofat de oamenii afectati de inundatii! Seful Departamentului pentru Situatii de Urgenta a mers, marti, la Babeni, una dintre localitatile din Valcea in care codul rosu a lovit in plin. "Partea de diguri se discuta ulterior, la partea de evaluare, si se vede ce trebuie facut. Si stiu ca s-a solicitat la Guvern sa se raporteze toate lucrarile care trebuie facute in acest moment. Acum nu pot sa intru in acest subiect. Nici n-am imaginea subiectului aici si acum suntem aici ca... ...continuare.

COD ROSU de inundatii pe mai multe rauri din TARA

publicat 2018-07-10 16:15:14 (Puterea)
COD ROSU de inundatii pe mai multe rauri din TARA Hidrologii au emis, marti, o avertizare cod rosu de inundatii valabila pana la ora 20.00 in bazine hidrografice din judetele Arges, Gorj si Valcea. In aceste zone va ploua torential, judetele fiind in continuare sub cod portocaliu pana la ora 21.00. Potrivit hidrologilor, se asteapta scurgeri importante pe versanti, torenti, paraie, viituri rapide pe raurile mici cu efecte severe de inundatii locale si cresteri rapide de debite si niveluri cu depasiri ale cotelor de pericol. Sunt vizate... ...continuare.

Oameni scosi din casa de viiturile care fac prapad in mai multe zone din judetul Valcea

publicat 2018-07-10 14:45:09 (Libertatea)
Oameni scosi din casa de viiturile care fac prapad in mai multe zone din judetul Valcea Oameni scosi din casa de viiturile care fac prapad in mai multe zone din judetul Valcea. Zece oameni din localitatea Valea Mare au fost evacuzati de catre autoritati, marti dupa-amiaza, dupa ce viiturile le-au pus in pericol nu doar bunurile, ci si vietile. Printre cei evacuati se numara si sase copii. Sase adulti si patru […] Post-ul Oameni scosi din casa de viiturile care fac prapad in mai multe zone din judetul Valcea apare prima data in Libertatea.ro. ...continuare.

Aproape 70 de oameni au fost evacuati din case in Babeni, Valcea. Raul Bistrita a iesit din matca

publicat 2018-07-10 12:45:09 (Libertatea)
Aproape 70 de oameni au fost evacuati din case in Babeni, Valcea. Raul Bistrita a iesit din matca Aproape 70 de oameni au fost evacuati din case in Babeni, Valcea, dupa ce raul Bistrita s-a revarsat si ar putea inunda locuintele. Inspectoratul General pentru Situatii de Urgenta a anuntat, marti, ca localnicii si animalele acestora din gospodarie vor fi dusi in afara zonei de risc. Reprezentantii Inspectoratului General pentru Situatii de Urgenta (IGSU) […] Post-ul Aproape 70 de oameni au fost evacuati din case in Babeni, Valcea. Raul Bistrita a iesit din matca apare prima data in... ...continuare.

Circulatia rutiera pe Valea Oltului este BLOCATA din cauza APELOR scurse de pe versanti. Ruta ocolitoare

publicat 2018-07-10 12:30:12 (Puterea)
Circulatia rutiera pe Valea Oltului este BLOCATA din cauza APELOR scurse de pe versanti. Ruta ocolitoare Circulatia rutiera pe Valea Oltului este blocata intre kilometrrii 191 si 198, in judetul Valcea, unde apele scurse de pe versanti au acoperit carosabilul. Politistii valceni au deviat circulatia autovehiculelor pe DN 7, intre kilometrii 191 si 198, pana pompierii militari vor evacua apa. Potrivit autoritatilor din Valcea, DN 7 a fost acoperit de viiturile scurse de pe versanti, astfel incat la kilometrul 194+500, in zona localitatii Calimanesti Valea Oltului a fost blocata. Echipajele de... ...continuare.

Cumparaturi online - Emag.ro