CAMPIONATUL MONDIAL DE FOTBAL BACALAUREAT

Horoscop

Ultimele cautari

Cele mai recente stiri

Cele mai citite stiri - 24h

Articole

Stiri locale




Gafa de proportii in Hunedoara. Autoritatile locale anunta celebrarea Centenarului de... 200 de ani de la Marea Unire

publicat 2018-07-20 09:45:13 (Romania-TV)
Gafa de proportii in Hunedoara. Autoritatile locale anunta celebrarea Centenarului de... 200 de ani de la Marea Unire Consiliul Judetean Hunedoara marcheaza Centenarul Marii Uniri printr-un proiect controversat si o gafa monumentala, anunta anchetadehunedoara.ro. Potrivit sursei citte, inscriptionarea bannerelor dedicate Marii Uniri a cazut in sarcina celor de la Muzeul Civilizatiei Dacice si Romane Deva, institutie condusa de Liliana Tolos. Pe unul din mash-uri a fost imprimata durata Centenarului: 200 de ani, respectiv - "1818 -2018a. Presedintele Consiliului Judetean Hunedoara explica situatia... ...continuare.

Un tanar din Hunedoara a fost injunghiat in inima de vecinul sau

publicat 2018-07-18 21:15:02 (CanCan)
Un tanar din Hunedoara a fost injunghiat in inima de vecinul sau. Medicii au facut tot posibilul sa-i salveze viata, dar a fost in zadar. (Promotiile zilei la monitoare) Un tanar de 20 de ani din Hunedoara a fost injunghiat in inima. Calaul sau a fost chiar un vecin care il amenintase cu moartea de […] The post Un tanar din Hunedoara a fost injunghiat in inima de vecinul sau appeared first on Cancan.ro. ...continuare.

Gafa monumentala la Deva: Centenarul Marii Uniri are 200 de ani

publicat 2018-07-18 15:45:10 (Realitatea-TV)
Gafa monumentala la Deva: Centenarul Marii Uniri are 200 de ani Autoritatile din Hunedoara au pus recent un banner pe un supermarket pe care scrie ca Marea Unire ar fi avut loc in 1818, deci cu o suta de ani mai devreme. Responsabili de confectionarea bannerului au fost reprezentantii Muzeului Civilizatiei Dacice si Romane, care au incercat sa prepare greseala cu niste abtibilduri. Dar seful Consiliului Judetean Hunedoara a spus ca eroarea nu mai poate fi reparata si a dat ordin ca afisul sa fie dat jos. "Vorbim despre un fapt care s-a petrecut in 6... ...continuare.

Tanar injunghiat mortal pe strada, in Hunedoara. Criminalul a fost retinut

publicat 2018-07-18 13:15:21 (Romania-TV)
Tanar injunghiat mortal pe strada, in Hunedoara. Criminalul a fost retinut Marti seara, Politia Municipiului Orastie a fost sesizata prin apelul de urgenta S.N.U.A.U. 112 despre faptul ca, pe strada Viitorului din municipiul Orastie, se afla o persoana injunghiata, potrivit servuspress.ro. Potrivit oamenilor legii, conflict dintre victima si agresor a fost unul spontan pe fondul consumului de alcool. Autorul crimei a fost retinut pentru o perioada de 24 de ore, cazul fiind preluat de catre Parchetul de pe langa Tribunalul Hunedoara. In cursul zilei de miercuri,... ...continuare.

Ministrul Energiei, decizie de ultima ora dupa accidentul de la Mina Lupeni

publicat 2018-07-18 11:45:02 (Antena3)
Ministrul Energiei, decizie de ultima ora dupa accidentul de la Mina Lupeni Ministrul Energiei, Anton Anton, a decis miercuri, in urma accidentului de la mina Lupeni, trimiterea de urgenta a Corpului de control la Complexul Energetic Hunedoara, exploatarea miniera Lupeni, pentru a verifica... ...continuare.

Cod galben de furtuna in mai multe judete. Ce anunta meteorologii

publicat 2018-07-17 18:15:02 (Antena3)
Cod galben de furtuna in mai multe judete. Ce anunta meteorologii ANM a anuntat un cod galben de furtuna valabil pentru mai multe judete.  Din informatiile date de meteorologi, judetele Vaslui, Bacau, Vrancea, Neamt, Galati, Hunedoara, Arad, Timis, Iasi, Sibiu vor fi... ...continuare.

Cod portocaliu de ploi si vijelii in Timis, Arad si Hunedoara. Alte 9 judete sunt sub cod galben de furtuni

publicat 2018-07-17 17:45:02 (CanCan)
Administratia Nationala de Meteorologie (ANM) a emis in aceasta dupa-amiaza o atentionare cod portocaliu de ploi si vijelii pentru judetul Arad si alta cod galben pentru noua judete din tara. COD PORTOCALIU de FURTUNI si descarcari electrice - valabil de la: 17-07-2018 ora 17:30 pana la: 17-07-2018 ora 18:30 Astfel, potrivit ANM, mai multe localitati […] The post Cod portocaliu de ploi si vijelii in Timis, Arad si Hunedoara. Alte 9 judete sunt sub cod galben de furtuni appeared first on... ...continuare.

ANALIZA / Topul producatorilor de energie din Romania. Complexul Energetic Oltenia a trecut pe profit, dar Complexul Hunedoara aduna pierderi uriase

publicat 2018-07-17 15:15:11 (Libertatea)
ANALIZA / Topul producatorilor de energie din Romania. Complexul Energetic Oltenia a trecut pe profit, dar Complexul Hunedoara aduna pierderi uriase Complexul Energtic Oltenia a trecut pe profit anul trecut, pentru prima data din 2013 incoace, perioada in care a acumulat pierderi totale de peste 1,7 miliarde de lei, insa celalalt mare producator de electricitate pe baza de carbune, Complexul Energetic Hunedoara, a ramas in continuare pe negativ, cu un minus de 768 de milioane de […] Post-ul ANALIZA / Topul producatorilor de energie din Romania. Complexul Energetic Oltenia a trecut pe profit, dar Complexul Hunedoara aduna pierderi... ...continuare.

Accident in localitatea Pestis din Hunedoara. Un barbat a murit si alte cinci persoane au fost ranite

publicat 2018-07-16 18:30:10 (Libertatea)
Accident in localitatea Pestis din Hunedoara. Un barbat a murit si alte cinci persoane au fost ranite Un barbat, in varsta de 51 de ani, a decedat, iar alte cinci persoane, printre care si o adolescenta de 15 ani, au fost ranite in urma unui accident produs in localitatea Pestis din Hunedoara. Victimele au fost transportate de urgenta la Spitalul Judetean Deva. Doua masini s-au ciocnit violent in localitatea Pestis, judetul Hunedoara, […] Post-ul Accident in localitatea Pestis din Hunedoara. Un barbat a murit si alte cinci persoane au fost ranite apare prima data in Libertatea.ro. ...continuare.

Accident socant in Hunedoara! Un barbat a murit, alte cinci persoane sunt grav ranite

publicat 2018-07-16 18:15:02 (CanCan)
Un barbat in varsta de 51 de ani si-a pierdut viata, iar alte cinci persoane, printre care si o fata de 15 ani, au fost ranite, fiind transportate la UPU Deva, in urma unui accident rutier care a avut loc in localitatea Pestis din judetul Hunedoara, informeaza news.ro. Potrivit reprezentantilor Inspectoratului pentru Situatii de Urgenta […] The post Accident socant in Hunedoara! Un barbat a murit, alte cinci persoane sunt grav ranite appeared first on Cancan.ro. ...continuare.

Cumparaturi online - Emag.ro