CAMPIONATUL MONDIAL DE FOTBAL BACALAUREAT

Horoscop

Ultimele cautari

Cele mai recente stiri

Cele mai citite stiri - 24h

Articole

Stiri locale




O primarie din Arges a primit un AVION pe care l-a parcat in fata institutiei. "Piesa de muzeu" va primi un postament

publicat 2018-07-20 12:30:13 (Mediafax)
Primaria Mosoaia din judetul Arges a primit, ca donatie, un avion de mici dimensiuni, nefunctional, iar autoritatile au decis ca acesta sa fie expus langa institutie. Primarul este incantat de idee si considera avionul "piesa de muzeu", de aceea ii va face si postament. ...continuare.

VIDEO. Cai loviti cu salbaticie de proprietari, la un targ din Arges. Motivul bataii este halucinant

publicat 2018-07-17 16:15:02 (CanCan)
Scene de o violenta extrema s-au petrecut  la un targ de cai din Arges, unde proprietarii veniti sa vanda animalele s-au dezlantuit si au lovit caii cu ce-au gasit la indemana.  (Promotiile zilei la monitoare) Totul pentru a demonstra cumparatorilor ca animalele lor au forta. Sub asaltul bicelor, bietele cabaline s-au straduit sa faca fata. Cei […] The post VIDEO. Cai loviti cu salbaticie de proprietari, la un targ din Arges. Motivul bataii este halucinant appeared first on Cancan.ro. ...continuare.

Bataie intre romii din Stoenesti, judetul Arges, pentru o palma de pamant. Trei dintre scandalagii au ajuns la spital

publicat 2018-07-16 19:30:12 (Libertatea)
Bataie intre romii din Stoenesti, judetul Arges, pentru o  palma de pamant. Trei dintre scandalagii au ajuns la spital Bataie intre romii din Stoenesti, judetul Arges, pentru o  palma de pamant. Un scandal de zile mari a izbucnit, luni dupa-amiaza, intr-un catun din comuna Stoenesti. Mai multi rromi, membri ai aceleiasi familii, s-au luat la bataie pentru o bucata de pamant. Conflictul, terminat la spital pentru trei dintre cei implicati in bataie, a fost […] Post-ul Bataie intre romii din Stoenesti, judetul Arges, pentru o palma de pamant. Trei dintre scandalagii au ajuns la spital apare prima data... ...continuare.

Remiza in amicalul FC Arges - Academica Clinceni! Gol pentru unul dintre noii adusi de pitesteni

publicat 2018-07-16 17:30:11 (Gazeta-Sporturilor)
Remiza in amicalul FC Arges - Academica Clinceni! Gol pentru unul dintre noii adusi de pitesteni FC Arges a sustinut primul meci amical dupa încheierea cantonamentului efectuat la Curtea de Arges. Pe arena proprie, Nicolae Dobrin, pitestenii au terminat la egalitate, 1-1, cu FC Academica Clinceni. Alin Bulieca, unul dintre jucatorii nou veniti la FC Arges în aceasta vara, a reusit golul gazdelor în timp ce FC Academica a contat, la capitolul marcatori, pe Gaina. ... ...continuare.

Autostrada de 3,2 miliarde de euro din Romania. Constructia incepe in 2020

publicat 2018-07-16 08:45:12 (Money.ro)
Constructia autostrazii Sibiu - Pitesti se amana din nou, deoarece Compania de Drumuri nu poate obtine acordul de mediu in aceasta vara, cum estima initial.   Expertii Agentiei pentru Protectia Mediului au apreciat ca documentatia depusa este incompleta si trebuie revizuita. Ei au cerut tuneluri pentru ursi, iar lucrarea a devenit de peste doua ori mai scumpa pe tronsonul respectiv.   Autostrada care ar urma sa lege Sibiul de Pitesti este una dintre cele mai mari... ...continuare.

Barbat de 32 de ani din Arges, gasit inecat chiar de mama sa

publicat 2018-07-16 08:30:15 (ProTV)
Tragedie într-o localitate din judetul Arges. Un barbat în vârsta de 32 de ani a fost gasit fara suflare într-un lac adânc de sase metri, unde mersese la pescuit. ...continuare.

A vrut sa scape de caldura, dar a murit inecat! Sfarsit dramatic pentru un tanar din Arges

publicat 2018-07-15 13:45:02 (CanCan)
Victima a fost resuscitata pe malul lacului unde a fost gasit inecat, sub privirile disperate ale mamei lui, insa medicii de pe ambulanta nu au mai putut sa-l salveze.  Un tanar de 26 de ani din localitatea Poiana Lacului (Arges) s-a inecat intr-un lac din comuna. Se pare ca baiatul venise la pescuit si, ca […] The post A vrut sa scape de caldura, dar a murit inecat! Sfarsit dramatic pentru un tanar din Arges appeared first on Cancan.ro. ...continuare.

Inundatii la Cluj. Șoferii nu au mai putut iesi din masini din cauza nivelului apei

publicat 2018-07-12 19:45:12 (ProTV)
Ploi torentiale au fost si joi în mai multe judete: Bacau, Bistrita, Arges si Harghita. Iar meteorologii au emis avertizari de cod galben pentru mai multe regiuni pentru perioade scurte de timp. ...continuare.

Caz REVOLTATOR in Romania! O femeie a fost IMPUȘCATA in trafic de un politist

publicat 2018-07-11 19:45:02 (Antena-1)
O femeie a fost impuscata de un politist in localitatea Barla din Arges, din greseala. Agentii incercau sa-l opreasca pe partenerul ei - soferul masinii in care ea era pasager. ...continuare.

Avertizari COD PORTOCALIU si COD GALBEN de INUNDATII pentru mai multe judete

publicat 2018-07-11 15:45:13 (Romania-TV)
Avertizari COD PORTOCALIU si COD GALBEN de INUNDATII pentru mai multe judete COD GALBEN, in intervalul 11.07.2018 ora 09:00 - 12.07.2018 ora 12:00 pe raurile din bazinele hidrografice: Jiu - sector aval S.H. Racari (judetul Dolj), Olt - sector aval confluenta Oltet, Oltet - curs inferior (judetele Valcea si Olt), Vedea - sector aval S.H. Buzesti si afluenti bazin inferior (judetele Olt, Arges si Teleorman), Neajlov - bazin superior si mijlociu (judetele Arges, Dambovita si Giurgiu), Sabar - bazin inferior (judetele Giurgiu si Ilfov).   COD PORTOCALIU, in intervalul... ...continuare.

Cumparaturi online - Emag.ro