CAMPIONATUL MONDIAL DE FOTBAL BACALAUREAT

Horoscop

Ultimele cautari

Cele mai recente stiri

Cele mai citite stiri - 24h

Articole

Stiri locale




ALERTA la TULCEA. SUTE DE PROIECTILE DE RAZBOI descoperite de pirotehnisti

publicat 2018-05-08 21:15:03 (Evenimentul-Zilei)
ALERTA la TULCEA. SUTE DE PROIECTILE DE RAZBOI descoperite de pirotehnisti Sute de proiectile de artilerie, cel mai probabil din al doilea razboi mondial, au fost gasite in comuna Baia, din Tulcea, cu ocazia unor lucrari de constructie. Este cel mai mare depozit de munitie gasit vreodata in judetul Tulcea. Detasamentul de pompieri ISU Tulcea a fost chemat in ajutor pentru identificarea elementelor de munitie. ...continuare.

Ludovic Orban: Teodorovici anunta iar o modificare a Codurilor fiscale. Domnule, astia sunt dementi?

publicat 2018-05-05 18:00:19 (Mediafax)
Ludovic Orban: Teodorovici anunta iar o modificare a Codurilor fiscale. Domnule, astia sunt dementi? Presedintele PNl, Ludovic Orban, a acuzat sambata, la Tulcea, ca masurile fiscale luate si anuntate pe viitor de ministrul de Finante distrug mediul de afaceri, acuzand ca romanii au inceput sa isi deschida firme in Estonia, din cauza birocratiei din tara noastra. ...continuare.

Conducerea PNL acuza PSD si ALDE pentru amanarea referendumului pentru Familie

publicat 2018-05-05 17:30:08 (Mediafax)
Conducerea PNL acuza PSD si ALDE pentru amanarea referendumului pentru Familie Presedintele PNL, Ludovic Orban, a declarat sambata, la Tulcea, ca partidele aflate la Guvernare, PSD si ALDE, sunt vinovate de amanarea referendumului pentru familie, incercand in acest fel sa arunce responsabilitatea asupra PNL pentru a castiga electoral. ...continuare.

Accident grav pe drumul national Tulcea-Constanta, trafic suspendat

publicat 2018-05-03 19:45:14 (Romania-TV)
Accident grav pe drumul national Tulcea-Constanta, trafic suspendat Zeci de autovehicule asteapta reluarea traficului pe drumul national Tulcea-Constanta, in conditiile in care circulatia pe ruta alternativa este sistata incepand de miercuri, 2 mai, din cauza unor exercitii militare care se executa in Poligonul Batalionului de Infanterie Marina Babadag pana la sfarsitul acestei luni. "Un barbat de 41 de ani, din Tulcea, in timp ce conducea un ansamblu format din autotractor cu o semiremorca, intr-o curba, nu a adaptat viteza la conditiile de drum si a intrat... ...continuare.

Accident grav pe DN, intre Tucea si Constanta!

publicat 2018-05-03 19:30:03 (CanCan)
Traficul pe drumul national Tulcea-Constanta, DN 22, a fost suspendat joi dupa-amiaza, in jurul orei 17.00, iar un barbat cu fracturi la ambele picioare a fost transportat la Spitalul Judetean de Urgenta, in urma unui accident rutier in care au fost implicate doua autovehicule. Zeci de autovehicule asteapta reluarea traficului pe drumul national Tulcea-Constanta, in […] The post Accident grav pe DN, intre Tucea si Constanta! appeared first on Cancan.ro. ...continuare.

Doua camioane s-au ciocnit pe DN22. Circulatia este intrerupta - FOTO

publicat 2018-05-03 18:00:18 (Mediafax)
Doua camioane s-au ciocnit pe DN22. Circulatia este intrerupta - FOTO Traficul rutier este blocat, la ora transmiterii stirii, pe DN22 Tulcea - Constanta, in zona localitatii Babadag, dupa ce doua camioane s-au ciocnit, anunta Centrul Infotrafic al Politiei Romane. O persoana a fost ranita grav. ...continuare.

Bursa de Peste din Tulcea, o investitie de peste 4 milioane de euro, lasata de izbeliste: A ajuns sa gazduiasca sediul unei institutii

publicat 2018-05-02 15:15:11 (Libertatea)
Bursa de Peste din Tulcea, o investitie de peste 4 milioane de euro, lasata de izbeliste: A ajuns sa gazduiasca sediul unei institutii Bursa de Peste din Tulcea, o investitie cu fonduri europene de peste 4 milioane de euro, lasata de izbeliste. Deputatul USR Stelian Ion afirma ca acest proiect, realizat in parteneriat cu Consiliul Judetean si Administratia Rezervatiei Biosferei Delta Dunarii, este nefunctionala si, in plus, a ajuns sa gazduiasca sediul unei institutii, repsectiv Serviciul Teritorial Tulcea […] Post-ul Bursa de Peste din Tulcea, o investitie de peste 4 milioane de euro, lasata de izbeliste: A ajuns sa... ...continuare.

400 kg de peste braconat si sute de unelte de pescuit, confiscate de Politie in Delta Dunarii

publicat 2018-04-29 12:15:14 (Romania-TV)
400 kg de peste braconat si sute de unelte de pescuit, confiscate de Politie in Delta Dunarii In perioada 23 - 27 aprilie, politistii au organizat actiuni in Delta Dunarii si Marea Neagra pentru protejarea fondului piscicol, fiind constatate noua infractiuni, pentru comiterea carora sunt cercetate 12 persoane. De asemenea, Politia a dat zece amenzi in valoare totala de 2.500 de lei si a confiscat peste 400 de kilograme de peste proaspat, fara documente legale de provenienta. Totodata, au fost ridicate 279 de unelte de pescuit si sase ambarcatiuni. Astfel, politistii au identificat... ...continuare.

Grav accident naval in Delta, o femeie disparuta, alte doua persoane ranite

publicat 2018-04-27 08:00:22 (Realitatea-TV)
Grav accident naval in Delta, o femeie disparuta, alte doua persoane ranite Potrivit reprezentantilor Inspectoratului pentru Situatii de Urgenta Tulcea, accidentul s-a produs in apropierea localitatii Crisan, potrivt Realitatea TV.Alti doi oameni, un barbat de 46 de ani si o femeie de 43 de ani, au fost raniti in accident.La sosirea echipajelor de interventie, cei doi erau constienti si au fost preluati de o nava ambulanta si dusi la Spitalul Judetean Tulcea.Toate cele trei persoane sunt din localitatea tulceana Letea. Deocamdata nu sunt cunoscute imprejurarile... ...continuare.

Un barbat din Tulcea, retinut dupa ce a agresat sexual doua fetite de sapte si opt ani

publicat 2018-04-26 19:00:01 (Antena3)
Un barbat din Tulcea, retinut dupa ce a agresat sexual doua fetite de sapte si opt ani Un barbat din Tulcea a fost retinut de procurori dupa ce a agresat sexual doua fetite, una de sapte ani, iar cealalta de opt ani. Politistii au fost sesizati ca o fata in varsta de opt ani din Tulcea ar... ...continuare.

Cumparaturi online - Emag.ro